BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

promyšlená taktika vs náhoda ve hře

chtěl bych se zeptat, jak je to ve hře s náhodou. Vím, že se háže s větším množstvím kostek se symboly. Ale co mě hodně zajímá je to, jestli není náhoda příliš velká a nedegraduje tak veškerou taktiku na - teďka to přeženu - je to celkem fuk jak stojím, stačí když to padne :). Jde mi o to, jestli hra hráče odmění (pokud vyloženě nehodí "špatně") tím, že vymyslí nějakou taktiku, využije terénu, chytře se rozestaví a pošle ty správné jednotky dopředu a ty správné nechá vzadu atd. Zda jde ty kostky ovlivňovat počtem jednotek a jejich různorodou silou, obranou a typem útoku. Prostě a jednoduše nevyhrává ve hře vždy jen ten kdo má štěstí v hodech kostkama ale v zásadě nehraje vůbec dobře :)? Předem děkuju za odpovědi a klidně se můžete i rozepsat ať se dozvím co nejvíce :)
18.11.2009 12:53:13

to The Hammer
Naopak, v Battlelore si milerád vlezu do lesa, neb tam mám výrazý bonus k obraně :-)

18.11.2009 23:14:26

Merlin
No jo, jenže ty se nebojíš! :)
Jinak se plně podepisuju pod tvůj příspěvek...

19.11.2009 06:29:18

to Beholder
Ještě dodatek. Mám osobně vyhovuje také ta lore složka hry. Kouzla, magie, trpaslíci, goblini, to je moje. A opravdu souhlasím s tím, že ta hra má svoji hloubku.

19.11.2009 06:51:01

Nahodnost hry
Souhlas s Merlinem, nejspis poprve a naposled, ale ma proste pravdu. O taktiku tam jde az v prvni rade.

19.11.2009 09:09:46

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu
Duna: Tajemství rodu
Akt. cena: 424 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas