Battle Above the Clouds

xxxxxxxxxo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Battle Above the Clouds - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Multi-Man Publishing
Autoři: Ed Beach
Mike Belles
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dnes jsem se dostal k Designer's notes, mojí nejoblíbenější čáísti všech pravidel. Kromě klasického povídání obsahuje hra ještě přehled téměř všech potůčků, lesů a stavení namapě s podrobnými popisy kdo kde žil atd. Už se nemůžu dočkat první hry s Falcem. Trénuji u čtení rebel yell. A mapa je úžasná, po dlouhé době snad nahraju nějaké fotky.

Btw. U "Big Suck Creek" jsem se smál jak puberťák :)
2.6.2012 10:31:52

sydo
jestli ta mapa vypada tak jako na fotkach na bgg tak klobouk dolu protoze to je fakt nadhera

2.6.2012 12:06:19

Loser
Právě že vypadá přesně tak skvěle. A když máš ke každému zákoutí a stavení popisek nebo třeba indiánskou pověst, která se k tomu místu vázala tak je to masakr. A podle pravidel to vypadá také moc pěkně - musíš bránit zásobovací vozy atd.

2.6.2012 12:56:06

dojmy
sice sem hru nehral ale par minut sem se na ni dival a ...
- mapa je fakt tak nadherna jak na fotkach mozna jeste hezci
- hra mi prisla hodne dynamicka a rychla
- je to dost o kostchach ale ne jen o nich

hodne dobre a moc rad si to nekdy zahraju (warcon :D)

22.6.2012 23:56:02

nejvtipnejsi je ze druhy scenar co hrajeme ma vice kol (prvni hru jsme hrali jenom na jedno kolo) a necetli jsme si "refresh" fazi takze jsme nevedeli co se deje mezi koly. Takze v prvnim kole jsme 90% armady uplne vycucly ze vsech zbytku sil a v dalsim kole jsou vsichni unaveny socky :D jsem zvedav jak se to projevy na odehravce.

23.6.2012 09:45:51

dojmy
Ja jsem naprosto nadsen, hra predcila moje ocekavani, ktera nebyla mala. Hrajeme jen zakladni pravidla a uz tak je hra nabyta moznostmi - flanky, kavalerie, ruzne druhy utoku.

Je to neco uplne jineho nez WWII hry, teren hraje ohromnoou roli, mimo cesty se skoro nehnete. Simulace nedostatku informaci a jejich prenosu (zadna radia jako ve WWII a okamzita komunikace) je simulovan uzasne a jednoduse - na pohyb se hazi D6 a iniciativu vyhrava ten, kdo hodi vic. Takze nikdy nemuzete postavit strategii na jednom planu, netusite, kdy vam ho souper prerusi a nevite, kam az vasi lenosi dojdou. Utocnik ma nevyhodu (kracejte klidnym krokem pres plan proti salve z pusek) a potrebuje opravdu presilu a obchvat nepritele (ktery neni lehke uskutecnit pres vyse zminene). Do toho je uzasny system veleni a krasny mechanismus unavy jednotek.

tl;dr - super hra, nedivim se, ze je ve svete ta serie natolik oblibena.Nemuzu se dockat kampane, kde se vyzkousi i supply atd. Ze by ten Warcon? Alespon par kol? MMP chystaji reprint prvni hry serie - Stonewall Jackson's Way - urcite do ni jdu, uu dlouho me neco takhle nenadchlo.

23.6.2012 11:41:44

sydo
jj je to MRDA
mozna ten warcon tedy ?
Uz jsme i s Jendou 4 :)

23.6.2012 15:16:32

Sakra
Ja bych hral! Jsem hrozne zvedav, jak bude vypadat dalsi kolo, porad na tu hru myslim. Abstak budu mit fest... Warcon to jisti, aspon kus kampane.

23.6.2012 15:29:48

sydo
jako priznam se ze vubec nemam tuseni jak se ta nase situace vyvine, sice jsem ti rozpulil armadu ale spoustu pluku mas u klicovych pozic, nicmene doufam ze mi chvili bude stacit ten bodovy naskok

23.6.2012 17:30:34

update
Na WarConu jsme s Falcem dohrali trikolovy scenar. Dostal jsem nehorazne na zadek! Aby Unie vyhrala drtive vitezstvi, stacilo ji mit 8 bodu. Falco (Unie) mel 26... No, nyni jiz jsme poucen o nutnosti flankovacich utoku a u dulezitosti terenu. Chystame se na dalsi scenar. Ale zkratka a jednoduse - toto je zatim nejlepsi operacni hra, jakou jsem kdy hral a jedna z nejlepsich wargame vubec. Design je postaven tak, ze je hra uplne odlisna od her z WWII a musite uvazovat uplne jinak, zkratka jiny zpusob boje. Jeste par scenaru a jde se na kampan. A desitka tuhle hru asi nemine...

10.8.2012 13:25:37

Scenar 4
Vcera dalsi hra s Falcem a opet neskutecne dojmy. Otukali jsem scenar 4 - konfederacni vypad na unijni uzemi s cilem prepadu vozu a sabotazi zeleznic. Na tehle hre je sup[er, jak je kazdy scenar jiny, jak ukolem, tak pocitove. Scenar 4 je na 8 kol, ale ja vzdal po prvnim - chybne jse najel za reku a nechal se tam zablokovat. Pristi ctvrtek reparat, kazdopadne hra ma u me za 10 (popis viz hodnoceni). Doporuceno vsem wargamerum, at zkusenym ci zacinajicim.

Me hodnoceni:

"Asi nejlepsi operacni hra, jakou jsem kdy hral. Pravidla nejsou slozita, hra pekne odsypa. Mechanismus iniciativy a pohyby je ve sve jednoduchosti genialni a skvele ukazuje limity tehdejsi doby - nespolehliva komunikace mezi veliteli diky absenci radia, nedisciplinovanost vojaku atd. Teren zde velmi vyznamnou roli - v jine hre jsem se s nicym podobnym nesetkal. Vyzaduje to uplne jiny druh premysleni nez WWII hry. Kazdy scenar je jiny, nejde jen o jiny setup na jinem miste mapy - pocitove jsou scenare uplne jinde a zatim kazdy byl skvely. Graficka stranka hry je neuveritelna, navic jsou zde prakticke organizatory armad a uzitecne tabulky. Pro me jedna z top her, na kazdou partii dlouho vzpomina a nemuzu se dockat dalsi. Silene chytlava vec pro wargamery nakazdem levelu."

7.9.2012 08:15:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Sydo
Je to subjektivně lepší než ASL? ;-)

Ne vážně, diky za report. Asi už nebudu dal odolávat. Tematicky mi to bohužel moc neříká, ale to co piseš má fakt koule.

7.9.2012 09:14:54

Polda
ja si myslim za ASL to slape na paty, urcite obe hry jsou v top meho zebricku, jestli je ASL nebo tohle lepsi je tezko rict vzhledem k odlisnosti her.
Puvodne nam tema teto hry nic nerikalo (dokonce se i pricilo), ale po zahrani prvniho scenare jsme do toho oba spadly az po usi :).
Rozmanitost scenaru je vyborna, v kazdem scenari co jsme hrali bylo treba hrat uplne jinym zpusobem!
- v prvnim (nasem prvnim, zacali jsme od druheho scenare z pravidel :), jelikoz bylo na jedno kolo, se clovek snazil z jednotek vytahnout co nejvice, vycerpaval sve jednotky aby dosahl dulezitych cilu a vice riskoval souboje o klicova mista
- v dalsim scenari bylo potreba se zamerit na obkliceni, manipulcai s kavalerii, vyuzivat cavalry retreat (zpomalovani postupu soupere) a hlidat si aby se jednotky v prvnim kole nevycerpali (jinak uz toho v nasledujicich moc neudelaji)
- posledni scenar co jsme hrali mel ze zacatku trochu pocit fantoma stare prahy, nez se Sydo priblizil do dostatecne vzdalenosti skrytych jednotek tak nevedeli kterou ze tri moznosti setupu jsem si vybral. V tomto scenari do stylu hrani promluvil teren vice nez kdy jindy ! Reka prekrocitelna jen na par mistech, hemzilo se to neprostupnymi skalami, jedinna rozumna manipulace jednotek je mozna po cestach...

Neni lepsi pocit nez kdyz potrebujete jednotku presunout na klicovou pozici a oni zacnou loupat buraky (hod 1 na pohyb).
Nebo kdyz vas souper valcuj na iniciativu a pet kol za sebou vubec nehrajete, ale pak zase mate vyhodu reakce na jeho tahy !
Pokud si utocici jednotka nezajisti dostatecny bonus, i presto ze vyhraje, velice jednodusse ji naskacou ztraty (unie ziskava o bod vice a zabitou jednotku)
Potom je... jak sis jiste vsiml, dalo by se pokracovat docela dlouho :) prijd se klidne podivat az budeme priste hrat. Zatim jsme predbezne dohodnuti na pristi ctvrtek.


+ jednoduchost pravidel, velice rychle se dostanou pod kuzi
+ mechanismy (hazeni kostkou na pohyb a na to kdo bude hrat) s hrou delaji neskutecne divy! Tohle jsem proste jinde nevidel a dodava to hre neskutecnou stavu.

7.9.2012 09:42:32

Polda
Jak pise Falco, s ASL to nejde moc srovnavat, ale preci jen ASL asi zustava na vrchu meho zebricku. Ale tohle se pere o druhe misto s Paxem a obavam se, ze po zahrani kampane ho predhoni.

7.9.2012 10:12:20

Sydo, Falco
Kucíí, vemte mě mezi sebe :-)

7.9.2012 11:38:52

Sydo, Falco
Kucíí, vemte mě mezi sebe :-)

7.9.2012 11:38:54

Polda
Doraz ve ctvrtek, rezervujeme ti misto :)

7.9.2012 11:39:56

Pravidla
Pokud by někdo chtěl na vlastní kůži vyzkoušet jak rychle se mu pravidla dostanou pod kůži, má možnost zde: http://www.gcacw.com/newrules.htm

7.9.2012 15:50:49

Vybíráme z Bazaru

Living Planet
Living Planet
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas