Barony - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Marc André
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Mám za sebou hru sám proti sobě a pak ve třech. Za mě moc hezký, jednoduchý pravidla, ale dost možností. Zahraný asi za 40 minut. Úžasný komponenty. Asi jsem se zamiloval.
17.3.2016 21:24:49

..
cive, pojizdecka riadna, kazda chyba fatalna, ziadny kečup mechanizmus (coz super jest)..
Abstraktka s hodne vyraznym mapovym/terennym podielom v hre, asi 5 kaskad vymen neco za neco a pak za VP.
Inak ferova tahovka (jedina akcia zo 6 moznych na hraca), takze casovanie pohybov/vzdialenosti a odhadovanie akcii je krucialne..
jo a imho skoro filler.
neviem no.. funguje to skvele ale bojim sa toho :D :D

17.3.2016 23:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

vstupní hra
podle mě je to další potenciálně vstupní hra
jednoduchá pravidla začátečníka neodradí a přitom možnosti zkušeného hráče neodradí
a ano - je to skoro filler

18.3.2016 06:05:55

u mě dobrý ;-)
Mám za sebou jen dvě hry, takže nemohu hodnotit znovuhratelnost, ale vzhledem k modulárnímu plánu se toho nijak zvlášť neobávám...Po první hře jsem měla takové nemastné neslané pocity a trochu jsem se bála, aby to nebylo nudné nebo tak něco, ale už druhou hru jsem si opravdu skvěle užila. Je třeba pozorně rozmístit první tři města s rytířem na začátku hry a potom dbát na to, aby blaničtí rytíři vyjížděli plenit v době hojné úrody nepřátelské vesnice a byli dostatečně silní na to, aby pobíjeli odvážné jezdce solitéry, co se vydávají za dobrodružstvím s vidinou založení prosperujících osad, měst či pevností. Na druhé straně je třeba dbát na to, aby v případě, že nepřítel bude poblíž a já vím, že svoji vesnici neubráním, aby nebylo co plenit a nechat prázdné sýpky :-)...Je to opravdu pěkná hra. Trochu je škoda, že končí dřív, než by si člověk přál, ale to není vada na kráse, není to žádná epická záležitost - jak píšou kluci pode mnou - v podstatě skoro filler...

9.6.2016 08:45:16 | Upraveno autorem (porovnej)

po více odehraných hrách


EDIT - ... víc a víc mi to evokuje hraní Mlýnu... Začátek je o vhodném rozmístění a nakonec stejně nejvíc záleží na té poslední části hry, kdy se rozhodne všechno a třeba nakonec úplně jinak než se mohlo během hry zdát, stačí šlápnout vedle... - a vlastně proč ne. I tak je tam opravdu o čem v každém tahu přemýšlet a se zvyšujícím se počtem odehraných partií mi ta hra víc a víc přirůstá k srdci.

12.6.2016 11:56:16 | Upraveno autorem (porovnej)

hraje
to někdo? Zajímalo by mě /viz níže/, jak to vidíte?

14.6.2016 11:37:08

Pro dva?
Hráli jste to někdo ve dvou? Neni to pak nuda jako např. v terra mystice kvůli přílišnému mista na mapě?
A vůbec, rozpovidejte se o tom ještě někdo :)) Vypadá to zajímavě

14.11.2016 13:40:55

pepeo
Já jsem to hrála vždy jen ve dvou a líbí se mi to. Nemohu to ale porovnat s hrou ve více hráčích, protože ve třech/čtyřech jsem nehrála. Každopádně ve dvou je méně prostoru na mapě než ve třech nebo čtyřech, protože se krajina skládá z méně dílů.

15.11.2016 12:18:49

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa - nová edice (CZ)
7 Divů světa - nová edice (CZ)
Akt. cena: 30 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas