Axis & Allies Pacific 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Pacific 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Monumentální hra Pacific+Evropa

Nedá mi to abych se nepodělil o emoce z nové hry. Takže včera mi dorazil Axis & Allies Pacific 1940 a když se tedy tahle hra a její herní plán spojí do globální hry s hrou Axis & Allies Europe 1940, tak je to naprosto úžasná monumentální hra s tisícovkou miniatur. Herní plán je naprosto úžasný přes celý náš kuchyňský stůl s rezervou jen 3 cm a to máme stůl 180 x 80 cm !!! Hrozně se těším až si to zahrajeme. Globálně je tam 9 mocností a jejich armád:
Německo, Itálie, Japonsko, USA, Británie, Francie, Čína, Australsko-Novozélandské sbory, Rusko. Plus jsou tam ještě armády na neutrálních územích. Takže se v podstatě bojuje s 10 armádami.
7.10.2010 08:09:47

kren
tisícovka miniatur - to zní šíleně:-) Dej pak vědět kolik času taková partie zabere. Já bych tuhle kombinaci strašně moc chtěl, ale myslím, že u nás doma budu šťastný, když uživím základní A&A 1942 ed.:-)

7.10.2010 09:10:50

to Ringo
Určitě dám vědět a udělám fotky. Nicméně to bude ještě nějaký pátek trvat než dopřekládám pravidla Evropy a Global.

7.10.2010 09:33:53

kren
to zni jako vyzva na novy warcone nebo zatrocon :)

7.10.2010 09:48:31

to Siaron
No s tebou si moc netroufám hrát :). Takový zkušený wargameista, to musím doma zahrát dost partií, abych s tebou mohl zasednout za globální mapu světa a nepřipadat si jako trubka :).

7.10.2010 09:55:52

kren
jenze ja to jeste nehral, ani doma to jeste diky shode okolnosti nemam, takze za zaka bych byl ja :)

7.10.2010 10:05:14

to Siaron
No jo, ale ta zkušenost :). Taky mám z tebe trošku vítr, pokud si přečteš ta moje přeložená pravidla, abys mi nedal po uších za používané pojmy a obraty. Na druhé straně bych byl docela rád, kdybys tomu věnoval chviličku a přečetl si třeba ta pravidla Pacificu, která jsou už tady na Trolovi ke stažení a řekl mi na ten můj překlad svůj názor. Vím, že ty to hraješ v angličtině, nicméně kdyby se ti chtělo tomu nějakou minutku věnovat, tak by mne to potěšilo.

7.10.2010 10:34:15

kren
a bude stacit ze si to prectu az teprve pote co si to prectu v originale ? Abych v tom mel jasno :)
Zkusenosti se daji ziskat jedine hranim se zkusenyma :)

7.10.2010 11:39:20

to Siaron
Jasně. Ale originál je už teď k přečtení na webu výrobce.

7.10.2010 12:58:52

kren
cist pravidla "nasucho" kdyz vim ze si to stejne poridim me nebavi :)

7.10.2010 13:15:35

to Siaron
To naprosto chápu :D.

7.10.2010 13:29:13

to Kren
Tvoje nadšení z tisícovky vojáčků mne nakazilo, takže jsem si objednal i "Europe". Jen doufám, že se zde objeví Tvůj překlad pravidel, protože angličtiny nejsem mocen, a naší hoši na internátě jsou líní

7.10.2010 14:09:29

to lodivod
Jo teď dělám na Evropě (kromě úpravy pravidel pro AA 1942 na revised + enhnced). A přes tisíc tam není jen vojáčků, ale lodí, letadel, tanků, náklaďáků, děl ... :D.

7.10.2010 15:04:27

Mame 2 hry Globalu za sebou
Ahoj,

je to opravdu monumentalni. Hraci doba kolem 15 hodin. Jedno vitezstvi spojencu a druhe osy.
Axis je zvlastni hra, muze na prvni pohled vypadat o strategii, pak nekomu prijde ze jde jen o kostky a jak padaji, ale jde o to nejit do bitev kde mam jen polovicni sanci na vitezstvi. Dobry hrac musi myslet par tahu dobredu (hlavne, hraje-li za ameriku) a reagovat na to co delaji ostatni.

Kdybyste mel nekdo zajem si s nama nekdy zahrat nevahejte se ozvat.

7.10.2010 15:52:01

Timur
kdyz ty ses nekde na druhem konci sveta :(

7.10.2010 16:02:26

ale
lámete mě teda pěkně. Proč ještě neodklikávám objednávku Europe a Pacific je jen a jen proto, že nemám právě po ruce volné 4 litry:-D

7.10.2010 17:03:48

@Siaron
no nebráním se tomu pozvat lidi klidně na celý víkend, místa máme dost a herní akce běžně pořádám (tedy spíše komorní), Korunka tu byla jen jednou.

11.10.2010 21:30:28

to Timur
Já bych tedy i s mým synátorem přijel, protože už bych se ten Axis konečně rád naučil hrát od někoho zkušeného :), když už mám doma i tu Evropu s Pacificem :).

12.10.2010 09:42:45

super
ja si nechal poslat teda Axis & Allies Anniversary Edition ,ale přemyšlim ,že pujdu i do Europe a Pacific kamoš uz je ma a vypada to dobře :))) jinak na Anniversary Edition asi preklad pravidel do češtiny nesezenu co?

14.4.2011 23:12:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Global: Vítězství za Axis?
Máme odehraných pár her a nemůžu nějak přijít na to, jak vyhrát za Osu. Připadá mi, že dříve či později je nadměrná produkce spojenců rozdrtí...

Chtěl bych se tedy zeptat na nějaké typy jak hrát za Osu, popř. čeho se vyvarovat.

Předem děkuji za vyčerpávající odpovědi :-)

2.7.2017 12:34:12

Vitezstvi za OSU
Osa urcite vyhrat muze, a to na libovolne casti planu (doufam ze vis ze ji staci splnit podmínky vitezstvi na libovolne strane aby vyhrala jako celek - v podstate to hracum osy dava i určitou volnost, jsou na sobe dost nezavisli, zatímco spojenci musí daleko vic koordinovat) ... u nas vyhravaji celkem pravidelne obe strany, rad bych poradil, ale tezko se radi když nevim co delate, kde jsou rezervy a kde slaba mista. Muzu nahazet nejake obecne moudra, ale netusim nakolik budou uzitecna. Potreboval bych nejakou vasi hru videt, nebo aspoň popsat bezny prubeh, abych mohl dodat nejake postřehy. Pripadne si muzeme zkusit odjet hru přes net, ale jsem ted trochu v casove tisni :)

10.8.2017 16:17:00

Obecne Moudro cislo 1
Cas hraje pro spojence :)

10.8.2017 16:21:33

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas