Battleship Galaxies: The Saturn Offensive Game Set

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Battleship Galaxies: The Saturn Offensive Game Set - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hasbro
Autoři: Colby Dauch
Craig Van Ness
Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Prvni dojmy

jsou vyborne. Precetl jsem si na geeku vsemozne hodnoceni, koukal na Drakkenstrika a navic za touto hrou stoji stejni lide, jako za Heroscape, takze pro me to bylo must-have.

Komponenty jsou perfektni, v sade je 20 plastikovych modelu lodi, ktere jsou prohnany nejakym quickshadem, takze to pusobi moc hezky. K tome elegantni karty s komixovym nadechem a tvrda galakticka mapa o dvou castich, plna hexu. O uvodni atmosferu se postara prilozeny komix, ktery popisuje zacatek konfliktu lidi s Wratch rasou. Celove tedy komponenty 1*.

Pravidla jsou velice kratka a vlastne obsahuji hlavne popis pohybu a boje. O to tam jde predevsim. O zbytek se postaraji prilozene scenare a karty, ktere davaji ruzne vyhody. Scenaru je myslim pet, dva jsou pro dva hrace, dva pro tymy 2 vs. 2 a jeden je pro hru 1 vs.2.

Hrali jsme jen prvni scenar, kde na polovicni mape se tremi bonusovymi mlhovinami mate za ukol vybit protivnikovy lode. Bonusove mlhoviny jsme si nalosovali tyto: alien artifact= dostrel primarni zbrane je 7!!, energy=kazde kolo prinese o 2 energy body navic a mlhovinu s polem, ktery lodim stojicim na ni opravuje stity. Jsou umisteny na stredove linii a je o ne velky zajem :-) Zvlast o "sniper" mlhovinu, ktera zvysuje dostrel. Tento scenar urcil i typy a pocet lodi vcetne poctu a typu karet do balicku. Ostatni scenare maji spise bodovy limit na lode a karty a zalezi na hraci, co si vezme.

Energie je vsemocna, je to platidlo, kterym platite nasazeni lodi na plan, aktivaci lodi, nabijeni zbrani a pouzivani karet. Kazde kolo si pridate 10 bodu energie a delate co muzete. Napriklad nasazeni nejvetsi lode na veteranskem levelu stoji 15 bodu. Nerekl jsem, ze kazda lod ma 3 urovne, lisici se vlastnostmi, specialnimi akcemi. Tento level si vybirate pri setupu, pokud neni urceno scenarem.

Prvni fazi je energy faze, kde dobijete energii o +10 bodu a liznete jednu energy kartu. Dale je deployment faze, kde povolavate lode na plan. Zde mi nebylo jasne, proc mam mit lode za zastenou, kdyz stejne souper vi, jake lode jsem na zacatku dostal. Figl je v tom, ze vetsi lode muzou prevazet ty mensi. Funguje to tak, ze vylozite kartu vetsi lode pred sebe a pod ni date skryte kartu lode/lodi, ktere prevazi. Na herni plan ale umistite pouze model vetsi lode, takze souper nevi, co je v jejich utrobach a co se z ni pozdeji umi vyrojit :-) V deployment fazi tez upgradujete lode novym vybavenim, zbranemi ci vstupem hrdiny do posadky. Tyto moznosti jsou ale omezeny parametry lode, treba nejmensi lod nema na nove zbrane a hrdiny misto.

Po deploymentu prichazi akcni faze, ktera se sklada z aktivace modelu (plati se energie), nasleduje pohyb podle danych movement bodu a pote pripadny utok. Ten probiha tak, ze lod streli hodem dvou desetistenek. Jedna ma cisla a druha pismena. Hrac, jehoz lod je cilem, si na jeji karte zjisti, jestli je zasah, nebo ne. Je tam totiz ctvercova sit a do je vkreslena ona lod a policka, ktera zabira, jsou sediva. Zasah do sedive je odebrani jednoho stitu. Pokud uz neni stit, pridavaji se zasahy do trupu a pokud je jich stejne, jako hodnota trupu, jde lod ke dnu, tedy do vecnych hvezdnych lovist. Trup opravit nelze, stit jen na one mlhovine.

Prvni hru jsem prohral, ponevadz na mne Jenda neustale utocil atomovymi zbranemi na ktere moji agresivni hmyzaci nenasli odpoved. Ale snazili se, meli docela kousave stihacky, ktere jsem, narozdil od druheho vysadku, dokazal vcas vysadit a protoze byly na veteran urovni, dokazaly se pohybovat ve skrytu velkych lodi a mohly na ne potom zautocit pouze lode prilehle. Velmi dobre! :-)

Takze ja potvrzuji doposud nadsene ohlasy a beru hru na Warcon, protoze pohybujici se asteroidy v poslednim polotymovem scenari proste stoji za vyzkousei :-)
27.7.2011 03:00:42

jejda
Ach jo, já tu hru asi chci, nebo co :D

27.7.2011 04:42:08

to rbx
Hlasim se na vyzkouseni, zdali je to mozne :-[

27.7.2011 07:27:47

rbx
No já když sem viděl, že se chystá tohle scifi a dělají to lidi od heroscape, tak sem si to do hledáčku dal. Her mám už fakt hodně ale tohle taky chci :). Kdysi jsme hrávali BFG, pak jsem si říkal, že ho nahradím Armadou ale tohle mi připadá jako nejlepší náhrada.
Díky za vyčerpávající první dojmy, nalákal jsi mě zase na další krabici :).

27.7.2011 07:53:19

...
koukal jsem na to včera v Tomovkách a musím říct že to vypadá super. Moc se mi líbí ten systém ostřelování lodí to je vyřešeno naprotsto jednoduše a elegantně, kdy je loď rozmístěna do mřížky a hází se kostkami, které určí souřadnice zásahu. Čím větší loď, tím samozřejmě větší šance na zásah nebo na critical hit.

27.7.2011 08:23:00

ano!
Na tohle se take tesim fest. AT's not dead!

27.7.2011 08:33:32

rbx

Tangram
Hezke je i to, ze je činná komunita a Headless uz vydal rules summary. Jsem totiž líný na vymýšlení scénářů a tak čekám na druhé :-)

27.7.2011 08:52:14

jezis
tak sem se zas nazhavil na dalsi hru ach jo :D

27.7.2011 08:54:22

Beam me up, Scotty!
Nebudeme chodit kolem horké kaše. Objednáno. Vesmírnému násilí nikdy neřeknu ne.
Takže: Beam me up, Scotty! :-)

27.7.2011 11:10:06

První dojmy II
Po pár hrách musím potvrdit všechno, co Rbx napsal. Hra je to opravdu dobrá, ale člověk se musí smířit s tím, že občas je kostkám vydán na milost. Nicméně jejich vliv na průbě hry určitě není tak zásadní, jako v Okku.

Samozřejmě občas nastanou situace vskutku k naštvání. Naposledy jsem například po krvavé bitvě měl poslední dvě střední lodě v zuboženém stavu a cizáci měli už jen svou silně poničenou vlajkovou loď. K vítězství mi stačil jediný zásah, podniknul jsem proto zoufalý útok, minul jsem a v soupeřově tahu jsem byl rozprášen :-)

Zatím mi také přijdou lehce silnější Wretchedarians. Není to nic, co by hru nějak kazilo, pouze mám z jejich speciálních vlastností (ať už u lodí, nebo na kartách) pocit, že jsou herně využitelnější.

7.8.2011 10:54:04

...
moc mě mrzí že jsem na Warconu nestihl zkusit... ale i tak tomu asi neodolám... jak už řekl pode mnou VS, vesmírnému násilí nikdy neřeknu "ne" :D

7.8.2011 15:22:58

první dojem
Před chvílí jsme s chillym dohráli první partii. Hráli jsme první scénář, v podstatě výukový. I když mé skvělé a mocné ISN loďstvo chilly prakticky rozprášil (moje chyby při nasazování, kostky za to nijak extra nemohly), dojmy veskrze pozitivní. Určitě se těším na další hru.

Ve zkratce:
- kostky sice dokážou poškádlit, nejsou ale všemocné. Taktika IMHO rozhoduje
- je potřeba dopředu fest počítat políčka a podle toho plánovat pohyb
- zdaleka nejdůležitější vlastnost lodi je pohyb, u zbraní je to dostřel
- klíčové je obsazení vesmírného bazmeku (slovo objev se mi nehodí, u překladu budu muset popřemýšlet). U nás ležel uprostřed herního plánu dílek, který přidával k dostřelu primární zbraně +7. Kdo na něm stál, střílel přes celý herní plán...

3.11.2011 21:00:26

Aradraug
Kostky dokazou pekne potrapit, kdyz placnes tri atomovky do chumlu hmyzaku a ani jedna nebouchne, tak je to k vzteku. Nicmene souhlasim, ze strategie je dulezita a dobre spocitat pohyb+dostrel je casto zasadni. Za ISN se obecne hraje hur, nejsou tak primocari, jako jejich sokove. Musi se vzajemne podporovat a o to vic strategicky planovat. V prvnich hrach vetsinou prohravaji, ale jak se je naucis hrat, tak se vahadla posunou a sance vyrovnaji. Snipersky bazmek dokaze vskutku zatopit :-) Jinak prvni scenar je opravdu tak na seznameni, ta prava prca zacina az pozdeji :-)

3.11.2011 21:38:56

První hra
Tak potvrzuji, že moji mocní mimoni slavně zvítězil!

Dále potvrzuji, že hra je báječná, zejména díky dokonalé atmosféře. Úplně jsem si vzpomněl na Freespace!

Jediné co mi zatím přijde jako mínus je mapa, která by podle mého měla být větší. Takhle jsou ty bonusy k dostřelu ultimátní.

4.11.2011 10:41:55

Vybíráme z Bazaru

Detektiv po stopách zločinu
Detektiv po stopách zločinu
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas