Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

strategie a taktika

udajne jde uhrat pres 100 bodu (na bbg je k tomu diskuze - nejvyssi skore zatim 136)

jak hrajete? jake jsou sance power baliku proti rune baliku? a jde vubec mit nejakou strategii?
8.4.2011 09:05:18

rychlý postřeh
já osobně jsem slavil největší úspěchy s:
začátek borce co mají schopnost banish a nahrazovat základní karty bud za neco co je k mání anebo za ty mysticy
ale co nejdříve kupovat constructy.... jednoznacne. prislo, mi, že když souper na ne kašle a kupuje "papírově silnější" hrdiny, tak podle mne prohraje... ale hrál jsem to cca 10 krát takže nemám na to příliš sofistikovaný názor. Takže u mne banish a constructy

11.4.2011 10:28:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to Elenistar
banish z ruky/hrobu nebo z center row

11.4.2011 11:45:24

ndru
Podle me je urcite lepsi banish z ruky. Taky hraju cistici balicky...

13.4.2011 11:17:51

to aneken
otazka nutne nemirila timto smerem

kazdopadne lepsi nez z ruky je vetsinou banish z horbu (pokud aktualne nejaky je)
kdyz se nekdo snazi o Lifebound nebo Mechana komba tak ho banish s center row moc nenadchne. i kdyz je pravda, ze se to s rozsirenim trochu pozmeni

13.4.2011 11:21:04 | Upraveno autorem (porovnej)

100 bodů...
občas nahrát fakt jde... náš rekord je 124 bodů a to sem nahrál já...

bohužel statistika je (pro mě) mizerná... já vs. přítelkyně = 53 : 98 :-(

snažím sem dycky hrát tak nějak přiměřeně a pokud možno podle toho co chodí do center row... tzn. jak runy tak power...
párkrát sem to zkusil rozjet vyloženě jenom na power nebo vyloženě jenom na runy, ale to se neosvědčilo... když sem měl mraky super runových karet, v centru ležely samý potvory anebo naopak...

hodně u nás hrajeme na mechana constructy, takže se hlídáme kdo jich kolik má a snažíme se nedovolit druhýmu jich moc posbírat... to si myslím že je hodně důležitý

žádnou taktiku sem nikdy nikde nehledal... vlastně mě baví hrát to tak nějak divoce...

vidím že ale všici valíte na banish... ten u nás moc nefrčí... zkusím se na to příště mrknout teda :D

13.4.2011 12:37:28

cistite i 2nd lvl karty?
tedy mystiky, pechotu apod.?

13.4.2011 12:44:40

čistění 2nd lvl karet...
nepamatuju že bych se někdy dopracoval k takovýmu balíku abych si toto mohl dovolit... možná sem za těch 150 her tak dva Mystiky zahodil, ale vic určitě nee...

13.4.2011 12:47:43

čištění
Nám se taky banish hrobu/ruky osvědčil nejvíc, ale ty karty nemají moc vysokou bodovou hodnotu, takže je potřeba to dohnat jinde. 2nd lvl karty nečistím, protože za ně body jsou a nestalo se mi, že bych se jich chtěl zbavit. Naopak jsem nerad, když přijde Arbitr a donutí mě něco ze 2nd lvl zahodit, ale v tu chvíli je to výhodnější.

13.4.2011 15:59:24

95 boduch
Ascara, Tablet, castecne Mechana kombo

25.4.2011 18:22:28

106 boduch (jen rozsireni)
dostal jsem od manzelky totalne na prdel

23.7.2011 22:40:29

116:103
drsna bitva az dokonce

1.8.2011 21:46:49

hs
http://3.bp.blogspot.com/-ZJMVqA0zrA0/TlP3-Bgxm3I/AAAAAAAAAQo/bmRvTzhUn5s/s400/Infinite.PNG

26.8.2011 11:03:57

:-o
Nestacim se divit, ale ono se v tehle hre poradaji v Americe nejake turnaje? Me to prijde hrozne divne nebo jsem jen z mimozova? :-)

26.8.2011 12:17:25

turnaje
co nejaky cas je game day nebo tak nejak, na kterem muzes dostat promo. teoreticky se toho ucastni tomovky, ale zatim spis hodne zmatku ze strany gary games

jinak mame i sampiony
http://ascensiongame.com/news-archive/item/aaron-sulla-the-godslayer

26.8.2011 20:27:02

2 ndru
Mazec, tak to jsem netusil, ze se poradaji i turnaje - jsem si rikal, ze je to zalozeno az prilis na nahode....

26.8.2011 21:14:49 | Upraveno autorem (porovnej)

to Fuf00n
ja vam fakt nevim. vzdyt je to stejna nahoda jako kdyz mas postaveny balik. karty proste nejak chodi

26.8.2011 21:29:57

ndru
Jenže náhoda u postaveného balíku je eliminována na minimum tak, aby balík fungoval téměř s každou rukou. Ascension je prostě čistě o náhodě. Je to jako hrát turnaj třeba v házení 1d20.

26.8.2011 21:52:07

to ndru
Presne jak pise Havelock. V preconstructed balicku eliminujes tu nahodu tim, ze si postavis balik podle predstav a mas karty, ktere tvoji strategii podporuji. Tady to neprichazi vubec v uvahu, protoze nektere pekne karty tam jsou treba i jednou a nemuzes se pripravit vubec na nic. Obcas kdyz jdes do heavy infantry, protoze jde hodne potvor, tak pak zahy clovek zjisti, ze uz neni s cim bojovat a jsou to "prazdne" karty, coz se ti v preconstructed balicku uplne nestane. Podle me je Ascension jen haluz hra, kde mnohdy rozhoduje posledni kolo. :-)

27.8.2011 00:15:12

to Havelock, Vojtech Musil
pokud se budeme bavit o constructed formatu, nejlepe jeste MtG standart tak je to ciste otazka penez a dostupnosti karet. budu mit 60 karet, z toho zhruba 20 zemi a zbytek karty po ctyrech kopiich. a ve druhem kole bude po stole skakat Scion of Darkness. jenze tohle by byl velmi omezeny pohled. jsou constructed formaty (highlander - idealne ve verzi 101) kde je treba naucit karty spolupracovat, jsou hry kde nemuzu mit ctyri kopie ale jenom tri, nebo hry (ci formaty), kde nektere karty muzu mit jen jednou. mame sealed a draft.....

27.8.2011 08:57:57

to Vojtech Musil
imho preconstructed bude hodne podobny Ascension. preconstructed dela vydavatel a sice tam hodi nejaka komba, ale nijak se s tim nepretrhne. neda tam nejlepsi karty a mechaniky tam jen naznaci ci vlozi ve slabsich verzich. jde hlavne o to aby preconstructed baliky byly vzajemne co nejvyvazenejsi a pak je to skoro tech 1d20

27.8.2011 09:00:12

to ndru
Ja tohle beru, jenze velky rozdil je v tom, ze v ostatnich hrach hraji hraci ze sveho balicku, kdezto tady hrajete ze spolecneho. Takze pokud cekas na kartu, ktera se ti hodi a souper ti ji vykoupi, tak jsi v haji a to je potom jak rikas 1d20. Muzes na to reagovat nejak, ale jde to podle me dost blbe a omezene. Muze se i stat, ze ti souper vykujpuje vsechny karty a tobe tam chodi monstra, na ktere momentalne nejsi pripraveny a jde do kopru.

27.8.2011 09:05:15

to Vojtech Musil
mno. kdyz vychazi nejake to CCG/TCG nebo LCG taky tam neni nekonecno karet. v base setech jich nejsou tisice. mam sic jinak, ale omezeny vyber karet
pokud v ascension nekdo vykupuje 'moje' karty (tj. at uz voli nejakou obecnejsi strategii 'ber co se hodi' nebo takticky mi rusi moje karty banishem nebo prave zabranim) tak jen nejak hraje a nejak reaguje na moji strategii/taktiku. counterspell nebo discard karty v magicu jsou o necem jinem?

27.8.2011 11:13:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to ndru
Counterspell nebo dicard v MTG neni o necem jinem, o necem jinem je to, ze mate spolecny balik, jestli se to tak da rict a v ten okamzik nemuzes pocitat s nicim, protoze ti souper muze vykupovat "tvoje" karty atp. Krom toho v MTG mas spoustu dulezitych karet v balicku 3 - 4x. Tady mas v balicku o cca 80? kartach nektere kousky jednou. Takze situace, kdy je hodne monster a ty je neumis zabijet a mit za to body musis resit tim, ze je musis banishnout. Kdyz je neumis banishnout, tak mas delat co? Doberes Heavy Infantry, ale nez ti to dojde, tak souper pulku vymydlil a pak uz je to k nicemu. Jak se v jinych hrach da planovat, tak tady to na me pusobi, ze volis vzdycky v ten dany okamzik tu nejvyhodnejsi variantu, protoze ti nic jineho nezbyde, coz ve vysledku ma efektivitu nula, protoze karty, ktere se s tim kombinuji ti nedojdou, souper ti je zahodi, mas je v balicku jednou a to ze ti prijdou spole je velka nahoda atp...

8.9.2011 08:48:24

to Vojtech Musil
karet je tam (central deck) tusim (s expanzi a promo) nejak do 180

nektere kousky jsou jednou. ale hafo levnejsich karet je tam vickrat. drahe karty leda tak ucpou row. z casem mas nejaky vice mene stabilni 'obnos' run nebo power na ruce. takze pokud jedes nejaka zelena komba tak pri volbe z nekolika 3-4 runovych hrdinu sahnes spis po zelenem. pokud nejede komba, tak sahnes po efektu (nejspis draw - a tech je tam pozhnane ve vsech bravach)

cast her je jednoznacne o nahode. kdy nevis, ktera bije a kazde rozhodnuti je nakonec spatne. ovsem cast her proste vis co delas a funguje to. stejne jako v CCG/LCG (ted jsem zkusmo hral agoty a proste nechodilo co melo, alepson, ze chodilo neco co slo pouzit)

8.9.2011 09:06:29

utociste
zkouseli jste nekdo hrat retreat? http://boardgamegeek.com/image/995637/ascension-return-of-the-fallen

8.10.2011 10:54:28

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas