nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Banana Matcho

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Zoch Verlag
Autoři: Thilo Hutzler
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Moji rodiče a sourozenci, příbuzní a kamarádi, prostě celá džungle mi tvrdili, že ze mě nikdy nic nebude. Ale já jsem jim vytřel zrak. Škole jsem moc času něvěnoval a po kariérním žebříčku nešplhám, ale šplhám báječně. Po stromech. Ovoce mám na rozdávání a holky se o mě málem perou. Stal se ze mě Banana Matcho.

Hra Banana Matcho je rychlá, bláznivá, kostková párty hra ve které vítězí ten opičák, který se jako první vyšplhá na vrchol stromu.


Příprava hry:

Na hrací plán, představující strom, umístí hráči své žetony opic na startovní políčko.


Průběh hry:

Ve hře hrají vždy dva hráči současně. Jeden hází šesti ovocnými kostkami a snaží se naházet co nejlepší kombinaci (např. stejný druh ovoce na všech kostkách). Zároveň s tímto hráčem hází hráč po jeho levici, který má k dispozici tři matcho kostky a usiluje o to, naházet tři matcho symboly (banán). Hráč s ovocnými kostkami může své kostky libovolně přehazovat a to i kostky, které  předtím nechal ležet na stole. V okamžiku, kdy je hráč spokojený s kombinací vytvořenou kostkami, zapíská na banán umístěný mezi aktivními hráči. Poté posune svůj žeton opice vzhůru o tolik polí, kolik bodů získal za vytvořenou kombinací.

Může nastat situace, kdy hráč zapíská na banán předčasně a nemá ještě vytvořenou platnou kombinaci. Zavolá tedy „pokračujeme“ a hází se dál. Za tento omyl je však hráč penalizován posunem jeho žetonu o jedno pole zpět.

Pokud hráč s matcho kostkami nahází tři symboly matcha a zapíská na banán dříve než aktivní protihráč, posune svůj žeton o jedno pole výše. Hráč s ovocnými kostkami vyjde naprázdno, byť by měl naházenou libovolnou kombinaci.

Po skončení kola se kostky přesunou, hráč, který házel s matcho kostkami obdrží kostky ovoce a kostky matcha předá hráči po své levici.


Konec hry:

Hra končí, jakmile některý z opičáků dosáhne vrcholu stromu - stává se pak vítězem hry.

Autor: Krkavec

Vybíráme z aukcí

Reichbusters: Projekt Vril (Kickstarter)
Reichbusters: Projekt Vril (Kickstarter)
Akt. cena: 3390 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>