Between Two Cities

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Between Two Cities - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Stonemaier Games
Autoři: Ben Rosset
Matthew O'Malley
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy? Porovnanie so Suburbiou?

Aké to je? Už dlhšie pozerám po tejto hre, vie to niekto porovnať so Suburbiou alebo podobnou "City building" hrou?
29.3.2016 18:58:30

wordsmith
Ahoj, se Suburbiou to má společné snad jen téma a trochu symboliku na destičkách. Jinak je to draftovačka na principu 7 Divů a systém stavění měst je takový hybrid tile placementu a set collection - snažíš se sbírat bodované sady symbolů, ale platí pravidla, že některé symboly musí být v řadě, některé stačí vedle sebe, některé naopak nesmí být u sebe. A to všechno musíš narvat do mřížky 4x4 a snažit se obě města, která stavíš (jedno se soupeřem vlevo a jedno se soupeřem vpravo od tebe), rozvíjet pokud možno vyrovnaně, protože na konci vyhrává ten, kdo má nejhodnotnější slabší město z obou "svých".
Suburbia (a potažmo Zámky krále Ludvíka) jsou zásadně rozdílné v tom, že si hraješ jen na svém písečku a musíš odhadnout, který dílek má jakou cenu (kterou jsi do něj ochotný investovat), příp. který vyfouknout protihráčům. V B2C oproti tomu často přizpůsobuješ svůj výběr tomu, že víš, že se sousedem spolupracuješ a on se taky bude snažit vzít co nejlepší dílek pro vás pro oba. V podstatě mi přijde, že hráč, který posílá, do jisté míry určuje strategii města. Proto se posílá jedno kolo doleva a jedno doprava, aby se to vyrovnalo.

30.3.2016 08:46:02 | Upraveno autorem (porovnej)

hezký filler
Mám to doma už nějakou dobu. Kew to dobře popsal... Je to takový pěkný rychlý filler. Je to hlavně draftovačka, žádné go to není... Jako hlavní výhody vidím: konstantní čas na bez ohledu na počet hráčů (dají se dokonce zkombinovat dvě verze a hrát to ve 13 hráčích), rychlé na vysvětlení pravidel, je to sociální hra (lidi jsou nuceni si povídat). Vcelku fajn je i solo/hra ve dvou

31.3.2016 06:15:12

Vybíráme z Bazaru

Kufr Citadel Skirmish (prázdný)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas