Bang! Kostková hra

xxxxxxxooo hodnoceno 230x (Seznam vlastníků)

Bang! Kostková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emiliano Sciarra
Lukas Zach
Michael Palm
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hral to nekdo? Jake to je? Vlastnim kompletni puvodni Bang a zajimalo by me porovnani. Obecne mam ke kostkovym hram spise negativni vztah, tak by me zajimalo zda si to zachovava celou puvodni atmosferu vcetne napeti se zjistovanim kdo je jdo? A nebo jestli se to pretransformovalo na bezmyslenkovite mrskani kostek.
20.6.2014 14:16:33

dojmy
Už to někdo tedy zkoušel? Jaké jsou dojmy? Plusy mínusy oproti karetnímu bangu?

29.8.2014 19:51:36

dojmy
Hráli jsme to asi třikrát. Příjemné je, že to kratší a to je asi tak všechno. Není tam moc rozhodování. Hráč musí střílet, i když nechce, což je hodně podivné. A když to nepadá, tak je konec i ve druhém kole. Postavy jsou nevyvážené, ale tak to bylo i u karet. Nejhorší je čekání na tah. U karetní verze jste alespoň blafovali s Mancatem, tady není nic, jen čekáte na tah, ve kterém přehodíte šípy na dynamit a zase čekáte. Pokud hledáte zajímavou, rychlou kostkovku, pak volte King of Tokyo.

29.8.2014 23:47:20

bang
Podla mna ta hra je dost rychla ze dajake nevyrovnanosti ludia preziju.Hru som kupil davnejsie a albi je teraz lacne.ta hra ma jediny problem podla mna.Mam partiu 4-5 ludi a tym ze sa odkryva serif zostanu 4 ludia skryty a rychlo sa vydedukuje kto je kto.Toto je fakt party hra a minimalny pocet je 6 ludi pre tuto hru treba s tym ratat.Ak mate mensi pocet treba siahnut po niecom inom vladce tokia,deadwood atd dobra volba.

30.8.2014 09:01:41

Dojmy
Tak už jsem to taky hrál a musím říct, že to u mě klasický Bang jednoduše nenahradilo. Bang jako takový mě ještě neomrzel, zatím to nehráváme tak často, a přesto, že je docela náhodný dá se v něm trochu taktizovat. Dice game je vskutku bezmyšlenkovité mrskání kostek s prvkem push the luck. Postavy ve hře, respektive povolání, nemají žádný význam. Prostě střílíte do všeho co se dá. Ta hra je totiž tak rychlá, že nemá ani cenu přemýšlet nad tím kdo je kdo. Problém kostek je totiž i v dostřelu. Dále než do vzdálenosti 2 stejně nedostřelíte. Takže nejzábavnější věc z původního Bangu kde jde o to poznat kdo je kdo, je ta tam. Za mne osobně nebrat jsou rozhodně lepší kostkové hry. Doporučil bych třeba King of Tokyo, který mě nebaví, ale i tak je mnohem lepší, pro náročnější potom Alien Frontiers.

30.11.2014 21:43:02

Jde to
Ahoj, já jsem velký příznivec série Bang!, takže jsem po základu + nějaké rozšíření a Duelu koupil i tuto kostkovou variantu. Je rozhodně slabší než klasická karetní verze, ale zase ne úplně špatná. Rozhodně ale doporučuji dokoupit rozšíření Old saloon, pak je hra o 100% lepší. Nové kostky s novými možnostmi, šíp indiánského náčelníka, duch a hlavně jednotlivé role s novými vlastnostmi, které lze uplatnit jednorázově za cenu odhalení role. To vše rozšiřuje možnosti a už se dá mluvit i o jakési strategii. Zajímavá je ale hra od 5 hráčů a více, jinak v podstatě nemá smysl. Nenáročná párty hra, kratší než klasická karetní varianta.

11.6.2020 22:03:42

Kostkový Bang! mi přijde lepší.

Chápu, že klasický Bang! je u nás extrémně populární a já si vážím každé hry, která dokáže nehráče přivést ke hraní deskovek. Každopádně vám zkusím napsat co mi vadí na klasickém Bangu!

  • Hra na to co nabízí je až moc dlouhá. Nechce se mi investovat tolik času do tak malé hry. 1h-2h raději investuju do her jako Architekti, Gloomhaven, Divukraj atd. Bang! by pro mě lépe fungoval jako filler a já vím, že občas to může trvat jen půl hodiny, ale znám skupiny co zvládají i 2h běžně.
  • Eliminace hráče. S předchozím bodem souvisí i to, že je jednoduše průser když někdo vypadne hned ze začátku. Partie pak může trvat dost dlouho na to aby byl vyřazený hráč vyloženě zhnusený tím, že musí na ostatní jen koukat a čekat úmorně dlouho na další hru. Dá se to vyřešit rozšířením, ale vycházím zde pouze ze základu.

Tyto dva body jsou pro mě zásadní problémy klasického Bangu! a díky bohu oba dva řeší právě Kostkový Bang! Je to rychlý, svižný, zábavný a hezky zde funguje Push Your Luck element. Jediné co bych tomu vytknul je, že tu dá docela rychle odhadnout kdo má jakou roli, ale to je věc co mi vůbec nevadí při té hrací době a navíc se to dá potencionálně vyřešit rozšířením Old Saloon. Občas se může stát, že hra skončí do 5 minut, ale většinou je herní doba 10-15 minut, což je ideální a otočíme i několik partií během hodiny. Pro mě tedy Kostkový Bang! kompletně nahradil karetní Bang! a těžko se k němu budu vracet po tom co ještě dokoupím rozšíření do Kostkové verze.

Asi budu jeden z mála, ale snad mě dokážete pochopit. Bang! Kostková hra mi jednoduše vyhovuje více a je to jedna z mých nejoblíbenějších hospodovek aktuálně.

25.3.2022 13:15:50

kostkový uz nikdy více

originál pokud se nehraje úplně že střílím po všem co se pohne je docela slušná blafovací hra. Neduhy ala dlouhá doba a eliminace hráče řeší rozšíření high noon nebo fistfull of cards. 

kostkový je sice rychlý, ale úplně z toho vypadla jakákoliv strategie. hodíš kostky něco padne a něco s tým uděláš i když to možná nemá vzhledem na roli žádný smysl. 

25.3.2022 19:50:48

Souhlas, kostkovej je úplně blbej. Dnes už je ta možnost výběru lepších her ohromná.

25.3.2022 22:39:04

Strategie?

Hodně lidí říká, že zde není žádná strategie. Já s tím nesouhlasím. Stejně jako originální hra řeší problém s eliminací rozšířením, tak úplně stejně to dělá Kostkový Bang se strategií. Rozšíření Old Saloon přidá do hry 2 nové kostky a hráč se může rozhodnout vyměnit jednu z nich za jednu z těch 5 základních. Jedna kostka je více agresivní a dokáže dát více damage, ale zároveň má tvrdší postihy. Druhá kostka je pak více defenzivní a umožní hráči vyléčit až 2 životy nebo třeba odhodit jeden šíp. Přesně takové rozhodování, kterou kostku chci použít a zda se hodí do mé situace, tak je pro takovou hru ideální. Do toho si ještě započítejte Šíp Náčelníka, který zvyšuje Push Your Luck element a nové karty rolí, kde má každá karta svůj speciální efekt, který se spustí, když ji odhalíte ostatním. Což opět nabízí další možnost strategie - zůstanu skrytým nebo se odhalím a použiju efekt? Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak svižná a zábavná hra, že ji s rozšířením opravdu miluju a je to moje jasná volba do hospody nebo kamkoliv ven. 

Neberu lidem jejich klasický Bang a sám si ho občas zahraju, ale mrzí mě, že na tuto verzi dost lidí nadává a já vlastně nechápu proč. Asi v ní nevidí to co já nebo to na jejich herní skupiny tolik nefunguje, ale hádám, že je to jako se vším: Když je něco moc populární a něco se na to snaží navázat, tak lidé těžkou přijmou změnu a inovaci.

P.S. Musím uznat, že bez rozšíření Old Saloon toho hra moc nenabízí a ani mě by tolik nechytla.

29.3.2022 10:46:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Je zajímavý, že v cizině dost lidí říká, že kostkový Bang vytlačil ten původní, tím že je zábavnější. Ale tady takovou pověst nemá. ( Koukal jsem na videa typu, který deskovky překonaly jiné)

Já mám zkušenosti s kostkovým menší, jednou jsme s kámošema někam jeli a plánovali jsme vzít Bang, ale zapomněl se. Tak se v nouzi koupil tenhle a hráli jsme ho. Pravda je, že klasicky nám to úplně nesedlo, ale naše varianta, že k šerifovi nalosujeme náhodně další role, aby to bylo míň předvídatelný, byla super :) ale jn, museli jsme si to takhle upravit. S rozšířením jsem ho zatím nehrál.

29.3.2022 13:47:13

To je asi ta situace, že pro mě to byla tak nezajímavé a měl jsem pocit, že hra hraje mě a ne já ji, že kupovat rozšíření bylo kontraintuitivní. Škoda, vědět to dřív, koupil bych to v nějaké Tesco akci za polovinu. :D Za plno asi ne.

29.3.2022 17:49:10

@CoVseNerdit 

tak jestli to rozsirko fixuje tak to je možné, ale me to pres ten zaklad a zklamani ktere to prineslo nepustili do koupe rozsirka a zase to neni tak rozšírené abych to vyzkousel Nekde

29.3.2022 19:57:01

Vybíráme z Bazaru

Arena: For the Gods!
Arena: For the Gods!
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas