Axis & Allies Pacific 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Pacific 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnost v pravidlech konvojů

Teďka máme rozehranou hru a trošku mi nejsou jasná pravidla napadení konvojů. Abych mohl deklarovat napadení konvojů a aby tím nepřítel přišel o nějaké příjmy ve fázi příjmů, tak musí být splněny následující 3 podmínky z nichž ta třetí mi není jasná:

1. Námořní zóna musí obsahovat symbol konvoje
2. Námořní zóna musí přímo sousedit s jedním nebo více
ostrovy nebo územím pod vaší kontrolou
3. V cílové námořní zóně se musí nacházet alespoň jedno
válečné plavidlo velmoci, se kterou jste ve válečném
stavu a musí být deklarován úmysl zaútočit na konvoje.

Jak mohu docílit toho abych mohl vplout do zóny s nepřátelským bojovým plavidlem, abych tam to svoje plavidlo měl na konci mého tahu a nedošlo předtím k námořní bitvě ????? U ponorek je mi to jasné, ale u hladinových plavidel mi to jasné není. Přitom v pravidlech ohledně konvojů se mluví nejen o ponotkách, které jako na hlídce snižují hodnotu příjmu o dva na ponorku a sousedící produkční území, ale mluví se tam i o hladinových plavidlech, které snižují protivníkův příjem o jedna na plavidlo a sousední produkční území. Jak se tam to moje hladinové plavidlo dostane, abych mohl protivníkovi snížit příjem za dodržení podmínky č.3 ?????????????
11.10.2010 20:47:09

Vyjasnění
Pravidla jsou napsána z pozice hráče, který bere peníze. Což není ten komu patří lodě na územích s konvojem.

Pokud má hráč vedle svého území nějakou loď národa s nímž je ve válečném stavu, tak se mu příjem ze sousedních území sníží o tolik peněz (na FAQ dokonce psali, že nechtít ubírat peníze nejde, hráč jemuž lodě patří tedy nemá co řešit).

Četl jsem jen anglickou verzi pravidel a nejasné mi to nepřijde.

11.10.2010 21:28:34

to Timur
Je to naprosto jasné, dík :). Pravidla jsem překládal já a teď si zpětně uvědomuju, že v okamžiku překladu jsem to chápal tak, jak to ty popisuješ - tedy z pozice hráče beroucího příjem. Pak po mém překladu uplynul asi měsíc a půl, než jsem to hrál a hrál jsem to podle mnou přeložených pravidel a tam už to bylo možné chápat nejednoznačně a chápal jsem to z pozice hráče, který konvoje napadá, protože tam mám napsáno:

"Za následujících třech podmínek mohou být konvoje napadeny:
1. ...
2. ...
3. ..."

Takže překlad je správný, ale může dojít k omylu z čí pozice je to vysvětlováno (i když je pravda, že pravidla jsou psána z vždy z pozice hráče, který v příslušné kapitole vykonává činnost té kapitoly - tady tedy bere příjem).
Upravím to následujícím způsobem a bude to jednoznačně jasné:

"Za následujících třech podmínek mohou být VAŠE konvoje napadeny:
1. ...
2. ...
3. ..."

Ještě jednou dík.

PS: Momentálně mi Japonsko dává na zadek a obsadilo mi indii a vylodilo se v USA. Hra mne baví, ale už ve třetí hře mi můj synátor dává na zadek bez ohledu na to, jestli hraje za Osu nebo Spojence :(.

12.10.2010 09:32:31

to Kren
No pokud vas syn vyhrava v klidu za Osu, pak hrajete spatne :) To ze japonec toho hodne obsadi je normalni prubeh, otazka je jak se dari spojencum v evrope. Pokud american investuje vetsinu do japonce a pak dostance na budku, tak je neco trochu spatne. (spatna pozice flotil, nebo spatne nakupy).
Osa to ma v global dost tezsi ...

18.10.2010 09:27:59

kren & timur
Vy me delate ale chute .. uz abych to mel taky doma, zatim porad musim zustavat u revised & 50th.

18.10.2010 09:56:18

to Timur a Siaron
Zatím jsme hráli jen Pacific a to, že Tobiáš vyhrál bylo dáno tím, že jsem si blbec nechránil dostatečně Indii, takže Anglie měla po příjmech a mobilizaci. A pak jsem zase blbec neodhadl, že se Japonec nechce vylodit na ostrově s mou početnou armádou, ale ten ostrov v klidu minul a vylodil se mi v Americe, takže jsem byl totálně v pytli. Ještě chvíli to pak celkem úspěšně táhnul ANZAC, ale s jeho příjmy i když obsadil území, které zvýšilo příjem bylo jen otázkou času, kdy Japonec dozbrojí a smete to. Jak člověk ztratí hlavní město anglie a hlavně pak Ameriky, tak s jednou velmocí se to fakt utáhnout nedá. Však jsem začátečník.

A jenom malá poznámečka a jediná kritika hry. Pokud se to hraje ve dvou, tak ten kdo hraje za osu má mnohem víc prostojů, protože Spojenci mají oproti ose hodně velmocí. U pacifiku je to vůbec markatní, protože Japonec má jeden tah a protistrana má tahy 4. U globálu je to myslím 3:6, takže ideál by byl aspoň ještě jeden hráč. Jinak ten za Osu se místy musí nudit, než protistrana všechno zahraje.

18.10.2010 10:31:52

Vybíráme z Bazaru

Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas