Axis & Allies: 1942

xxxxxxxxoo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies: 1942 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Wizards of the Coast
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ponorky

Ahoj. Podle jakých pravidel doporučujete hrát ponorky?

Ve verzi 42 mají ponorky na počátku boje možnost jednou provést smrtící překvapivý úder a poté bojují jako ostatní plavidla s tím, že vždy když na ně přijde řada na házení kostkou, mohou zvolit ponoření se a odcházejí z bojiště.

Naproti tomu verze 42 2nd Ed. přináší změnu v podobě toho, že vždy před hody kostkami zvolí útočící i obranné ponorky buď překvapivý úder nebo ponoření se a dál v boji pokračují se svými překvapivými údery (což mi tedy přijde dosti divné vzhledem k názvu útoku i realitě).
5.10.2015 22:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Překvapivý útok ponorky
Ahoj, já to chápu takto.

Mohou překvapivě útočit i bránit „nesmí být přítomen torpédoborec“ na protivníkově straně, pokud zasáhnou mohou opětovat palbu pouze obrané ponorky stejným překvapivým útokem, ostatní zasažené jednotky se dají ihned pryč nebudou se vůbec účastnit boje, ostatní přeživší lodě mohou zasáhnout i ponorky, které prováděly překvapivý útok, ponorky použité v překvapivém útoku nebo obraně již neútočí a nebrání v normální fázi boje, na konci kola boje pokud nebyly zničeny se mohou ponořit, nebo opět provést překvapivý útok, výhoda je v tom, že námořní jednotky se nemůžou bránit po překvapivém útoku, pokud jsou zasaženy, pokud nejsou zasaženy tak se brání.

22.1.2016 10:46:17

Vybíráme z Bazaru

Expedice
Expedice
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas