nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Byl jednou jeden život

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Atomic Mix
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Hele, ty běž do mozku, já zaběhnu do levé nohy a sejdeme se zase v plicích, jo?“ „Ten zpropadenej vir tu zase nadělal paseku. Příště si pamatuj, že tuberkulóza může napadnout i kosti!“

Ve hře Byl jednou jeden život se stáváte červenými krvinkami, které mají za úkol okysličit tělo Psí a nedovolit virům, aby osadily její plíce.

Příprava hry:

Na začátku hry si každý hráč vybere jednu červenou krvinku (Hema), lišící se barvou podstavce, postaví ji na políčko plic a do jejího vaku na zádech si nabere 3 kyslíky (modré hrací kameny), které jsou rozmístěny na vyznačených polích v plicích.


Průběh hry:

Hráči se střídají v házení kostkou a postupují o daný počet políček červeným krevním řečištěm. Poté, co se hráč zastaví na políčku, vezme jeho spoluhráč kartu s postavičkou, která je na daném políčku vyobrazena a přečte hráči na tahu jednu z otázek na kartě. Odpovědi jsou seřazeny podle obtížnosti od nejjednodušších až po záludné a týkají se většinou lidského těla. Často se ale objeví i dotaz na nějakou událost, která souvisí s dějem seriálu, nebo s hrou jako takovou. Po zodpovězení otázky se vyhodnotí efekt karty:

  • krvinka, vzruch, koliformní bakterie - při správném zodpovězení otázky si hráč přibere do své zásoby jeden kyslík, při chybné odpovědi musí vrátit jeden ze svých kyslíků do plic
  • bílá krvinka - při správné odpovědi může hráč z plic odstranit až 3 viry, při chybné odstraní jen jeden.
  • vir - Při správné odpovědi se do plic umístí jeden vir, při chybné 3 viry.

V okamžiku, kdy se Hemo hráče dostane na políčko se Vzdouškem, vysype ze zásoby své kameny kyslíku a umístí je na vyhrazená políčka (v ruce, noze, nebo mozku). Poté se vrací modrým řečištěm zpět do plic, přičemž stále odpovídá na otázky podle toho, na jakém políčku se zastaví.

Konec hry:

Hra končí vítězstvím hráčů v okamžiku, kdy jsou všechny části Psí okysličeny (mozek, obě ruce a obě nohy). Hra končí porážkou hráčů tehdy, když viry zcela zaplnily plíce Psí.

Autor: Meeshab