Bloodborne: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 104x (Seznam vlastníků)

Bloodborne: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Michael Shinall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost

Jako mám rád výzvy a baví mě, když mi dá hra zabrat, ale… Šestkrát jsem hrál 1. kapitolu dlouhého lovu a pouze v polovině případů jsem se dostal až k finální misi (vše prohry). Ta stupnice času je naprosto šílená. Navíc ve dvou případech jsem měl fakt smůlu na dílky města, ale ok, stane se. Nicméně jak jste na tom vy? Protože dostávat pravidelně na zadek zas tak zábavné není. A to se hlavně bavíme stále o 1. kapitole té nejlehčí kampaně (alespoň dle pravidel).
Hra mě sice mechanikou dost baví, ale čeho je moc… Loot je prakticky nereálný, jelikož na to není čas, do lovcova snu můžeš chtěně taky tak maximálně dvakrát, jelikož i to tě neskutečně limituje blížícím se koncem, pohyb je skoro za trest, protože se zbavuješ jedné karty ze tří... 

Máte případně nějaké tipy, které by mi na začátku mohli pomoci? Já raději ještě jednou zopakuji, hra se mi hodně líbí, ale začínám být bezradný :)

PS. pravidla mám dopodrobna nastudovaná a jsem si jistý, že chyby nedělám (otázky zde + bgg)

PS2. hraji jen sólo

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

19.9.2023 23:30:50

Tak to musíš asi zkusit jinou strategii, já mám ze 16 partií 11 výher. Je to jedna z náročnějších her, ale není to nejhorší. :D

Občas je fakt, že když přichází blbě dílky tak to dost hru ztěžuje. Rád bych poradil co zlepšit, ale když nevím jak hraješ tak nevím jak poradit.

20.9.2023 08:07:48

Na Youtube jsou videorecenze, kde mj. rikali, ze hra je super a maji ji radi, ale udelali si nejake house rules, aby to nebyl nesmysl. Sam jsem jeste nehral, ale chapu, ze pri smrti/prohre se ma resetovat snad kampan a oni resetuji jen misi apod. 

20.9.2023 08:16:13

Tak jestli to chápu dobře píše o 1. kapitole tak to by tohle nepomohlo. Je pravda, že to pravidlo o restartu kampaně je zlý, hlavně když se pohraje ve 3. kapitole a člověk to musí jet od začátku ale dá se to.

 

 

20.9.2023 08:36:24

Hraju zatím jen lovce s pilovým sekáčkem, abych si na něj trochu navykl a přizpůsobil strategii jeho schopnostem. 

Ono když to vezmeš logicky, tak to chce jít na finální misi v devátém nebo ve třináctém kole. Nebo-li abys měl celé 4 nebo 3 kola tu bestii dobít, aniž by se healovala, a byl tam prostor pro případnou smrt a posun času. 
Jenže deváté je prakticky nereálné a třinácté už je hodně na hraně. Jako jasně, jednou jsem byl opravdu kousek od výhry a i když jsem prohrál, tak jsem z toho měl dobrý pocit, jenomže ty ostatní hry byla čirá zoufalost (moje :)). Já to určitě jednou zlomím, jen mě zajímal váš pohled a herní strategie, protože je tam asi něco, co mi pořád nedochází.

Jinak včera večer jsem zkoušel další hru a ani jsem se k finální misi nedostal :D

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

20.9.2023 09:52:47

Vybíráme z Bazaru

Die Macher - 2nd edition
Die Macher - 2nd edition
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas