nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Atlanteon

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1992
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Podmořské město Atlanteon je pod útokem! Převezměte velení nad armádou mořských válečníků, mocných čarodějů a podivuhodných vodních nestvůr a bojujte o kontrolu nad hlavním městem mořských hlubin! Pošlete své jednotky zajmout císařský palác, Neptunův palác a věž mořské čarodějnice, avšak buďte opatrní – pokud bude váš král zajat, ztrácíte hru.

Atlanteon je rychlá strategická hra pro dva hráče, kdy každý z nich velí jednotce podmořských válečníků a snaží se porazit soupeře.

Obsah balení

  • 1 hrací plán
  • 22 žetonů bojovníků ve dvou barvách včetně dvou žetonů králů
  • 22 dřevěných žetonů kontroly ve dvou barvách
  • 3 věže (2 bílé a 1 černá)
  • 3 žetony věží

Atlanteon je strategická hra pro dva hráče, ve které se oba soupeři snaží chytrým umisťováním žetonů na hrací plán získat pod svojí kontrolu klíčové lokace města. Vyhrává ten hráč, který první ovládne 11 částí města, obsadí všechny tři věže nebo zajme nepřátelského krále.

Průběh hry

Hráči se postupně střídají v umisťování žetonů na hrací plán, které představují bojovníky s danou silou. Snaží se přitom oblehnout klíčové lokace ve městě a získat nad nimi převahu. Bojovníci se navzájem kryjí a podporují, avšak pokud jsou přečísleni jasnou přesilou, opouští bojiště a území získává soupeř.

Hra je rychlá a jednoduchá na naučení a přitom skrývá velký strategický potenciál a bohaté možnosti. Autor hry Rainer Knizia je příslibem fungujícího a zajímavého herního principu a chytlavé hry.

Autor: endymion

Další názvy této společenské hry

  • Revolution

Vybíráme z aukcí

Tainted Grail (obalený) + Insert
Tainted Grail (obalený) + Insert
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>