Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

futuramaniak

Z cely do špitálu

Tohle mě zaráží. Uvedu raději příklad. Hráli jsme ve třech. Já (Adama jr.), spolužák (Adama sr.) a zatracenej cylonskej šmejd (Chief Tyrol - jako by tahle postava při mých hrách cylonství přitahovala). Adama sr. neprokoukl převlek zatraceného cylonského šmejda (dále jen ZCŠ), narozdíl ode mě, který ho jako prezident poslal do basy. Pochopitelně se ZCŠ pokoušel dostat ven a poštvat Adamu sr. proti mě. Ten mě však nemohl uvrhnout do žaláře pomocí admirálovy kajuty, kvůli svojí negativní vlastnosti. Takhle to probíhalo asi tři kola, kdy se marně pokoušela naše dvojka vysekat ZCŠ z vězení a já jim v tom celkem dobře bránil. Pak ale přišlo kolo Adamy sr. a on si vytáhl krizi Hon na čarodejnice. Hlasování dopadlo neúspěšně a on se mohl rozhodnout, koho pošle na ošetřovnu. Rozhodl se, že tam pošle ZCŠ, který mu předtím slíbil, že když tak učiní, uvrhne do žaláře mě.
Proto se ptám. V pravidlech o tom nenašel ani zmíňky. Je možné poslat někoho z cely na ošetřovnu a tím pádem ho osvobodit?
30.10.2009 14:53:11

z cely do špitálu ano
Odpověď je, že je to možné. V pravidlech to sice není, ale je to v oficiálních FAQ, která jsou tady taky ke stažení.

30.10.2009 15:20:29

futuramaniak

Mecenáš trolíků

cylon do basy a leeova superschopnost
Díky. Každopádně mě napadá ještě pár dalších otázek, které jsem nenašel ani v FAQ.

1)Pokud vlastním kartu "Jsi Cylon" s možností "Pošli jednu postavu z Galactiky do vězení" můžu tak učinit i když se postava nachází na Colonial One, nebo na Pegasu?

2)Superschopnost Adamy jr. CAG. Znamená aktivovat šest viperů, každý jednou, nebo libovolný počet viperů nechat vykonat šest akcí (např. jeden viper nechat útočit šestkrát)

30.10.2009 16:16:36

nevím co vymýšlíš ?
1) Když je tam napsáno, že máš vybrat jednu postavu na Galactice, tak je to jedna postava na Galactice a ne někde jinde.
2) Když je tam napsáno aktivovat 6 viperů, tak je to aktivovat 6 viperů a ne jeden viper 6x.

30.10.2009 22:15:35

add 2)
myslim že můžeš aktivovat jeden Viper 6x je to jako když máš aktivovat 2 Vipery kajutou (nevím jak přesně se jmenuje) tak můžeš aktivovat jeden 2x

31.10.2009 20:05:35

Lee

to Seils ad 2)
Je tam napsáno, že jednou za hru můžeš aktivovat až 6 nepilotovaných viperů. NENÍ tam napsáno, že můžeš 6x provést aktivaci viperů.

1.11.2009 11:25:58

z cely na marodku NE
podle nových FAQ už to nejde.

Q: If a character is in the brig, and a card sends him to
sickbay, is he moved from the “Brig?”
A: No. This reflects a change from previous rulings.

1.11.2009 14:03:31

Lee
no jak myslíš;) chtěl sem jen pomoci:)

.... mám německou verzi a německý FAQ (v 2.6)

F: Kann Lee „Apollo“ Adama seine „Einmal-Aktion“, 6 Vipern zu aktivieren,
auf beliebig viele unbemannte Viper verteilen?
A: Ja. Apollo könnte also z.B. eine Viper sechs mal aktivieren.

Otázka: Může Lee "Apollo" Adama použít svoji funkci "jednou za hru", aktivovat až 6 Viperů, na kolik chce neobsazených strojů?
Odpověď: ANO. Apollo tak může například aktivovat jeden Viper šestkrát.

1.11.2009 15:15:01

Poslední změny
Takže jsem se hrabal v diskuzích na FFG
- podle posledních FAQ, tak jak říká citron, bylo změněno, že nelze poslat z vězení na ošetřovnu
- v oficiálních FAQ to sice není, ale v diskuzi na FFG se to objevilo, že aktivacemi viperů se myslí počet aktivací a ne počet viperů. Což podle mne odporuje formulaci na kartě a jestli to tak má být, tak by ta formulace na kartě měla znít jinak.

1.11.2009 21:01:16

FAQ
já mam hold oficiálni faq od heidelbergru ... který vydavá hry od FFG v německu

2.11.2009 14:26:31

to Seils
Na FFG stránkách to není :-( ti by to tam měli mít první. V Německu jsem nepátral protože té příšerné germánské hatmatilce vůbec nehovím.

2.11.2009 14:33:37

Futuramaniak

Mecenáš trolíků

Lee
a u Leeho bych ještě chvíli zůstal. Je možno použít jeho schopnost pohotový pilot (při vypuštění viperů se může rozhodnout jeden z nich pilotovat) když je v base/na ošetřovně?

29.11.2009 18:29:56

Lee
Z Brigu určitě ne, ze Sickbaye bych řekl, že ano.

29.11.2009 18:44:54

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas