Battlestar Galactica: Pegasus

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Pegasus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Daniel Clark
Tim Uren
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jarafit

Cavilova schopnost

Na adrese http://boardgamegeek.com/thread/438415 jsou probírány asi tři možnosti, jak vykládat Cavilovu schopnost primacy. Lze nepříklad přidat raidery, aniž by byla odstraněna basestar nebo je to podmínkou?
26.9.2009 11:08:57

Cavil
Podle mne je to úplný nesmysl o čem diskutují na BGG. Pro mne je jednoznačný následující výklad.

Mám k dispozici podle stávajících podmínek na hrací desce pouze 2 možnosti:

1. možnost
Jestliže existuje ještě před provedením Cavilovy akce nenasazená basestar, tak ji nasadí před Galacticu.

2. možnost
Jsou-li ještě před provedením Cavilovy akce obě basestar ve hře,
pak jednu odstraní a místo ní umístí 3 raidery před Galacticu a 1 civilní loď za Galacticu.

Pokud máte někdo jiný výklad anglického textu, tak mne prosím vyveďte z omylu.

26.9.2009 12:37:36

Cavil podle mě
Podle mě zase to, co tady píšeš není dobře. Ta karta spíše vypadá napsaně tak, že:
1. krok: Buď přidáš 1 basestar a nebo odebereš 1 basestar, pokud jsou na desce už obě dvě.
2. krok: Nezávisle na tom, co jsi provedl v prvník kroku, můžeš se rozhodnout přidat 3 raidery a 1 civilní loď na příslušná místa.

26.9.2009 13:16:18

Doplnění
Ještě jsem zapomněl na jednu věc, kterou jsem nenapsal v předchozím příspěvku.
K tomu, abyste mohli provést krok 2, musíte nejprve provést libovolnou možnost z kroku 1 (tj. nemůžete dát jen raidery a civilní loď bez toho, aniž byste přidali nebo odebrali basestar).

26.9.2009 13:33:40

Výklad
Uznávám, že i tak si to lze vykládat. Proto by bylo dobré aby se tady rozvinula o tomhle diskuze a nebo bych byl rád za nějaký oficiální výklad, než budu dělat definitivní lokalizaci karet. Pak bych tam překlad napsal takovým způsobem, aby neumožňoval dvojí výklad.

26.9.2009 13:35:48

ad výklad
No v podstatě jde o to jestli je to
(1. nebo 2.) + potom ...
nebo je to
1. nebo (2. + potom ...)

26.9.2009 13:58:34

ad výklad
Jelikož je ten druhý krok napsaný jako nová věta, tak si myslím, že je nezávislý na volbě v tom prvním kroku. Jen kvůli toho, že se jedná o novou větu tvrdím, že je nezávislý.

26.9.2009 23:56:47

to kadaver
To je tvůj výklad. Potřeboval bych ale trošku oficiálnější stanovisko.

27.9.2009 00:13:28

hlasuju pro Kadaverův výklad
Oficiálnější stanovisko bohužel nemám po ruce, ale jsem přesvědčena, že to, co říká Kadaver, je správně, právě kvůli té nové větě.

27.9.2009 16:28:11

ad výklad
No kdybyste někdo narazili na oficiálnější stanovisko, tak dejte vědět. O mne tady ani tak nejde, ale když budu dělat tu kartu postavy, tak abych to formuloval správně.

27.9.2009 21:30:14

jarafit

Mecenáš trolíků

Oficiální řešení
Tak mi to nedalo a napsal jsem vydavateli hry. Tady je přesná formulace mojí otázky a odpověď:

You are correct on all points including that Cavil can add civilians are raiders without removing a basestar.

I hope this answers your question!
-Corey Konieczka
Lead Game Designer
Fantasy Flight Games

On Sep 27, 2009, at 2:45 AM, wrote:

> Message from:
> Petr Blazej
>
>
> E-mail:
> jarafit@yahoo.com
>
>
> Rule Question:
> I have a question about Cylon leader Cavil ability primacy.
>
> This is how I am reading it:
>
> I. In the case that fewer than two basestars are in play -- Action: Place one basestar in front of Galactica; then, if you so choose, you may additionally place 3 raiders in front of Galactica and 1 civilian ship behind Galactica.
>
> II. In the case that exactly two basestars are in play -- Action: If you so choose, you may remove one basestar from the game board; then, if you so choose, you may place 3 raiders in front of Galactica and 1 civilian ship behind Galactica.
>
> That is, if there are 0 or 1 basestars in play, Cavil cannot add the raiders and the civilian ship without first adding a basestar.
>
> EDIT: This also means, to me, that if exactly 2 basestars are in play, Cavil DOES have the option of adding the r aiders and the civilian ship WITHOUT removing a basestar.
>
> Is it correct?

5.10.2009 21:02:10

Výklad v češtině
Jinými slovy, tedy nemám pravdu ani já ani Kadaver protože

a) je-li možno přidat basestar (0 až 1 basestar ve hře), tak UMÍSTĚNÍ raiderů a civilních lodí JE VÁZÁNO na PŘIDÁNÍ basestar

b) není-li možno přidat basestar (obě dvě basestar ve hře), tak UMÍSTĚNÍ raiderů a civilních lodí NENÍ VÁZÁNO na ODSTRANĚNÍ basestar.

6.10.2009 10:33:30

Výklad
Je to zajímavé, že jednou to je vázané a jednou ne, ale když to říká Corey, tak mu asi budu jako autorovi věřit :-)

6.10.2009 10:39:26

to Kadaver
No když si to přečteme pořádně, tak je to opravdu tak jak říká autor.

Place 1 basestar in front of Galactica or if all basestars are in play you may remove 1 from the game board. You may then place ...

a)"Place 1 basestar ..." je jasný příkaz, že nemůžeš udělat nic jiného. Takže "You may then place ..." říká, že když jsi provedl příkaz můžeš pokračovat.

b)"... you MAY remove 1 basestar ..." je možnost že můžeš jestli chceš. Takže "You may then place ..." říká, že poté co sis zvolil jestli odstraníš nebo neodstraníš můžeš pokračovat.

6.10.2009 10:58:49

Vybíráme z Bazaru

Scythe Titáni nebes
Scythe Titáni nebes
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas