Ascension: Immortal Heroes

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Ascension: Immortal Heroes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Ascension: Storm of Souls
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecný pokec

at sme v obraze
17.4.2012 00:04:57

card preview
http://geek-news.mtv.com/2012/05/04/ascensions-immortal-heroes-expansion/

15.5.2012 13:43:44

mno
zatim mne teda moc nenadchli. spis jsem zvedavy jak dopadnou pripadne nove formaty hrani (udajne se posili kompatibilita se 'starsimi verzemi'

16.5.2012 15:43:10

postarsi novinky
http://ascensiongame.com/news-archive/item/ascension-immortal-heroes

15.7.2012 23:36:47

karticky
na fb je par preview

15.7.2012 23:41:02

chm
takze personal deck, personal discard pile, central deck, void, central row, always aviable cards, soul gems deck, soul gems banish pile, rat king and queen rats net zone, end of the rainbow zone, event deck.... jeste par rozsireni a zabere to vic mista nez kompletni arkham

15.7.2012 23:50:32

kazdopadne
mno. nektere fb preview vypadaji hodne dobre

21.7.2012 08:12:46

kdy bude
Nemá někdo tušení kdy asi tak bude v českých obchodech?

22.11.2012 12:40:26

to Parxel
videl bych to jako posledne. nejak leden unor

22.11.2012 12:49:31

DD

Gut
No ono je to dobre, jako obvykle jsem si to privezl z Essenu, protoze jsem neveril slibum ze to tady bude max tyden po Essenu a hra se mi hodne libi. Samostatne funguje hodne dobre, vznikaji tam podle mne mnohem zajimavejsi komba nez v dosavadnich edicich. Zatim jsem to nezkousel s nicim michat.

22.11.2012 14:08:19 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
No to jsi mě teda nalákal, že jsem se vůbec ptal. :-)

22.11.2012 14:23:11

tyden po Essenu?
vzhledem k tomu ze 12/11 bylo hit stores (zrejme kalsicky USA, v lepsim pripade + Canada), tak nevim kdo mohl slibovat nejake evropske datum

22.11.2012 16:30:09

prvni dojmy
mam za sebou ctyri zkusebni partie. po gaficke strance hodne povedene. snad i lepe vytisknute. trochu zarazi barevna odlisnost rubovych stran. pri vecech typu Beast Staff nebo Great-Omen Raven (nebo Xeron) muze byt na povazenou

kombi to docela slusne. na druhou stranu na komba, ktera se dari v highlanderu to nema. a tad yje pro mne zatim i kamen urazu. tohle rozsireni je hodne semknute. par karet se krasne projevi i v highlanderu nebo v predeslych setech (uz zminovana Beast Staff, Trophy Hunter a par dalsich), ale veskere veci vazane na soul gems nebo treba gormiti mi zatim v sirsim meritku prijdou omezene

9.12.2012 13:14:38

kombinace s předchozími
Zaítm se zdržím finálních soudů, ale co jsem zatím viděl, zřejmě tenhle Ascension nepůjde s předchozími "díly" moc dobře kombinovat (asi opravdu maximálně se Storm of Souls) a jako takové ho prozatím ani nebudu pořizovat a zůstanu při prvních třech nakombinovaných do velkého balíku.

Poprosím tedy šťastné majitele, zda by po nějakých testech nemohli předhodit i nějaké hodnocení, jak rozšíření pracuje v kombinaci se Storm of Souls a případně i s Godslayerem.

9.12.2012 19:52:49

to Hike
vynasnazim se, ale driv se asi budu venovat pripadnemu ladeni highlanderu

9.12.2012 20:02:13

Ascension SoS + IH
Myslím, že se SoS by se to smíchat mělo, už jen proto, že spolu tvoří dohromady ucelenou 2. sérii hry a hra je tak tvořena, že počítá s tím že je vždy core set + expansion set. Jinak SoS + IH bych řekl že se docela povedlo, hodně to rozvíjí myšlenku původní hry (CotGS + RoF), je svižnější, rychlejší a dá se v něm vykouzlit víc různorodých kombinací. Akorát myslím, že přidávají další a další herní mechaniky trochu moc rychle na můj vkus. Tím myslím, že SoS samotné přidalo dost věcí (Events+Trophies) a v IH už přidali zase Soul Gemy. Další rozšíření, Rise of Vigil, už zase počítá s novou herní mechanikou a to s Energií a Energizing kartami. trochu mi to připomíná trend z MtG kde se s každou novou edicí přidávají další a další ability jednoslovým wordingem, tam už je těch abilit tolik, že, to aby se v tom prase vyznalo :D.

12.4.2013 11:58:58

SoS + IH
Posledný týždeň som študoval jednotlivé rozšírenia a došiel som k záveru, že Ascension SoS + IH by malo výhodu v nových udalostiach, doplnení trophy a pridaní jedného nového mechanizmu v podobe soul gem (aby bolo možné pracovať s novými kartami).

Chvíľku som premýšľal, či by bola zaujimavá kombinácia SoS + RoF.

IH ťžako hodnotiť, z toho čo som sa dočítal, tak hráči majú zmiešané pocity. Nové udalosti (events) sú určite super, vylepšenie trofejí (trophy, neviem presne čo všetko) + soul gem, čo je skôr vnímané ako negatívum (ale prečo všteko to neviem iste).

Ak máte čosi odohrané, určite budem rád, ak sa vyajdríte, ako sa Vám čo pozdávalo. :)

2.9.2013 15:48:16

CHoG + IH
Ja som hral základnú hru Chronicles of Godslayer s Immortal Heroes a za seba môžem povedať, že IH su veľmi príjemným spetrením Ascensionu. Eventy veľký prínos do variability a Soul Gemy podľa mňa zaujímava možnosť ako pridať ďalšie možnosti do hry... Základ CHoG bol pre mňa veľmi suchý a IH prinieslo to, čo som očakával... Samozrejme, že optimum by bolo mať aj SoS, viac Eventov, viac Throphies, ale ten som vtedy nevedel u nás zohnať... u mňa má Immortal Heroes palec hore...

3.9.2013 17:36:54

Ryko
Ďakujem za reakciu.
Som už pevne rozhodnutý, že idem do kombinácie SoS + IH. Je to proste vylepšený a opravený základ + pridanie nových možností v podobe trophy a events a ešte k tomu soul gem pre padlých hrdinov.

Čo sa týka dalšej kombinácie RoV + DU tak som na to čítal veľmi zmiešané recenzie, energetizácia + poklady. Poklady zneju dobre, ale treba to kupovať z rozvahou. Prídavok energie bol dosť kritizovaný na boardgamegeek, hráčom vadilo to, že odpadlo kalsciké hranie (Monster + 4 rasy + trophy, events) a stačilo sa zamerať na zbieranie energie a vždy sa takýmto spôsobom získal dominantný počet víťazných bodov (česť).

4.9.2013 07:37:37

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas