Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jarafit

boardování galacticy

Jak se řeší, pokud krize říká, že se se centurion dá na začátek trasy, a tam je již obsazeno. Nemá to efekt nebo se tam proste přidá další na druhou pozii?
17.5.2009 09:32:40

jarafit
prida se tam dalsi .. klidne muzou byt 4 na sobe .. a pak panbuh s galacticou a lidma :) jedine v pripade ze uz jsou vsechny 4 centurion markery na lodi a dalsi heavy radire ciha u lounch tube, a ma se nalodit, nenalodi se a ceka az lidi jednoho centuriona zastreli

18.5.2009 11:33:50

Screw

Bording party
A hele když jsou u výpustě viperů dva heavy raideři, a aktivují se heavy raidery, ta se položí jeden žeton na start a druhý na druhé pole?

26.8.2009 22:06:22

Boarding party - Screw
už z odpovědi Siarona je to snad jasné, ale budiž - žetony Centurionů se mohou kupit na sebe, takže v tomhle případě jdou oba žetony na start (na sebe).. Pokud jsou nještě nějaké nevyložené

26.8.2009 22:24:11

ad Boardování
No dovolil bych si vznést námitku, že tahle situace nemůže nikdy nastat. Ve chvíli kdy se aktivuje některý z raiderů, tak se všichni centurioni, kteří jsou naloděni posunou o jedno pole dopředu a pak se na první pole přidá nově příchozí. Takže i kdyby byli u výpustě 2 nebo více heavy raiderů, tak se aktivují postupně: Čili aktivuje se 1. heavy raider - nalodí centuriona a odstraní se z desky. Pak se aktivuje 2. heavy raider - už naloděný centurion se posune o jedno pole dopředu a na počáteční pole se nalodí 2. centurion. A tak dále.

26.8.2009 22:25:49

To Křen
to by se ale jeden heavy raider/centurion aktivoval i několikrát za kolo.. (jestli tě dobře chápu..)

26.8.2009 22:55:10

?
Křen to říká jako já, ale na Citronově verzi taky něco je, zase na druhou stranu kdyby se nalodili na loď najednou 4 heavy raidery a bylo to podle mojí/křenový verze tak by okamžitě obsadili všechny pozice a při příští aktivaci by byl konec

26.8.2009 23:07:25

..
tak jsem se radši podíval: podle oficiálního FAQ může být opravdu víc centurionů "na sobě". v původních pravidlech je to docela nejasné, ale ten FAQ to už výslovně říká

26.8.2009 23:18:09

to Citrón
Díky právě z těch pravidel mi to nebylo moc jasné.

26.8.2009 23:18:58

to Citron
Můžeš napsat odkaz na to FAQ o centurionech, to mne docela zajímá. To by znamenalo, že se více heavy raiderů aktivuje naráz.

26.8.2009 23:44:17

ad aktivace heavy raiderů
A taky to pak znamená, že ať je jakýkoliv počet heavy raiderů kolem Galacticy, tak při jejich aktivaci dochází k posunu centurionů jen o jednu pozici - chápu to tak správně?

26.8.2009 23:46:33

to Křen
Ano chápeš, tohle je v pravidlech docela dobře napsaný, stejně jako se normální raidery aktivujou všechny najednou a pohybujou

26.8.2009 23:52:49

to Screw
Pak je samozřejmě jasné, že při více heavy raiderech v sektoru u výletových otvorů Galacticy se na start stupnice nalodění umístí více centurionů na sebe.

27.8.2009 00:20:53

to Křen
odkaz: http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Battlestar_Galactica/bsg_FAQ_1-1-1.pdf (strana 2, miscellaneous)

27.8.2009 00:36:38

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas