nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Asterix: Kuzelný nápoj

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Efko
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kde se ten Panoramix zase toulá? Pořád hledá jednu z přísad do svého kouzelného nápoje? Tak mu pojďme pomoct.

Ve hře Asterix: Kouzelný nápoj putují hráči Galií a hledají přísady do Panoramixova kouzelného nápoje. 


Příprava hry:

Hráči si vyberou, za kterou z pěti postav chtějí hrát (na výběr jsou Asterix, Obelix, Panoramix, pejsek Idefix a Falbala). Vezmou si pět žetonů v barvě své figurky a figurku, kterou postaví na start. Zamíchají kartičky s ingrediencemi kouzelného nápoje a dalšími bonusy a položí je lícem dolů na vyznačené místo.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích a po hodu kostkou postupují o hozený počet políček po plánu Galie. Pokud skončí na políčku s obrázkem kotle, vezmou si jednu z karet. Ta obsahuje buď jednu ze čtyř ingediencí potřebných k uvaření kouzelného nápoje, nebo kartu Satisfaction, která kteroukoliv ingredienci nahrazuje, popřípadě kartu Bonus, kterou lze využít při pobytu v římském táboře (viz dále). Pokud si hráč chce kartu ponechat, označí pole jedním ze svých žetonů a pokud by na něj znovu vstoupil, nesmí se zde už žádnou kartu vzít.

Nejvíce kotlíků je na území římského tábora, kam hráč může vstoupit, vlastní-li už alespoň jednu kartu nápoje. Po táboře se může pohybovat stále dokola, padne-li mu však na kostce jednička, musí odhodit jednu ze svých karet (a vzít si zpět kterýkoliv ze svých žetonů) a tábor neprodleně opustit. Pokud však vlastní kartu Bonus, může odhodit ji a v táboře zůstat.


Cíl hry:

Hra končí v okamžiku, kdy hráč nasbírá všechny čtyři ingredience do kouzelného nápoje a dojde do cíle - stává se pak vítězem.

Autor: Meeshab