Battle Line - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Včera jsem se dočkal téhle hry a hned jsme zkusili dvě partie. Věděl jsem, že je dobrá, ale že až tak? Vážně jsem byl víc než mile překvapen.

Velmi jednoduché na pravidla, velmi složité na správné zahrání, nabízí několik možností strategií, rychle odehrané, náhoda zde hraje roli jen ve velmí příjemné regulovatelné míře, lehce přenosné (defacto balík karet, který se vejde včetně vlajek do klasické 100 karetní krabičky k TCG za pár korun).

Hrou jsem vážně nadšen a jako filler pro dva doporučuji.
15.6.2011 14:13:06

sjone
ještě chvíli... taky to mám v plánu :)

15.6.2011 16:50:26

Hmmmm
Mě se to teda taky líbilo. Tahle hra mi jen tak nepřijde jako plácání karet. Dá se tu docela slušně vytvářet různé rozmístění jednotek a tak vytvářet různé formace, které mají svou hodnotu a tím můžete vyhrát boj o vlajku. :)

Včera jsem v půlce hry změnil taktiku a nevyplatilo se mi to.. myslel jsem, že vyhraju na podmínku vedle sebe tří vyhraných vlajek ale bohužel. Sjone zahrál kartu taktiky a vzal mi důležitou kartu. Je to prostě zajímavé..

Líbí se mi i pravidlo, kdy hráč může zahrát kartu taktiky jen v případě, že by bud dorovnal počet soupeřových karet nebo převýšil.

15.6.2011 17:28:28

super hra
Taky mám Battle Line moc rád. Pravidla už jednodušší snad být nemůžou, odehráno do 15ti minut a zábava je to perfektní. No a v neposlední řadě, ty kartičky sou fakt moc pěkný :-)

15.6.2011 17:57:32

Pánové,...
... vy to popisujete jako převratný zážitek, tak se přihlašte, kdo mě do tohoto filleru zasvětí? :-) Je pravda, že když mi tuhle hru ukazoval KungPao a tuším Siaron, tak mi to přišlo zajímavé, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsem pochopil, že je to čistá matematika. Dle vašich reakcí, to ale působí úplně jinak, kde je tedy pravda?

15.6.2011 21:16:01

Thales
V podstatě je to poker ve dvou na devíti stolech na tři karty.

15.6.2011 21:41:10

Sjone
Jakej filler?!? My to hrajem celej večer dokola :)
Ale po pravdě řečeno taktické karty většinou ani nevytahujem...ty právě ruší vlivem náhody.

15.6.2011 23:00:59

ikri
Mně přijde super to pravidlo, že jich můžeš zahrát tolik, kolik jich odehraje i oponent, takže když nechceš, víc jak jednu neodehraje. Nicméně mi přijdou všechny téměř až stejně silné. Každá z nich dokáže vyhrát vlajku, ale má nějakou podmínku. Záleží jen na důvtipu.

16.6.2011 00:18:02

Sjone
A my to právě zařídili tak, aby neodehrál žádnou :D Takže se většinou dohodnem, že zůstanou v krabici.
S tím souhlasím, že jsou stejně silné. Ale tak nějak ruší tu pěknou matematiku :)

16.6.2011 06:49:22

moje zkušenosti
Přivezl jsem si to v pátek. A od té doby jsem sehrál cca 15 partií s různými hráči. První hru hraji vždy bez taktik. Prakticky všem se to líbilo. Zkoušel jsem to na zkušeného hráče mého bráchu a hned to chtěl dát s taktikama. Malinko mu scházelo, že je to příliš abstraktní a stačilo by málo, aby to bylo malinko epičtější. Napadlo nás, že jednotlivé barvy by odpovídaly různým národům a tím by člověk viděl proč je čistá postupka silnější. A místo figurek by mohly být dřevěné žetony s názvy historických bojišť. Ale jinak se mu to moc líbilo.
Další byl absolutní nehráč, který rád hraje akorát karty jako poker a mariáš. Naprosto nadšený okamžitě v tom viděl tu pravděpodobnost atd. To je myslím veliká síla této hry. člověku se líbí když něčemu rozumí. A do této hry, přesto že není primitivní, člověk rychle pronikne. Má jednoduchá pravdila hodně možností a taktik.
Potom jsem to ukazoval své milé, která se bála vojáčků na krabici. Po hře jsme konstatovali, že by tam klidně místo vojáků mohla být zvířátka jako velbloudi žirafy.
Nakonec ještě s mým spolubydlím, který rád počítá a také byl nadšen. Poznám vždy tak, že chce hrát hned znovu.
Celkově tedy musím říct, že fakt dobry. Pravda kilo bych té hře ubral, ale zase mám hru od GMT. :) má to spád a napětí. S kartami taktik si ani nemůžete být příliš jistí a hra je malinko jiná, protože se snažíte rychleji uzavírat jednotlivé vlajky. A jelikož mám celkem představivost, tak opravdu tam ty bitvy vidím. Na začátku jen tak manévrujete rozmištujete jednotky. A čekáte až se protivník odhalí. No zkrátka pro mne rozhodně jedna z nejlepších karetek čistě pro dva.
Navíc se málokdy stane, že by jeden vyloženě převálcoval toho druhého. Povedlo se mi to jednou a to byla fakt hlauz, že mi to padalo do ruky.

20.6.2011 10:03:13

Vybíráme z Bazaru

Kartografové
Kartografové
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas