nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Biatlonmánie

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Miloslav Žemlička
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Kam to sakra zase střílí?“

Ve hře Biatlonmánie jde o to vyhrát závod (skončit první v cíli) – a to buď v rámci závodu klasického, nebo štafetového. Hra slibuje napínavou hru i ve dvou hráčích, ale teprve při větším počtu hráčů jde o poměrně adrenalinovou zábavu. Krom klasického pohybu po hracím plánu zážitek ovlivňují i jednotlivé postavy skutečných biatlonistů, konkrétně pět mužů a pět žen. Někteří z nich, kteří v reálném životě patří (nebo alespoň v době vydání hry patřili) k těm lepším na světě, poskytují specifické výhody do hry - například při střelbě na terč při kalibrované ráně mají tento pokus počítán automaticky jako úspěšný. Postavy se losují před začátkem hry a dá se hrát i bez nich, ale připravit se o toto zajímavé zpestření by byla škoda.


Příprava hry:

Hra má skládací herní plán, klasické kostky na pohyb a speciální kostky na střelbu a vše je potřeba si před partií připravit na stůl. Společně s tím je na začátku hry pro každého hráče na výběr z několika různě barevných originálních plastových figurek závodníků. Jakmile jsou postavy rozděleny a vše výše zmíněné připraveno na herním stole, partie začíná. 


Průběh hry:

Hráči se střídají v házení kostkou, aby se pomocí toho mohli pohybovat po herním plánu. Když se takto dostanou ke konci závodního okruhu, střílí na střelnici, případně absolvují trestná kola. Ke střelbě na střelnici slouží kostky s černými, bílými a půlenými body. Při úspěšné střelbě hráč pokračuje v běhu po trati, při neúspěšné střelbě si závod prodlouží o několik políček tolikrát, kolikrát byl při střelbě neúspěšný. Maximální počet trestných kol pro jedno závodní kolo je pět. Na trati je rovněž možné stoupnout na několik zrádných políček v rámci kterých při vstupu nastává vynechání jednoho házení kostkou a tudíž i zpomalení celkového postupu hrou. 


Konec hry: 

Vyhrává ten hráč, který svého závodníka dostane do cíle jako první: počet závodních okruhů záleží na typu závodu (minimální počet jsou dva, maximální počet čtyři při klasickém závodu a osm u štafet). V případě hry více hráčů se hraje až do projetí posledního závodníka cílem, protože hra za každé další umístění uděluje určitý počet bodů dle tabulky dohledatelné v pravidlech a celkové umístění je možné vyhodnotit až po více odehraných partiích. 

Autor: Stahler

Rozšíření hry (1)

Biatlon Plus (2017)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 8 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Vybíráme z aukcí

Pulsar 2849
Pulsar 2849
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>