BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhý pohyb jízdy při pronásledování v kombinaci s protiútokem

Pokud jsem to dobře pochopil, jízda může udělat v případě pronásledování svůj druhý pohyb až po bojovém hodu. Co, ale když soupeřova jednotka je statečná, přežije a má nárok na protiútok. Hází protiútok nebo může jednotka jízdy nejříve vykonat svůj druhý pohyb a tím se stáhnout? Děkuji za odpovědi.
3.10.2010 21:19:04

BoW a protiútok a pohyb při pronásledování
V BoW je to v pravidlech taky popsáno celkem komplikovaně, nicméně:
Aby mohla útočit, tak se pronásledující jednotka musí pohnout. Pronáledující jednotka se vždy musí pohnout přes pole jednotky zatlačené a nebo zničené a musí to být první pole na které vstoupí (potvrzeno autorem). Dle pravidel je možné se pak vrátit na výchozí hex a zaútočit z něj. Toto pravidlo jsme si doma upravili tak, že to možné není.

Ohledně protiútoku, tak tam je to dle pravidel tak, že nová napadená jednotka protiútok provést může a napadená jednotka ustupující (cíl prvního útoku) také, pokud je stalwart (obdoba bold). Útok během pronásledování je brán jako "new attack" a tak si myslím, že nic nebrání tomu, aby napadená původní jednotka protiútočila.

5.10.2010 13:02:49

Marvin
Cení si tvojí snahu, ale aby tvoje odpověď někoho nemátla. Battlelore a BoW jsou přece jenom jiné hry.

5.10.2010 13:12:04

Aha, zajímavé
Tak to je zajímavé. To tedy beru zpět co jsem napsal, protože to fakt vypadá, že proti bonusovému útoku nelze provést protiútok.
Je to divné, protože jízda může klidně zaútočit na někoho jiného. A i když někdo před jízdou ustoupí, tak přece nemusí jen zbaběle prchat, ale může takticky ustoupit ke svým přátelům.

Takže můj závěr asi je, že to budu hrát i nadále podle toho, že protiútok lze proti bonusovému útoku provést.

5.10.2010 18:37:22

díky všem
Všem děkuji za příspěvky a popřemýšlím k jaké variantě se vlastně přikloním.

5.10.2010 19:29:38

sappho
Jasně. Jen jsem to chtěl srovnat:-)

5.10.2010 19:33:46

cauly
No, taktický ústup...to bych musel chtít sám ustoupit, ale v tomhle případě jsem zahnán na útěk soupeřem, což je něco jiného...tím samozřejmě ale nechci říct, že si to nemůžeš hrát tak, jak to vyhovuje tobě :)

5.10.2010 19:57:17

Protiútok
No tak jsem se trošku pohroužil do pravidel i do verze 3.3 zkrácených pravidel. Všude - i v základních pravidlech - se píše, že pokud jednotka ustoupí po prvotním útoku, tak má s protiútokem smůlu.
Bohužel se nikde nezmiňují (konkrétně) o tom, že jízda zaútočí na jinou jednotku, která je statečná.
Já bych se asi přikláněl ke kompromisu - pokud bude útočeno na stejnou jednotku, která již ustoupila, tak má s protiútokem smůlu, ale pokud jízda zaútočí jinam, tak je to zase její riziko a může se protiútoku dočkat.

5.10.2010 20:55:12

cauly
100% souhlas, přesně takhle to vidím já...

5.10.2010 20:59:54

pokračovací akce vz. zastavení např. v lese
je možné provést nebo platí, že po vstupu např. do lesa pohyb končí pro dané kolo?? díky

25.10.2014 23:36:08

Voloda
ano při vstupu do lesa pohyb pro dané kolo končí

27.10.2014 00:05:02

Vybíráme z Bazaru

Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Akt. cena: 340 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas