Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odhalený Cylon a aktivace těžkého Raidera/Centuriona

Během hraní jsme narazili v pravidlech na ne úplně jasné pravidlo a tak se zeptám raději tady.
Pokud odhalený Cylon vybral ze dvou karet krize /díky lokaci Caprica/ takovou, která obsahuje ikonu "Aktivace těžkých Raiderů", pravidela str.20 kapitola "Kola Cylonských hráčů" v důležité poznámce říkají že v kole odhaleného Cylona nejsou žádné kroky "Aktivace Cylonských lodí" ani "Příprava na skok".
Na str. 24 se však v kapitole "Aktivace těžkých Raiderů a Centurionů" naopak píše, že kdykoli jsou aktivovány těžké Raidery, klidně i odhaleným Cylonským hráčem (!!! což ale pravidla zakazují), žetony Centurionů se pohnou.

Zajímá mě jen, zda to chápu správně tak, že odhalený Cylon sice neaktivuje takovou kartou "Krize" žádný těžký Raider, ale pokud by na "Trase naloďovací skupiny" byl žeton/žetony Centurionů, aktivovány budou???
1.9.2009 03:27:42

to Rachmael
Poznámka (a i upozornění na lokaci Caprica přímo na herním plánu) pouze říká, že při tažení karet krizí odhaleným Cylonem jsou ignorovány dolní ikony v rozích na kartě krize, tedy ikona aktivace cylonských lodí a ikona přípravy na skok. To však neznamená, že samotná karta krize nemůže ve svém textu aktivovat nějakou cylonskou loď. Také může Cylon přímo aktivovat všechny lodě jednoho druhu na lokaci "Cylonská flotila". A o těchto aktivacích se mluví na str. 24.

1.9.2009 07:58:46

to Kren
Jasně, "Cylonská flotila" je srozumitelná, jádro té otázky se vztahuje jen a jen k aktivaci Centuriona ikonou "aktivace těžkého Raideru" na kartě krize.

Vznikla nám totiž názorová skupina chápající dvojznačnost v pravidlech takto:
- Odhalený Cylon na kartě krize nemůže aktivovat ikonou žádnou loď, ale je-li na trase naloďovací skupiny žeton Centuriona, tak ten aktivován je.

Takže pokud to z tvého příspěvku chápu správně, Cylon nemůže aktivovat Centuriona když využívá lokaci "Caprica" ikonou "aktivace těžkého raideru". Veškeré efekty těchto ikon jsou ignorovány.
A když pravidla na str 24 hovoří o tom, že jsou aktivovány těžké raidery, klidně i odhaleným Cylonským hráčem, je tím myšleno využití lokace "Cylonská flotila", nebo třeba textem na kartě krize, atd.
Je tak?

1.9.2009 11:14:47

Přesně tak
:-)

1.9.2009 11:32:50

Ještě dodatek
Citron ti odpověděl. Já chci jenom dodat, že ta poznámka co jsi ty citoval ze strany 20 pravidel se týká v podstatě VYNECHÁNÍ 5. kroku (fáze aktivace cylonských lodí) a 6. kroku (fáze přípravy na skok) tahu hráče, které jsou DEFINOVÁNY NA STRANĚ 9 (podrobněji na straně 11) pravidel.
Poznámka se však netýká jiného způsobu aktivace Cylonských lodí. Protože si to občas někdo nedá při zběžném čtení pravidel do správných souvislostí, tak jsem při překladu přelepek na herní plán na cylonské lokaci "Caprica" přeložil poznámku a napsal výrazným písmem IKONY AKTIVACE CYLONSKÝCH LODÍ A PŘÍPRAVY KE SKOKU JSOU NA KARTĚ KRIZE IGNOROVÁNY. Není to přesný překlad lokace ale je výstižnější. Ještě tam mohlo být napsáno IKONY NA DOLNÍM OKRAJI KARTY KRIZE ..., protože jestliže je tažena karta krize, kde jsou přímo v textu zobrazeny ikony aktivace cylonských lodí, tak ty samozřejmě platí.

1.9.2009 11:58:09

a aby v tom byl vetsi bordel
Tak pri pouziti rozsireni se na lokaci kaprika ignoruji jen pohyby lodi (priprava skoku ne) a na obdobne lokaci na nove kaprice se pro zmenu zase ignoruje pripravna faze skoku, ale pohyby lodi/okupacnich sil ne :-)

1.9.2009 12:56:09

ad Siaron
No původně jsem to do toho příspěvku chtěl taky napsat, ale nechtěl jsem to pro totálně neznalé BSG ještě víc zamotat ;-).
Nicméně si myslím, že to až takový problém nebude, protože lokace "Caprica" bude překryta novou deskou cylonských lokací a na desce Nová caprica to bude stejně lokace, která v základní hře není. Stejně to ale zase přeložím NE jako vynechání nějaké fáze, ale jako IGNOROVÁNÍ ikony.

1.9.2009 13:26:26

Vybíráme z Bazaru

Komplet Kacíř s rozšířeními
Komplet Kacíř s rozšířeními
Akt. cena: 1625 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas