Axis & Allies Pacific 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Pacific 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pro majitele

Narazil jsem na to, pri procitani Harryho webu a diskusnich for .... moc me to pobavilo, tak se s vami podelim :)

http://www.youtube.com/watch?v=YmBo8q0akGo

BTW: zkouseli jste nekdo psat WOTC o dalsi takticke bombardery/mechanizovanou pechotu pro japonce ? To same s plastic chipy ... musim sahnout do predchozich verzi.
16.2.2011 00:48:24

Nedostatek komponent
Jo u toho jsme se se synátorem hodně nasmáli. I přes mou chabou angličtinu jsem mu to stíhal překládat :).

Nedostatkové komponenty jsem bral z AA1940. O japonské bombardéry jsem si nepsal, ale psal jsem o jiné komponenty. Když jsme se synátorem hráli poprvé AA 1940 Europe, tak on dělal kompletní setup hry a zjistil, že Francii (modré miniatury), chybí všechny křižníky. Tak jsem psal Wizardům a nekecám do 3 dnů mi došel pytlík s kompletní Francouzskou armádou a omluvným dopisem. Jenže při kontrole komponent jsem zjistil, že se nesekli v mé hře ve výrobě při balení, ale že se seknul můj syn Tobiáš, který si spletl křižníky s destroyery, protože ve francouzské armádě jsou tvarově stejné a liší se jen velikostí. Takže teď mám dvě kompletní francouzské armády. kdybych si takhle napsal o Japonsko, tak mi to asi taky pošlou, ale je mi to teď hloupé, když jsem sám udělal takový renonc. Nicméně kdybyste někdo psal o rozšíření Japonské armády třeba o ty taktické bombardéry, tak napište, jak jste dopadli.

Já mám navíc tu Francii, ale ta je mi platná jak mrtvému zimník, protože Francie toho v téhle hře příliš neuhraje a je prakticky téměř okamžitě komplet zlikvidovaná.

16.2.2011 07:56:00 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Frantiky muzes prebarvit na oranzovo :)

Me stve ze mam doma 7 dalsich krabic ruznych axisu, ale takticke bombardery nikde nejsou ...no v nouzi pouziju treba ty jasne rude bombardery z puvodniho pacifiku, nebo jim pridelim nejake to ero z jine hry

BTW: nevim jestli jsi zaregistroval, ale pri pripravu na sobotu jsem nasel k pacifiku errata (chyby v setupu) a sam larry dava dohromady alpha setup (jak pro pacific, tak evropu a global mapu), s pozmenenym rozmistenim a pravidly ... treba pacific tak jak vysel je pro spojence, pokud japonec vi co dela nevyhratelnej. Az se to ustali do finalni verze, melo by to byt soucasti faq .. dam ti pak vedet.

16.2.2011 10:22:24

to Siaron
Jo jestli to sleduješ, tak to dej určitě vědět. Já to moc nesleduju. Errata setupu, hry a FAQ Pacificu jsem implementoval přímo do překladu pravidel (nevím, jestli jsi můj překlad vůbec otevřel :D). Při překladu Evropy ještě nebylo nic takového k dispozici.
Oba jsme se synátorem naprosto nezkušení hráči, ale je fakt, že Jako Japonec mi dal v Pacificu silně na prdel. Asi proto chce raději hrát Pacific, že Evropa není tak dobrá (tam jsem ho porazil). Nevím jestli se někdy odhodláme ke Globalu, to musí být jen ve dvou dost brutální.

Jinak když tak čteš ty informace, tak nebylo tam teda něco o tom jak Wizardi reagují na soukromou žádost o Japonské taktické bombardéry?

16.2.2011 10:31:17

to Siaron - dodělané komponenty
Jinak mi dost u těchhle velkých Axisů pomáhají referenční tabulky velmocí, které jsem udělal, pak tabulka národních cílů a tabulka měst (ta je ke stažení jen u Axisu Europa 1940, protože je udělaná pro oba Axisy dohromady). Bez těchhle dopracovaných komponent bychom se asi ztratili. Ty jsi ale zkušený, tak takové věci nepotřebuješ, ale pro začátečníky je to moc fajn :D.

16.2.2011 10:45:59

kren
V tom pacifiku namatkou na zacatku japonci maji skrouhla letadla z tech neuveritelnych asi 28 kusu nekam na 2/3 ... ale spojenci taky nemaji rozhodne treba 3 letadla na novem zaelande ...

Zkusim napsat report z te nasi sobotni akce .. jestli to teda stihneme dohrat :)

Nejdriv reagovali nevstricne, s tim, ze se to resi a jeste nemaji stanovisko jak to vyresit .. ted by meli posilat opraveny battle strip k pacificu (ten co tam je je omylem za 1942 verze) a bombardery taky ... psali teda ze jich ma byt ve hre 9, takze posilaji 3 a dalsi 3 jako omluvu za dlouhe cekani .. ale osobne jsem to nezkousel .. jen co sem se docetl

16.2.2011 10:47:49

kren
No ono v global game uz je tech narodnich cilu moc .. takze se tabulky siknou .. ale ja si uz vytisknu predelane rovnou k alpha setupu .. tusim aktualne verze +2

16.2.2011 10:49:44

to Siaron
Napiš odkaz a já ty tabulky předělám.

16.2.2011 10:55:11

to Siaron
Protože vím, že to sleduješ a protože vím, že máš bohaté zkušenosti s Axisem a protože vím, že vládneš dobře angličtinou a protože vím, že víš kam se podívat, tak bych byl moc rád, kdybys mi poslal vždycky odkaz na nějaké nové Errata, FAQ, Alpha a jiné verze k AA 1940 Pacific a Europe a já bych to okamžitě implementoval do mnou už zveřejněných lokalizovaných pravidel a lokalizovaných komponent. Myslím, že ti budou všichni hráči AA 1940 vděčni.

Díky předem a nezapomeň na mne :D

16.2.2011 11:06:28

kren
poslu, mozna ne dneska, jeste musim vsechno docist, ale nejpozdeji o vikendu poslu

16.2.2011 11:20:16

to kren
jo to by jsme byli moc vděcny a chtel jsem se zeptat jak je to ted jestli je to aktualizovany??dik

14.12.2011 13:59:28

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše - nová
Ptačí říše - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas