Battletech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 14
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: FASA
Autoři: Jordan Weisman
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupím 3. edici

Koupím Battletech - 3. edice, (ta s těmi plastovými figurkami) s NENABARVENÝMI figurkami, klidně i jen ty figurky, bo pravidla a mapy mám. Takže pokud se někomu válí doma a chce se jich zbavit, ozvěte se mi, dík.
28.1.2009 16:21:37

BT
Jeeee!!! Bt je srdcovka, opravdu parádní wargame s neuvěřitelnou variabilitou. Škoda, že na to už nemám hráče, ale jestli se do toho pustí Havelock, asi pustím peněženku na dovolenou, když bude potenciální soupeř :)

EDIT: Oooo, ty mapy jsou prvotřídní masturbační materiál, brutální karton!!

26.3.2011 09:10:10 | Upraveno autorem (porovnej)

......
sakra, já to chcíííííí. Chtělo by to zároveň i češtinu, nebo alespoň změny v pravidlech, které určitě za tu dobu jsou ;) . Ale už jen ten pocit držet v ruce ty nové plastové Obry a ta mapa...... musím si dát sedativa :)

26.3.2011 11:42:24

hmm
Je to tak měsíc, co jsem byl u kamaráda a ten to tam hrál na pc. Tak jsme nostalgicky zavzpomínali na těch pár bitev, co jsme odehráli v Outpostu, když to tam někdo donesl. Bohužel už tehdá se to špatně shánělo. Navíc leda tak tu edici bez modelů. Před čtrnácti dny, jsem psal do Altaru, protože mají na stránkách uvedeno, že by nějaké komponenty na skladě ještě měli, ale dotaz zůstal bez odezvy... no a teď tohle? Do toho jdu určitě, protože i mimo ZH bych měl s kým si zrovna tuhle klasiku zahrát.

26.3.2011 11:53:07

Nostalgie
Battletech, ach ta nostalgie...
Pamatuji si jak jsem to kdysi koupil, aniž bych věděl, co to je. Jenom díky obrázkům na krabici :-)
Pak jsme taky jednou s bratrem v dřevních dobách na prázdninách neměli na dosah kopírku na statistiky mechů a byli jsme líní to přepisovat. Tak jsme si nechali vybrané stránky projet v nějakým infocentru faxem :-D

26.3.2011 13:33:28

jo jo, nostalgie
Geniální hra, mám čtvrtou edici + Příběhy černé vdovy + všechny tři romány (bohužel v ubohém českém překladu) ze světa Battletechu. Svého času jsme scénáře spojovali do dlouhých kampaní, každá strana měla určitý počet náhradních dílů, pancíře a munice. Takže slovo Pyrrhovo vítězství dostalo svůj smysl:)
Taky je super možnost navrhovat si své vlastní kontrukce Obrů - mám na to i prográmek, ať se člověk neupočítá k smrti. Podle mě stačí i 2D obrázky. Taky mě štve, že u nás nikdy nevyšel Citytech - pravidla pro boj ve městech a pro pěchotu.
Hmm, nesmrtelná hra.

26.3.2011 14:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock & sydo
A já se dost možná přidám. :) BT jsem nikdy nehrál, akorát v době dračáku jsem vždycky slintal nad reklamama v pravidlech, dál to tehdy bohužel nezašlo... Tak snad si to teď vynahradím. :)

26.3.2011 15:32:55

sydo+
No u mě je to hodně těžká srdcovka. Tuhle figurkovou reedici mám ve slint-listu už delší dobu, ale jestli se to povede dostat i k nám a v tak pěknejch komponentech, tak neni o čem diskutovat :) I když já jsem stratég jako noha a ještě k tomu mám fakt štěstí. Nedávno jsme hráli s kamarádem, já se schoval v horách a "sniperoval" LRM. V dalším kole na mě skočil jeden z lehčích mechů a ukopnul mi hlavu. První ztráty. V dalším kole jsem se jiným mechem rozeběhl přes půlku mapy s cílem způsobit co největší škody bodycheckem znásobené uběhlou vzdáleností. Plán brilantní a taky vyšel. Ale jinak, než bylo zamýšleno. Nepříteli jsem rozprostřel poškození po celém těle tak nějak do ztracena a sobě vyřadil obě nohy a zhroutil se s rachotem k zemi. No a jak jinak, znovu zaúřadovaly kostky a pilot v bezvědomí. Můj polsední kolem pobíhající Spider (s reaktorem od škodovky - to mě vždycky pobaví) už moc proti všem ostatním moc nedokázal. Tudíž konečná, vystupovat...

26.3.2011 22:29:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Jo, Spider, mrcha pohyblivá. Můj oblíbenec ze třetí edice byl Marabu:), ve čtvrté je super Awesome - nemá v něm co bouchnout a tři vrhače nadělají šrot z kdečeho...

26.3.2011 23:24:36

:)
vrhač částic a dvacítka autokanon, moje nejoblíbenější zbraně :) A ten škodováckej reaktor mě taky vždy potěší.

27.3.2011 16:54:03

nostalgie x 1000
Jeee battletech toho jsme se za mlada nahrali :) Meli jsme 4. edici, jeste ji mam doma, je to spravne ohrana krabice.

Ta nová edice vypada naramne, skoda ze uz bych na to lidi a cas uz take asi nesehnal. Jenom teda uplne nechapu co je v 80 strankovych pravidlech? Co si pamatuju pravidla nebyla tak narocna. Asi to bude trochu obrazkova knizka :)

Muj nej robot byl Laser-jet. Narval jsem do nej 10 strednich laseru a vrhac. S plnym brnenim se vesel do 80tun, neprehrival se a nemohl bouchnout. A ten utok na stredni vzdalenost kam se hrabal autokanon :-D

28.3.2011 16:09:46

VasekVydra
O lidi se neboj, teď ti tady dole tři pražáci píšou, že si budou pořizovat. Když najdeš ten čas, tak spoluhráče máš jisté :)

28.3.2011 18:06:15

:)
Já vůbec nevím co jste tu psali ale četl jsem jen to, že je tu strach o hráče.. :D Tak to bych se nebál.. já jdu do toho taky.. když o tom všichni básní.. A nemyslím jen tu.. Kamarád je z toho odvařenej.. :) Nooo jsem na to opravdu zvědav.. :) Až tu budou nějaké reporty..

28.3.2011 18:44:41

SSZGSA
i ty? :) Touhle hrou chybu rozhodně neuděláš. Legendou by se nestala přeci jen tak a navíc ta obrovská variabilita a znovuhratelnost. Bude se ti to líbit.

28.3.2011 20:16:46

Sjone
jojo, i já. A to proto, že můj kamarád po tom dost šílí. :) a taky proto, že se těším jak budu skládat ty roboty. Mě i to téma přijde fajn.. A další důvod, jak říkáš, je to legenda. :)

28.3.2011 20:33:08

no to se podívejme
Ještě to ani není venku a už se nám tady rýsuje herní skupinka. ;) Super! Já bych to ve svém okolí jinak asi neměl s kým hrát...

28.3.2011 20:59:12

marte
Tím okolím myslíš Prahu?

28.3.2011 21:08:16

Sjone
Ne ne, myslel jsem bezprostřední okolí jako kamarády, rodina a tak.

Jinak se to tady v diskuzi naopak začíná docela rýsovat, což je super, ta hra mě vážně lákala už před víc jak deseti lety, jen vždycky bohužel zůstalo jen u slintání.

28.3.2011 22:25:15

mě štvete
co mi to říkáte todleto, nemusel jsem nic vědět a nemuselo by mě to lákat. A mechaři, jak moc introductory je tendle introductory box? čili volně přeloženo, těch figurek je dost a kolik budu muset dokoupit (a kolik jich vůbec je a vychází furt nové figurky nebo je to nějak omezené?)? nebo stačí tohle a mám vystaráno, pokud bych teda nechtěl dělat nějaké ultrakrutémegaobří bitvy mechů a kapradí?

28.3.2011 22:33:26

kandelabr
On je to spíš anniversary, než introductory set. Ale je tam celá brožurka seznámení se se základními pravidly a světem BT. Na rozdíl od 4. edice však pravidla obsahují i nová a jiná upravená pravidla, např. pro pěchotu atd. Pokud bude mít výroční set úspěch, tak bych čekal i rozšíření s letectvem, boj ve městech atd. Zkrátka to, co u nás už nevyšlo. K dokonalému hraní teď budou potřeba dva sety, aby každý mohl mít toho samého mecha, ale ono to není vůbec špatné, když bude mít každý jiného. Pokud se nepletu, tak mechové nejsou vyráběni sériově a proto to má aspoň opodstatnění. V tomhle bych problém nehledal. Kdo hledá chyby, najde. Stejně tak si to ale i nadšenec obhájí, takže záleží jenom na přístupu jednotlivce. Já jsem na straně obhajoby :)

28.3.2011 22:46:09

kandelabr
No... nemusíš si dokupovat vůbec nic. Stejně si budeš stavět vlastní mechy, takže ty figurky budeš používat pouze jako přibližný vzhled dle váhy. Jediné, co mě trochu mate, je, že je v boxu 24 modelů a ve staré edici s kartonovými mechy jich bylo dvakrát tolik.

28.3.2011 22:46:59

Havelock
Pokud si to dobře pamatuju, tak svýho času byl každej rád, že se mu povedlo sehnat vůbec něco a vždycky sis vystačil. Natož pak nějaká rozšíření...

28.3.2011 22:49:27

kandelabr
Hra by mela obsahovat stejne jako 4. edice 24 mechu, to je vic nez dost. Bitvy jsou vetsinou jsou tak max 4vs4 (co si pamatuju) a hlavne si muzes vyrobit libovolne dalsi mnozstvi vlastnich obru. Takze bych se nebal, ze bys ze zakladem nevystacil.

28.3.2011 22:51:06

Sjone
Nemela 4. edice od kazdeho mecha 2 kusy? Tj. 2 x 24.

28.3.2011 22:53:12

VasekVydra
To ti přesně nepovím. Já tuhle informaci vyčetl někde na BGG

28.3.2011 22:54:51

VV
Tu by jich melo byt 26, ne 24. Krome 24 standardnich jsou tam i dva premiovi roboti.

28.3.2011 23:28:26

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas