nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bang! Kostková hra

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
dV Giochi
Autoři: Emiliano Sciarra
Lukas Zach
Michael Palm
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

rix
rix - avatar

Terč 1 a 2

V pravidlech je uvedeno: Výsledky 1 a 2 jsou řešeny ve stejnou chvíli.
Chápu to dobře, že se to má sečíst a vystřelit (jako v klasickém Bangu pouze jeden BANG za kolo) nebo stejnou chvíli mám chápat jako výstřel +1 a výstřel +2? Nikde jsem se v pravidlech nedočetl, že mohu vystřelit jen jednou. Je však zdůrazněno, že musím použít všechny hozené kostky.
Zajímalo by mně jak pak řešit finální přehoz kostek, když naházíte například 1x 1Terč a 3x 2Terč. Mám pocit, že rozumnější by to bylo sečíst, v opačném případě by bylo hodně nepříjemné dát někomu v jednom kole 3 zranění.

21.11.2014 19:40:06

dostřel v 8
Neviděl bych to tak tragicky. V 8 hráčích, máš šerifa a dvě vicky, 3 bandity a 2 odpadlíky. At už budou hráči sedět jakkoliv, vždycky budou mít alespoň jednoho soupeře maximálně na vzdálenost 2 (kromě případu odpadlíka, který má nalevo dva bandity a naprvo banditu a šerifa). Ale nic nebrání v takovém případě upravit taktiku a nechávat si piva, či sesnažit spustit kulomet. A že občas jsi nucen střelit do někoho do koho nechceš? I s tím musíš v kostkovém bangu počítat. Já to beru jako ultrasmolný výstřel, kdy jsem se nejenže netrefil soupeře, kterého jsem chtěl, ale měl jsem takovou smůlu, že to dostal můj spoluhráč.
Navíc těch způsobů jak můžeš někomu ubrat životy je tolik, že v případě tří banditů střílejících na šerifa, budeš rád, že ti budou padat piva, abyste ho vůbec zachránili.

25.11.2014 12:21:01

rix
rix - avatar

Terč 1 a 2
Čili maximální dostřel je tím pádem jen +2 a v případě jednoho zloducha +3. Tím pádem při některých hrách 8 hráčů (možná i v méně hráčích), při velmi špatné konstalaci hvězd bude hra docela "zajímavá". Některé role budou úplně mimo dostřel.
Řekněme:
Šerif, zástupce, odpadlík, bandita, bandita, bandita, odpadlík, zástupce. To pak Odpadlíci nemají skoro šanci vyhrát ikdyž by dobře tajili své role.
-----------------------
Zkusíme to tedy hrát, že co terč to výstřel. Pokud ale bude 8 hráčů a nebude to moc zábavné, tak zkusíme variantu s možnosti sečíst max. dvou kostek terčů.

23.11.2014 09:11:52

>rix: Terč 1 a 2
Nič sa nesčítava! Terč 1 znamená, že musíš vziať jeden život hráčovi naľavo alebo napravo od teba, terč 2 znamená že musíš vziať jeden život hráčovi vzdialenému presne o 2 miesta naľavo alebo napravo od teba.
Takže ak hodíš jeden terč 1 a trikrát terč 2, tak jeden hráč naľavo alebo napravo od teba stratí jeden život a tri zásahy musíš rozdeliť medzi hráčov, ktorí sedia presne o dve miesta naľavo/napravo od teba, pričom kľudne môžeš všetky tri zásahy prideliť jedinému hráčovi.
Zmienka v pravidlách o tom, že zásahy treba riešiť v rovnakú chvíľu je tam preto, že ak nejakými zásahmi vyradíš hráča z hry, tak sa tým pádom zmení susednosť hráčov. Tým, že sa zásahy pridelia naraz sú hráči vyradení až po pridelení všetkých hodených zásahov.

23.11.2014 04:44:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z aukcí

Iniciativa CZ verze
Iniciativa CZ verze
Akt. cena: 640 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>