nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Atlantis

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Mayfair Games
Autoři: Leo Colovini
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Atlantida se potápí. Mezi Atlantidou a pevnou zemí je jen úzká cesta na přejití a i ta se postupně potápí. Kolik stihneš zachránit pokladů? Bude to víc než tví spoluhráči?

Hráči jsou v pozici lovců pokladů a pokouší se zachránit jich co nejvíce.

Příprava hry

Na stůl se položí karta Atlantidy, od ní se postaví podle pravidel cesta ke kartě pevniny tvořena vrstvou jedné či dvou karet. Cesta je uprostřed předělena vodou. Hráči si rozdají podle pravidel pohybové karty (PK), na kartu Atlantidy postaví své figurky a hra může začít.

Hrací kolo pro každého hráče sestává z:

  • Nákupu pohybových karet (volitelná akce) - za každé dva body z kartičky, kterou hráč odhodí na hromádku, dostane jednu PK.
  • Posunu jedné z figurek - hráč si vybere jednu z pohybových karet, odhodí ji na hromádku a posune jednu z figurek na nejbliží kartičku stejné barvy jako je PK. Pokud je pole již obsazeno, musí použít další PK, pokud cestou potká vodu, musí zaplatit za přechod (platí se nižší z hodnot kartiček ohraničujících vodu) - buď v PK nebo v bodech.
  • Získání kartičky, na které figurka původně stála - hráč odebere kartičku, na které původně stál, pokud pod ní již není další kartička, nahrazuje ji vodou.
  • Dobrání pohybové karty/karet - hráč dobere jednu PK, s výjimkou závěru, kde dobírá podle počtu figurek na pevnině.

Hra končí dojetím všech figurek na pevninu a následným součtem bodů z karet a počtu PK. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: cerda

Rozšíření hry (1)

Atlantis: Schnupperspiel (2011)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 2 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)