nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bang!

Počet hráčů: 4 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Albi Polska
Bard - Centrum Gier
daVinci games
Kaissa Chess & Games
Mayfair Games
PS-Games
Tilsit
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Dynamit

Zdar,
včera jsme hráli a jak už to u téhle hry bývá zvykem, rafli jsme se. Tentokrát hádka směřovala kolem této karty - jak je to s dynamitem, pokud je před vámi, zapomenete líznout na dynamit a rovnou berete 2 a začínáte hrát? Já zastávám názor (protože jsme to tak hráli vždy, akorát tentokrát se to nikomu do krámu nehodilo), že dynamit exploduje, hráč si sebere 3 životy a dynamit se odhodí. Protinázor je, že ten který zapomněl líznout odhodí jen všechny karty a dynamit pošle dál. Nemáte tušení jak to je? Do pravidel jsem se díval, nepovedlo se mi to dohledat (možná stará pravidla, nevím).
Předem dík za odpověď.
V.

17.1.2015 11:28:40

Zapomenutí na dynamit

Obávám se, že standardní pravidla ani neuvádějí, co dělat, když hráči na nějaké pravidlo zapomenou. Možná nějaká turnajová pravidla.

Takže řekl bych, že to záleží na dohodě mezi hráči. Samozřejmě můžeme být tvrdí, ale féroví - hráč si má na dynamit před sebou dávat pozor, a když na něj zapomene - bum. My to většinou řešíme benevolentněji tak, že si hráč lízne novou kartu na dynamit ve chvíli, kdy se přišlo na to, že zapomněl (pokud se na to nepřišlo už při lízání dvou karet, kdy ještě bývá možné proces vrátit). Nebo můžeme být tvrdší, ale pořád mu dát šanci - lízne si dodatečně na dynamit rovnou dvě karty a stačí, když vybuchuje jedna.

Zahodit karty a poslat dynamit dál mi nepřipadá moc vhodné už proto, že někomu by se jistě mohlo hodit "zapomenout" na dynamit schválně - hráč s dynamitem na tom může být poměrně špatně (nemá karty, má málo životů, všichni jsou "daleko" a mají hromadu karet), že raději "zapomene", vezme si dvě karty, pak si někdo "vzpomene", hráč karty zahodí a pošle dynamit na někoho dalšího, koho tím možná "šikovně" zničí. To už raději karty zahodit, ale dynamit si nechat.

1 | 17.1.2015 15:15:44 | Upraveno autorem (porovnej)