Burning Blue, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Burning Blue, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Lee Brimmicombe-Wood
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

dojmy ze hry
17.4.2011 15:42:54

Tally-ho!
Bandits on three o´clock! Tatatata.....tata....tatata!
Sakra sydo, já se tešim jak malej jarda! :-)

19.5.2011 09:47:49

to Ozzy
Já vám závidím. Dneska budu mít asi BB na poště.
Jenže to nemám s kým hrát :(.

19.5.2011 09:50:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy
London Calling! Ja se tesim jak velkej Jarda!

19.5.2011 10:03:18

to Kren
se ti nedivím, já si taky závidim :-) Jsem na to natešenej jak malej véna, jen doufám, že sydo ty pravidla umí a nebude se spoléhat na mě, protože já spoléhám na něj :-)

19.5.2011 10:04:00

ozzy
No tak to poletime jak Jan Tleskac :D Snad to dohromady dame, je toho dost, ale jsme nejaci machri ne?

19.5.2011 10:27:31

Pak poreferujte ...
... a kvůli téhle hře bych byl ochoten dojet i do Prahy, abych si to zahrál.

19.5.2011 10:35:44

sydo
bodejť!

19.5.2011 10:45:29

to Sydo
Tak jsem si právě na poště vyzvednul balíček. Po rozbalení jsem zjistil, že hra skutečně nebude tak jednoduchá, jak jsem si při čtení pravidel představoval :). Jinak je to fakt úžasná hra a jsem rád, že jsem ji sehnal, byť bych se to měl rok učit, než to budu schopen někomu vysvětlit, aby si to se mnou zahrál.

20.5.2011 17:49:45

to kren
no tak to jsem zvědavej, co na to zítra sydo, jak dlouho se to učil, bo to bude muset vysvětlit mě a to tak za dvacet minut :-))))

20.5.2011 18:49:40

Jak nás BB vypekla
Víkendová akce u Ozzyho se maximálně vydařila, počasí bylo skvělé, houpací síť pohodlná, tatarák excelentní a HIS epické. Za zhruba 7 hodin jsme se dostali do 7. kola, kde po právu zvítězil Francouz. Krásná partie plná napětí, i když jsme opět bojovali s pravidly. Po HIS se někteří rozjeli domů, jiní šli spát a další ještě hráli. Nejprve jsme vyzkoušeli Thunder Road a poté do šesti do rána pařili King of Tokyo, hit víkendu.

Po krátkém spánku jsme se s Ozzym sešli v kuchyni a rozhodli se dát BB dobré ráno - Burning Blue scénář dvě. První zjištění je následující - tato hra nejde inteligentně roztřídit, to by muselo mít každé letadélko a příslušný rozkaz svůj vlastní chlívek v pořadač. Po krutém setupu si měl Ozzy začít plánovat trasu, to už z nás ale lil pot a byli jsme naprosto ztraceni. Po pár marných pokusech zjistit, co máme vlastně dělat, jsme to zabalili (bylo jasné, že jsme si ukousli moc) a rozhodli se zkusit tréninkový scénář.

Ne že bychom si nějak pomohli. Ačkoli zde je jedna letka bombardérů a dvě eskorty s pevně danou trasou, výškou a cílem, nevěděli jsme ani jak vyletět. Šilhali jsme do pravidel a Ozzy si za chvíli začal mazat čelo Alpou. Nakonec se nám podařilo konvoj vzpustit a dokonce jsme si do něj i vystřelili Hurricanem, ale opětovné přečtení pravidel je nutné, tentokrát s krutopřísnou důkladností. Pravidla jsou totiž asi tak desetina cesty, halda tabulek a změt ikon na mapě vás teprve pořádně dodělá. A z toho co jsme vypozorovali to bude RAF mít pekelně těžké, škody na náletu byly minimální (nebo jsme něco zvojtili). Každopádně ta hra vypadá úžasně a těším se na další test. Odpoledne jsme ještě dali kus Pax Romana a tak byl završen tento krásný víkend.

Díky Ozzy!!!

22.5.2011 20:27:49

sydo
Kdyz vidim tu mapu, tak mi ten tvuj popis prijde jeste v pohode :)

22.5.2011 20:46:39

to sydo - jak nás BB vypekla
Já to tušil :D. Čtení pravidel mi šlo během týdne v pohodě, ale jak jsem si hru v pátek přinesl z pošty, rozbalil a roztáhnul 8 stránkovou referenční kartu a trošku jsem začal studovat setup leteckých jednotek, tak jsem hnedle zjistil, že ten uvedený stupeň komplexnosti na krabici není jen tak z legrace :).

22.5.2011 21:47:43

Moje první hexová wargame ;)
Tak po Sydově zdejším vyjádření a Ozzyho soukromé zprávě si nejsem tak docela jistý, jestli pořídit si Burning Blue, jako mou první hexovou wargame bylo to pravé ořechové :D. Nicméně poté co jsem si ji v pátek vyzvedl na poště, tak jsem se s ní v přestávkách mezi prací na HIS celý víkend mazlil (žena nebyla doma).
Strašně se na tuhle hru těším, ale strašně mám obavy, aby si to se mnou vůbec někdo zahrál, když i sám velký sydo prohlásil neslýchanou větu, kterou jsem od něho nikdy neslyšel, že cituji:

" Po pár marných pokusech zjistit, co máme vlastně dělat, jsme to zabalili (bylo jasné, že jsme si ukousli moc) a rozhodli se zkusit tréninkový scénář."

A jak zdejší zkušení trolové jistě uznáte něco takového slyšet od syda, je opravdu nevídaná věc. Takže mě, jako wargamerovi začátečníkovi, se podlamují kolena, jenom při pohledu na můj pracovní stůl, kde tahle hra leží a víko krabice otvírám s posvátnou hrůzou třesoucíma se rukama.

PS: Myslím, že dneska nějak vyfotím tu 8 stránkovou referenční kartu, aby všichni viděli co to u některé hry znamená, když se řekne referenční karta :).

23.5.2011 12:24:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Kamaráde..:D Nejsi sám.. sousta z nás má doma hru jen proto aby ji mělo a vědí, že se jednou dostane na náš stůl..:D Takhle se těším na 2/3 svých her.. a Samurai je jasným favoritem.. teda po tom co jsem už trochu zažil pravidla k MoI.. Která jsou oproti tomu jen čtení dětem před spaním... :)
Jinak gratuluji ke koupi.. :) Taky se chystám...:)

23.5.2011 12:38:35

spíš teda tak obecně
Kupovat hry, jen protože si je koupil Sydo, mi přijde jako velmi naivní, pak z toho vznikají podobné situace. Držím palce, aby se ti povedlo pravidla se naučit.

23.5.2011 12:50:17

sjone
Sydo je symbol kvality!

23.5.2011 12:59:39

brblo
jak tak sleduju herní vývoj syda, tak to přestává být šálek mého čaje

23.5.2011 13:03:43 | Upraveno autorem (porovnej)

brblo
Tak jo!!! Obětujem mu jehně

Sydo má celkem dobrý vkus, ale to neznamená, že všechny hry, které si pořídí, jsou jen tak přístupné široké veřejnosti.

23.5.2011 13:05:00

to Sjone TAK TO POZOR !!!
Tuhle hru jsem si rozhodně nekupoval protože si ji koupil Sydo, ale pošilhával jsem po ní ještě předtím, než si ji on pořídil. To ti může sám sydo potvrdit. A nepořídil jsem si ji kvůli Sydovi, ale kvůli tomu, že mne téma propracované letecké bitvy o Británii hodně zajímá. Věděl jsem do čeho jdu, protože jsem si už dávno předtím stáhnul pravidla. Myslím, že jsem už dost starý a zkušený na to, abych si běžel koupit každou hru, kterou někdo zmíní v diskuzi. Kdybych se chtěl opičit po Sydovi, tak mám už dávno doma ASL, ale já vím, že tahle hra by mne nebavila, protože pozemní bitvy na malém prostoru mne vůbec nelákají. Pokud bych měl obhájit a zdůvodnit genezi mého pořizování wargame her, tak by to vypadalo následovně:

Twilight Strugle - pro mne "must have" protože jsem v téhle době vyrůstal a studoval
Axis and Allies - jednou jsem si to zahrál poznal pořídil a baví to synátora
Labyrinth - konflikt terorismu a pohled s obou stran mne hodně zajímá
Successors - chtěl jsem hru z té doby, v mém okolí hratelnější než Pax Romana
Pax Romana - protože je to nejlepší hra co jsem kdy hrál
Burning Blue - hodně mne zajímá Bitva o Británii a chtěl jsem něco hodně realistického
Infidel - na ten se teprve chystám a to z jediného důvodu, abych měl něco wargame hexového hodně přístupného, na čem bych se já a můj syn vyučil
Here I Stand - protože jsem praktikující katolík a zajímá mne období dějin, kdy se základní křesťanská církev rozdělila na katolickou a evangelickou větev.

23.5.2011 13:09:24 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Nemusíš si přede mnou obhajovat svůj výběr, je to tvoje věc. Název mého příspěvku zněl "spíš teda tak obecně" a ještě jsem ti přál, aby se ti pravidla dobře učila.

Spíš mi to přišlo jako příhodné místo, kam umístit menší varování. Žetonkové wargame se nám tu šíří, ale jsou to opravdu velmi složité hry a je lepší se o tom poradit, než pořídit složitou hru, které by pak dotyčný mohl litovat, že nechápe pravidla.

23.5.2011 13:17:37

to Sjone
Neobhajoval jsem to před tebou, ale víceméně jsem to vypsal, ze stejných důvodů, jaké jsi uvedl ty. Aby bylo vidět jaká je geneze a důvody nákupu těchhle her u mne, aby to někdo nebral tak, že je třeba si hned běžet koupit něco o čem se na Trolovi diskutuje.

23.5.2011 13:21:33

Ella
Kazdy sme original a po case nas bavi vzdy nieco ine.

23.5.2011 13:25:22

Sjone
já bych to zase tak nedramatizoval s těmi varováními. To už tady bylo hodněkrát, takovéto: "Doporučoval bych prvni Osadníky než si koupíš Agricolu"...Já bych tomu nechal volný průběh a ať si každý zkusí to co se mu líbí. Myslím si, že většina lidí je soudných a "nepoběží" na web GMT objednávat BB, když hrají doma s rodinou Ticket to Ride a Carcassonne. A naopak když se na to cítí a chtějí zkusit i něco složitějšího a je to pro ně výzva, tak si koupí nějakou složitější žetonkovou hru s mapou a uvidí. Zase bych se nebál nějakého neuváženého náběhu rodin a nehráčů na složité wargames, jen proto, že se o nich tady na ZH píše

23.5.2011 13:38:45 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Ella
tak to pozor :-) V sobotu jsem hral se Sydem Thunder Road a to je zase naprosto opacny extrem :-) To je fakt snad jeste horsi nez ten jeho Slacht der Dinosaurier :-))

23.5.2011 13:42:55

BB
jen takové malé erratum k tomu BB. Je to určitě nejkomplexnější hra, kterou jsem kdy viděl, představa, že někdo přečte pravidla, sedne a zahraje, je mylná. U téhle hry to nejde, výukové scénáře jsou nutnost i po DETAILNÍM prostudování pravidel. Jednak samotné třídění herních komponentů je zábavou na pár hodin, musím tedy říct, že v tomhle směru je to hodně chaotické, rozlišovací prvky u žetonů jsou hodně špatné a přitom na identifikaci tu záleží opravdu hodně. Připravte si pinzety. Na druhou stranu jsme za sebou měli se sydem jen pár hodin spánku a policajti by nám toho ještě dost naměřili, takže možná kdybychom to dávali v čerstvějším stavu, mohlo to vypadat jinak. Nicméně.... ten pocit, když moje formace mesíků a bombardérů odlepila svá kola od země, byl elektrizující.... blížíte se v mraku k nepřátelskému konvoji a tušíte přítomnost nepřátelských stíhaček, nad hlavou vám krouží patrola, která má zabránit přepadu zhora, hlídáte si hlavně stranu proti slunci, odkud je útok nejpravděpodobnější a byl by i nejnebezpečnější a jen se modlíte, abyste shodili náklad a pak se děj vůle boží.... tak tenhle pocit vám ta hra dá, pokud jste nadšenci na letecké bitvy tak jako já.... i přes tu složitost a komplexnost, která vám může hru hned na začátku znechutit.

23.5.2011 13:43:01

Vybíráme z Bazaru

Raiders of the North Sea EN
Raiders of the North Sea EN
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas