Barcelona - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Dani Garcia
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Já jsem z této novinky doslova nadšený! :) Skvělé takticko-strategické mid- až heavy-euro o budování Barcelony za hranicemi gotické čtvrti od poloviny 19. století podle plánů architekta Cerdy. Mnoho cest k vítězství, v každém tahu se dá vymyslet něco, co přinese kopec bodů. Skóre jde v konečném součtu do nižších stovek, tedy trochu point salát, ale ta štědrost, kterou hra poskytuje, a hloubka přemýšlení, kterou vyžaduje, jsou hodně uspokojující. Skvělé jsou historické souvislosti, kterými jsou pravidla prošpikována. Hezky zpracované, slušel by tomu jen insert a dvouvrstvé desky (třeba se objeví aspoň nějaké overlaye).

Zatím hráno jen ve dvou hráčích, tak jsem zvědavý jak na hru ve více, tak i na sólo.

Máte ji už taky někdo? Můžete se podělit o dojmy?

8.8.2023 02:39:38

Díky za první dojmy. Vypadá fakt nádherně. Koukám, že ji mají již v Polsku :). 

14.8.2023 10:15:59

@chejnik Mam pre-order primo z Board & Dice a predbehli oficialni release o tyden, takze uz ji mame asi tri tydny :)

14.8.2023 17:39:26

Double post

14.8.2023 17:39:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra už je dostupná pár týdnů i v ČR. Původní termín ale byl až září. Alespoň někdy se zadaří a vydatelé i dodavatelé splní termín :-)

-----------------------------------------------------
hlavni poskok v Tlapkashop.cz

15.8.2023 17:29:44

Na Tlamě už týden skladem, už je doma 😉

16.8.2023 06:17:08

Info pro zájemce - na Tlamě je DNES brutální sleva na tuto hru, kterou fakt vřele doporučuji všem milovníkům budovacích středních-těžších eur. A za tuhle cenu…

8.9.2023 11:38:24

Vybíráme z Bazaru

Ostrovy titánů
Ostrovy titánů
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas