Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová lokalizace všech karet základu a obou rozšíření

Možná jste si všimli, že jsem se pustil do grafické lokalizace karet Exodu (po kladných referencích jsem si konečně Exodus pořídil). Taky jste možná zaznamenali, že uveřejňuju v jednotlivých lokalizačních souborech nejen karty k Exodu ale kompletní sadu karet pro celo BSG (základ i obě rozšíření) a tak bude lokalizace karet k Pegasu a základu dublovaná. Abych předešel chaosu a případným dotazům uvedu tady své důvody:

1) Od mé první lokalizace BSG uběhl už nějaký pátek a upravuju některé mé původní texty na kartách

2) Tenkrát jsem neměl ještě vychytaný systém ořezových značek a tak jsem dělal na rubu karet kompletní obrys karet, což je na houby, protože to pak někdy zanechává při nepřesném stříhání čáry na okraji (kdežto ořezové křížky v místě zaoblení karty se komplet odstřihnou)

3) Rozměr mých původních lokalizovaných karet u základu a Pegasu je o nějaký ten milimetr větší, než originální karty, které mají rozměr 57x89mm.

4) Pokud budou všechny karty stejného typu ze základu i obou rozšíření ve stejném souboru na jedné tiskové straně, tak to ušetří místo na tiskových stranách.

Tímto se omlouvám všem, kteří by si chtěli dotisknout oboustraně karty Exodu k už dříve vytištěným mým kartám základu a Pegasu. Ve stejném rozměru to nebude možné a Exodus zvlášť v dřívějším rozměru NEBUDU dělat ani na požádání.

Co se týče překladu, tak jsem původně myslel, že se s tím nebudu drbat a že použiju Wolfsen-Caulyho překlad z uveřejněných Caulyho přelepek. Nicméně jsem zjistil, že mi většina textu svými formulacemi nevyhovuje a tak to budu předělávat podle sebe a zároveň, aby to souhlasilo s mou předešlou lokalizací. Jediné co od Wolfsena použiju jak to leží a běží, tak to budou flavour texty na kartách krizí.

Moc mi tedy nenadávajte a až to bude celé hotové, tak pokud si někdo bude chtít vyrobit kompletní sadu karet k celé BSG a obou rozšíření, tak NEJNOVĚJŠÍ KOMPLETNÍ VERZE CELÉ BSG bude ke stažení v souborech POUZE U ROZŠÍŘENÍ EXODUS.
27.2.2012 10:06:12

Neboj
nikdo (možná :-) ) ti nadávat nebude.
Vždy je lepší, pokud u jedné hry je kompletně dělaný překlad jedním člověkem.

27.2.2012 10:37:50

kren
lízat na kartách se asi bude pořád že? :)

Budete objednávat s Tangramem i ty karty do BSG? Kolik jich je? Máš přehled? Budete to objednávat naráz i s kartami do SC?

Kurde to bude pálka (grrr neangličtináři...)

27.2.2012 13:46:16

to Beholder
Pokud ses podíval na upravené karty loajality, tak jsem lízání na všech kartách opravil a budu to opravovat i na všech, které vždycky u daného typu budu do souboru z minula přidávat. Takže lízání už na žádné kartě BSG nebude.

Co se týče té objednávky karet přes Tangrama, tak to už jsem psal. Uvidím jaké budou zkušenosti s kartami pro starcraft a pak do toho teprve půjdu nebo nepůjdu. Navíc než budou všechny karty BSG hotové, tak to bude ještě dost dlouho trvat.

27.2.2012 13:50:53

kren
juchů, už žádné lízání...:D

jo vlastně, já zapomněl. Prvni SC a pak se uvidí...

27.2.2012 13:55:13

za obalovače
Za skupinu co tiskne pouze lícové strany a vsouvá je do obalů se přimlouvám za ořezové značky i na lícových stranách karet, hodně to usnadní jejich zpracování. Díky.

28.2.2012 16:53:07

to Sasa
Bohužel obalovače nepodporuji. Ne že bych nechtěl, ale bohužel nejsem při oboustranném tisku schopen dosáhnout takového soutisku, aby při křížcích i na líci nebyly křížky vidět a nehyzdily mi po ořezu líc karet. Obalovači si to budou muset holt nastavit pravítkem na řezačce. Obalovači to taky nemusí mít tak přesně, když to stejně strkají do obalů.
Je mi líto, ale to bych musel dělat dvě sady souborů.

28.2.2012 23:00:02

kren
Takže jsi definitivně zlomil hůl?

Tak ať ti to jde od ruky a od slovníku ;)

28.2.2012 23:08:12

to Wolfsen
Poslouchej, já jsem neřekl, že tvůj překlad je špatný, to v žádném případě. Určitě se najde dost lidí, kterým se budou zase naopak tvoje překlady zdát lepší. Každý má totiž jiný cit pro jazyk a neznamená to, že třeba horší. Navíc jsou na kartách místy tak jednoduché formulace, že se určitě budeme v mnohém překrývat. A dokonce něco vaše se mi líbí víc, ale vzhledem k tomu, že se mi nechce textově předělávat úplně všechny dříve udělané karty, tak už musím použít tu moji starou formulaci (např. "vesmírná oblast", kde bych třeba raději použil váš pojem "sektor"). Jediné co se budu snažit zpětně eliminovat, tak to je to lízání karet.

28.2.2012 23:16:10

ještě jeden pokus
Ještě jeden pokus a dám pokoj. A co ořezové značky jen na lícové straně? Nemusel by jsi řešit soutisk značek na obou stranách, vlk by se nažral (obalovači) a koza (oboustranní tiskaři) by zůstala celá...

29.2.2012 08:17:33

to Sasa
Dobrý pokus, ale bohužel ořezy chci mít na rubu, aby všechny ruby byly stejné. Pokud bych ořezy udělal na líci, tak co tisková strana, to jiné posunutí a ruby by se lišily, což by mohlo vést k rozpoznání karet.

29.2.2012 09:10:38

Ořezové značky
Tak ořezové značky pravděpodobně vyřešeny pomocí interaktivního PDF - viz diskuze kutilství:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/uzivatelske-zapinani-orezovych-znacek-v-pdf-5286/

Až se to naučím, tak pak budu ty PDF aktualizovat a každý si zapne ořezy, jak bude potřebovat.

29.2.2012 11:29:52

ořezové značky
Tleskám za vyp/zap ořezových značek u souborů. Díky za obalovače.

5.3.2012 17:12:29

to sasa ad vyp/zap ořezové značky
Včera jsem se s tím drbal celé odpoledne, než jsem přišel na to jak to udělat, jak to zapnout, jak to vyexportovat do pdf a hlavně jak to udělat aby se tlačítkem na lícech vypínaly/zapínaly značky na všech lícech zaráz a tlačítkem na rubu na všech rubech zaráz, ale už to mám vychytané a tak už to budu takhle do budoucna dělat s každým souborem s ořezovýma značkama.

PS: stejně jsem se to naučil kvůli tobě, abych ti nemusel dělat extra soubory s ořezkama na líci a furt ti to dávat někde ke stažení ;)

5.3.2012 17:18:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hero realms + dva decky
Hero realms + dva decky
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas