AT-43 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Rackham
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Dnes večer byly u Hammerů vánoce.
Dorazil a posléze byl rozbalen toužebně očekávaný (hlavně mladým křídlem) balík s figurkovou hrou od Rackhamu - At 43
Konkrétně Army box Red Bloku a Army box Cogsů společně s Army bookem Red bloku. Bohužel Arny book Cogsů nedorazil, neboť je beznadějně vyprodán.
První dojmy - spousta krásných figurek, kontejnerů, zdí, měřítek, pravidel a papírových map. Já osobně jsem hodně zvědavý na samotnou hratelnost.
Figurky přežily cestu z Francie celkem v pořádku, až na hrdinu Cogsů C-naps G36, kterému chybí pravá ruka od zápěstí a samozřejmě zbraň, kterou měla držet, bohužel ani přilepit nejde, protože ani ulomená nebyla v krabici nalezena. No, snad to nějak přežijem.
O další informace a snad i fotografie (pořízené za denního světla, samozřejmě) se určitě podělí hlavně speedy, jehož vánoce a narozeniny jsme dnes tímto oslavili....
9.10.2009 21:18:48

čekám na to
Jsem na ty dojmy zvědavý, tahle hra mě dloho láká, ale odolávám. Čekám jestli někdy vyjde armybox karmanů a té další rasy v pořadí ... ale Rakham se s tím nějak hodně roztahuje :(.
Takže doufám v podrobný popis dojmů hlavně z hraní a třeba i fotky z akce.

9.10.2009 22:29:28

Tangram
Taky jsem dlouho odolával, než jsem byl umlácen argumenty a prosebně vykulenýma očima :-)
Na samotné hraní jsem taky strašně zvědavý, speedy už má nějaká pravidla nastudovaná (ten je do toho úplný blázen a ještě to nehrál), teď ještě přelouskat Army book o 60 stranách v aj, zjistit dostupné info o Cogsech a jde se do boje....

9.10.2009 22:56:48

Pavel

Dojem
Podle mne jsi The Hammer udelal dobre, ze jsi poridil oba ArmyBoxy. Mas kompletni hru a az ji ozkousis, tak budes vedet, zda budes armady rozsirovat, specializovat, nebo nechas byt tak, jak jsou. Usetril jsi tunu casu za barveni modelu. Videl jsem rozbaleny ArmyBox od COGsu a libili se mi vice naz na fotografiich. Urcite napis dojmy z hrani. Jak se COGove hrajou? A Tvuj nazor na potencial hry do budoucna.

11.10.2009 11:15:20

rbx

Hammer
Já jsem hrozne zvedav na fotky a halvne na detaily, abych videl, jak kvalitne nabarvene to je. Líbí se mi jak AT-43, tak Ragnarok a když už nic, tak bych to rad videl, protože čas na to není a pro děti mám zatím Heroscape.

11.10.2009 11:22:07

Pavel

To Tangram
Nyni v poradi na vydani se chysta ArmyBox ONI. Uz jsou na internetu dostupne fotografie obsahu baleni. Jelikoz na GENCONU 2009 INDY byli k videni ONI a vedle nich KARMANI, da se ocekavat ze na rade po ONI by mohli byt prave Gorileros. Zel Rackham sam oficialne uvedl ze ma problem s dodavkami z Ciny a v dusledku toho se predpokladany termin vydani novych veci posouva o mesic.
Jinak Opicaci jsou fajn. Ale nejsou nejjednodusi na hrani. Jsou velice silni a maji dobre zbrane, ale jsou drazi bodove a je jich malo. Ztrata kazde figury v boji Te bude hodne mrzet. Bez kryti jsou velmi zranitelni. Hodne jim ublizuje Indirect fire.
Nevite jak se vkladaji fotografie?

11.10.2009 11:26:56

Pavel
Sekce obrázky - přidat nový obrázek.

11.10.2009 11:32:08

rbx

Pavel
Bylo by ale dobre se ale predtim zaregistrovat. Ziskavas pak za obrázky body a uznáni :-) Ty obrázky ale musí byt tvoje vlastní.

11.10.2009 12:08:07

fotky a dojmy
rbx: no, víš jak je to se mnou a fotkama :-( Mizerný fotograf = mizerné fotky. Navíc s tím denním světlem je dneska docela problém. Ale za chvíli se speedy pokusí nahrát pár fotek, které by snad mohly projít, zatím jen Cogsů.
Hraní: zrovna zkoušíme, speedy slintá blahem, já nevím, kde mi hlava stojí, som z toho voľaký zmetěný, stará škola, no....

11.10.2009 12:16:47

Dojmy
Jsem zcela nadšen. Krásné figurky (hlavně stroje Red Bloku), kvalitní ArmyBook s mnoha pěknými obrázky a velmi dobrá hratelnost - hned chcete hrát odvetnou bitvu. To jsou mé pocity. Líbí se mi, že každá jednotka je unikát a díky toho musím stále vymýšlet taktiku. Jen snad stroje jsou až moc obrněné a pěšáci bez Doplňkových balení je těžko mohou zničit. I když to vypadalo, že těch 13 Cogsů bude oproti 30 vojákům Red Bloku ve značné nevýhodě, síla jejich zbraní ukázala, že tomu tak není.
Jen bych měl dotaz - co dělat s tím papírovým plánem, aby se časem neroztrhal a nepokrčil? Zalaminování bych se asi nedoplatil.

11.10.2009 12:43:02

speedy
Wargameři uz po generace řeší papírové mapy pomocí plexiskla.

11.10.2009 12:51:03

Dojmy z první hry
Včera jsme se speedym hráli první zkušební hru: (já COGS,speedy Red Blok). Byl to zajímavý souboj od začátku, v prvním kole mojí warmongři a jeden hrdina vyběhli vpřed a stačila jediná rána od dragonovů z Red Bloku a byli všichni mrtví. Pak to byla (spíš z mojí strany)zákopová válka, kterou jsem vyhrál.Jak píše speedy početní převahu Red Bloku vyrovná síla Cogských zbraní. Cogsové jsou podle mne velmi silná rasa a už se těším až mi do boje proti Red Bloku přiletí další posily.

11.10.2009 12:54:34

To Sydo a RBX
Diky za rady. Uz jsem se zaregistroval. Pokusim se v brzke dobe vlozit nejake obrazky. Pavel

11.10.2009 17:42:26

to all
Pánové a odkud jste?
že bychom dali taky hru. Případně kampaň :-)

O víkendu jsem dost hráli na Deskmánii a bylo to super.

19.10.2009 12:50:06

Přidejte se kdyztak mezi hrace AT-43

Přidejte se kdyžtak mezi hráče
http://at43.cz

http://forum.at43.cz/ forum + pridavani do seznamu hracu

19.10.2009 12:54:34

Jedi
To je právě ten problém. Hráčská komunita ATéčka se pohybuje kolem Brna a Prahy, což je pro nás severomoravany a ještě k tomu ne moc mobilní trochu z ruky...další problém je, že největší fanatik široko daleko do Atéčka je speedy, a to je ještě malej kluk :-) takže samostatně zatím nikam!
Škoda, že ta Deskmánie nebyla někde blíž. Věděli jsme, že se tam AT bude hrát a rádi bychom viděli profíky v akci, přece jen se to zatím jen učíme a máme spoustu nejasností a otázek....
Nevíš například, kde by se daly sehnat bodové hodnoty těch Cogsů z Army boxu, jelikož Army book není k dostání? speedy prošmejdil kde co, ale zatím nic nenašel....

19.10.2009 13:06:36

Hammer
Já jsem v Praze jednou v rytiri narazil na nekoho na severni morave, ze to ma doma, ale nema cas hrat.
Kdyz udelame trosku halo, tak by mohli i lidi na severni morave vymenit treba WH40K za Atcko.

Company sheety a body najdes v Easy AT-43, tam je vsechno (krome popisu specialnich schopnosti)
http://rcommunity.nazgulworld.com/

Otázky a odpovedi hod na forum a urcite ti nekdo odpovi.

Armybook je k dostani, objednam ti ho a pristi tyden by snad mel byt v dispozici.

19.10.2009 15:52:10

První dojmy
Ja jsem hru na Deskmanii nejak nestihl, ale modely me vylozene prekvapily. Uzasne propracovane a vychytane. Opravdu vypadaji mnohem lepe, nez na fotkach. Pravoverni wargameri maji dost prostoru na ruzne upravy a premalovani modelu. A kdo na to nema pracky nebo cas, ma proste prima armadu i bez prace. Pocitam, s tim, ze si casem nejakou armadicku AT-43 poridim.

19.10.2009 20:58:09

poprvé
jsem se k této hře dostal včera, a dojmy jsou veskrze pozitivní.
pěkné je, že se hraje jinak než Warhammery a myslím, že to hře jen prospělo

7.11.2009 08:39:09

rozdil
Mě se na tom líbí ten management leadership bodů. že to není "jen" hýbání modelů po plánu a střílení protivníka.
Ale že člověk musí hodně zvažovat, kterou jednotku aktivuje, jaké jí dá bojové drily, protože pak mi nezbydou body a já neaktivuju jednotku.

Jsem v jednom kole nemohl aktivovat 3! jednotky, protože prostě neměly seržanta a já prostě už neměl body na aktivaci jednotek bez velitele.

19.11.2009 13:07:04

Prvni i druhy dojem
Osobne jsem z teto hry nadsen.
Je to take prvni hra podobneho druhu, kterou jsem dokazal jednoduse slovy popsat svoji zene, tak aby ji zaujala a zacala ji se mnou hrat.
Kdyz Rackham vydal Confrontation, tak mi pravidla prisla prilis zmatena a slozita.
U At-43 se poucil a vytvoril jednoduchy system hrani, ktery je funkci, logicky, dobre zapamatovatelny a dava velky prostor pro strategii i taktiku na bojisti. Opet je zde mozne se vymlouvat na neprizen kostek, ale castokrate si za prohru muzete sami. Ale vitezstvi je pak o to sladsi. Hra je mlada, a tak maji pravidla obcas nejake diry. Temer se vsemi svymi protihraci jsem se, ale dohodl na nejakem kompromisu a tak jsem si az na dve hry z mnoha, vzdy uzil hru, at uz byla vyhrana, ci prohrana. Jiz v zakladu je velke mnozstvi misi a je snadne se k dalsim dostat. Neni to hra na vybijenou, ale na plneni misi s ruznymi cili.
Dalsi dulezitou veci jsou figurky. Vyhovuje mi jejich sci-fi vzhled, ale zaroven nemaji vse desive predimenzovane. Takze pokud si potrebujete neco kompenzovat megavelkym kverem a jeste vetsim brnenim, tak toto neni hra pro vas. :) Vsechny figurky jsou obstojne predmalovane od vyrobce a na bojisti vypadaji opravdu pekne. Neni to kvalita na detailni prohlizeni, ale dovolil bych si rici, ze plno panu barviru nedosahuje ani teto kvality.
Tereny postupne dostavate s jednolivymi figurkami v balenich. Povrch byva casto nejaka vyrobcem vytvorena 2D mapa. Jiste to neni tak krasne jako nektere doma delane povrchy, ale investice je mala. Takze nemate pocit, ze se vas vyrobce snazi vysat do posledni koruny/eura. Take je priprava hry velice rychla. Stejne tak jako jeji uklizeni.
S nakupem je to u nas mozna obtiznejsi, protoze ted asi neni mozne jentak zajit nekam do kamenneho obchodu a figurky si rovnou odnest. Ale pokud kontaktujete nekoho z tech, co uz hraji, tak vam rad pomuze s objednavkou ze zahranici nebo alespon da tip na nekoho dalsiho. Sam jsem neco ze sve armady koupil v aukcich na ebay, v obchodech na ebay, v Cernem Rytiri (v dobe, kdy AT-43 prodaval), v zahranicnich internetovych obchodech a nebo vyhral na turnaji.
Po vsech tech chvalozpevech jeste musim zminit i odvacenou stranu a to je pomale vydavani novych veci Rackhamem. Proto pokud chcete koupit kompletni armady, doporucuji UNA (jako amici), Red Blok (jako rusti vojaci), Theriani (bojove stroje s umelou inteligenci), Karmani (opicaci). Nove jsou na scene i COGS (emzaci z filmu District 9) a ONI (nemrtvaci), ale tezko rici, kdy si budete moci koupit jejich kompletni armady.
Nekteri napadaji At-43 z duvodu, ze si mysli, ze jsou jednotlive armady nevyvazene silne. Hraji s RED Blokem a s kazdym protivnikem, co jsem hral jsem mel pocit, ze zalezi predevsim na tom jakou zvolime taktiku, jak jsme pripraveni a na kterou stranu se postavi i trocha toho stesti. I vysledkove mi to tak vychazi, tak to asi nebude jen takovy pocit. Take jsem zatim nikdy neslysel, ze by delal nekdo v At-43 COMBA. Vzdy mate sanci!!!
Pokud jste nerozhodni, pak vam radim, pojdte hrat At-43. Nelituji jedine koruny, kterou jsem do At-43 investoval a to je v dobe ekonomicke krize mili panove a damy, co rict. :)

19.11.2009 14:01:08

To mechian
Mi se taky libí, že je to realistické. Žádné ultra velké ničivé subplazmaticko - iontové zbraně, které by nemohly nikdy fungovat. Hra jako takova mne bavi dost, a nevyrovnanost ras? Možná že Red Blok má slabou pěchotu ale jejich stroje jsou elita. U.N.A. má slabé pancíře, ale zbraně 2x lepší než RB apod.
Každopádně už se těším na další přírustky do armády (Jedi ví)

19.11.2009 14:36:32

Ha, mám tě! speedy
Jak to, že sedíš u kompu! Taťka není doma...máš se učit!
Jinak další známka kvality těchto stránek a dorůstání nové generace. Po zapnutí pcéčka je u speedyho první akcí návštěva ZH!

19.11.2009 14:44:47

Koukňete na Oficiální Web
Tak teď se všichni podržte. Rackham spustil své oficiální stránky v novém kabátě. Jak AT-43,Confrontation tak i Rush and crush. Všechny armybooky jsou volně ke stažení v PDF, v angličtině, včetně nejnovější ONI. A můžu vám říct, že co jsem viděl v armybooku ONI mně dostalo. Celkový obraz armády na bojišti je impozantní. Jsem zvědavý zda pravidla budou stejně pecková. Dále je ke stažení poslední Errata. Neváhejte ani minutu a běžte zkontrolovat jejich oficiální stránky.

26.2.2010 21:46:26

Uchvatný
Je to úplně skvělýýýý! Mazec největší!!!

26.2.2010 23:36:26

Vybíráme z Bazaru

Gloom od Kilforth vo fólii
Gloom od Kilforth vo fólii
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas