BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Goblini a ....

jak s nima hrát? Dnes jsme odehráli dva různé scénaře s gobliny a mám z nich pocit - vlajka zadarmo. Jako podpůrná jednotka mi připadají použitelní. Ale mít z nich celé jedno samostatné křídlo asi není to pravé ořechové. Mají určitě větší mínus než plus. U trpalíků mi to přijde přesně naopak. Statečnost jednotky je pro nás zatím víc než možnost s pěší jednotkou pohyb o dva, ale na úkor zběsilého ústupu.
Můžete poradit jak s nimi hrát, aby byli i přínosem? Protože mi pak nějak uniká smysl, těch dvou gobliních rozšíření...
21.2.2010 19:47:33

goblini
Chce to 100% využít jejich rychlosti. To že se pěší jednotak může pohnout o dva a bojovat je hodně výhoda. Chce to připravit útok a vyrazit. Hlavně rychle a nečekaně.

21.2.2010 19:54:23

dorážky - to jsou vlajky zadara
a nato jsou i goblini nej... utok /zběsilý/ taky fajn, les, kopec...

21.2.2010 22:03:14

Statečnost goblinů
Pokud se nepletu,tak goblini jsou stateční už tehdy, stojí-li 2 jednotky vedle sebe. Takže sice zbaběle prchají,ale je nepoměrně jednoduší mít podporovanou formaci a gobliny statečné.

22.2.2010 06:37:10

Cholerus
Otevřel jsem si znovu pravidla a ať listuji jak listuji, tak jsem nikde nenarazil na zmínku o tom, že by Goblinům pro zisk statečnosti stačila jedna podpůrná jednotka. (Pokud nepočítám most, či opevnění). Ale možná hledám špatně, nebo mám nahráno ještě hodně málo.

22.2.2010 07:06:52

to cholerus
Určitě to tak není. Na 120%. Podpora pro gobliny musí být stejná jak pro jakoukoliv jinou jednotku.

22.2.2010 07:51:39

Mílíte se /tedy alespoň doufám :-)/
pravidla část 2, Strana 5(39), dole uprostřed - na obrázku jsou napadeni goblini, kteří rozhodně nestojí ve formaci, pouze mají na sousedním hexu další gobliní jednotku a jsou proti nim hozeny 3 vlajky. Text následně vyhodnocuje hod takto: Díky podpoře svých přátelkých sousedů, ignoruje tato jednotka goblinů jednu vlajku.
Věřím tomu, že zrušení této výhody by gobliny odsunulo na úpně vedlejší kolej a raději by je chtělo nechat někde v rohu.

22.2.2010 10:17:56

to cholerus
na 1000% se nemýlíme. Nevím jestli špatně koukáš, ale ta gobliní jednotka má z jedné strany podporu druhých goblinů a z druhé má podporu modré lidské pěší jednotky. Opravdu jsi ty pravidla špatně pochopil.

22.2.2010 10:22:56

dodatek
To vypadá, že jsi nepochopil celý systém popory jednotek. Jednotky se mohou podporovat navzájem. Lidská může poskytovat podporu goblinům, trpaslíkům atd. Jde jen o to, aby patřily stejné straně a to na tom obrázku patří. Útočí formace dvou gobliních modrých a jedna lidská modrá na protihráčovu jednu lidskou modrou. Systém podpory je až na vyjímky v rozšíření stejný. Vždy musí být na podporu dvě jednotky. Jiné je to při přítomnosti gobliních kapel a bubeníků ale to už je jiná kapitola.

22.2.2010 10:30:38

tak to jsem tedy jelen :-(
Tak tedy, 1, se stydím za mé mýlím se, a pak , dle mého, strana 33/31/ pravidel první část nahoře, podpora jednotek je vzájemná, je vyznačeno, že jednotky musí být v trojúhelníku. Tedy tak jsem to pochopil a nějak mi nepřišlo, že by stačila jakákoliv sousednost 3 jednotek.

22.2.2010 10:30:44

to cholerus
To je jen vysvětlen taktický krok. že nejlepší je mít jednotky v trojúhelníku aby si podporu poskytovali vzájemně, ale prostě stačí, když jednotka, která má podporu přijmout, aby měla sousední dvě další jednotky. A je jedno v jaké formaci stojí.

22.2.2010 10:54:12

zase dodatek
Protože když jsou v tom trojúhelníku, tak o každé můžeš říct, že sousedí se dvěma jednotkama. Ale když třeba budeš mít 3 jednotky v řadě, tak statečná je jen ta prostřední, jelikož jenom tak sousedí se dvěma jednotkama. Tak jak je to na tom příkladu. Prostřední gobliní je statečná, ale krajní gobliní a krajní lidská statečné nejsou, jelikož sousedí jen s jednou jednotkou. A tenhle způsob poskytování podpory platí pro všechny druhy jednotek. I trpaslíky. Ti pak místo jedné vlajky ingorují třeba dvě.

22.2.2010 10:56:49

super
Díky Sappho za vysvětlení pravidel. Teď budu mít cca půl roční pauzu v Battlelore, takže až se k němu vrátim na další stavbě s kolegou, tak budu vědět, že je to jinak. BTW: To je už budeme prokládat Runewars, ale doufám že BL uplně neopomeneme.

22.2.2010 11:28:22

goblini
Bez ohledu na mobilitu mi goblini přijdou opravdu dost na prd - obzvlášť, když vě většině oficiálních scénářů stojí všichni pohromadě na jednom křídle a "vyvažuje" je stejný počet jednotek trpaslíků - to pak buď musíme ubírat trpaslíky, nebo handicapovanému (goblinímu) hráči přidávat jednotky.
Jako jediná hratelná jednotka u goblinů mi přijde zelená jízda - tam je ten pohyb skutečně výrazný.

22.2.2010 11:55:07

to Dansemacabre
Přesně, taky s přítulkyní gobliny moc nemusíme... většinou se pohádáme, kdo za ně bude hrát a pak většinou vezmem karty z call to arms a rozhodíme si to tak, že máme oba trpaslíky :-)))

22.2.2010 12:06:42

Kapela
Hru s gobliny dost vylepšuje kapela, potom už nejsou takové lamy :)
Ať si říká kdo chce co chce, stejně mám nejradši vlastní scénáře s vyrovnanými silami na obou stranách, pak ani jednotliví goblini nejsou pro hru nezajímaví...

22.2.2010 12:46:53

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Lesní království (rošíření) nové
Talisman: Lesní království (rošíření) nové
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas