Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Po prostudování pravidel su docela překvapenej jejich jednoduchostí a volností (mám zkušenosti zatím s Dominionem a Dobyvatelama)! Takže chápu to správně, že možu mít vyložených construktů tolik, kolik se mně zalíbí a klidně několikrát toho stejnýho?

Všechny karty construktů co mám vyložený a všici hrdinové co v kole zahraju spolu bez problémů spolupracujou a jejich runy a power je jednoduše sčítá do společné celkové sumy, kterou možu následně libovolně rozložit na nákup a vykuchání čeho si zamanu?

A Custist je takový jelítko fanatický, který slouží k tomu, abych poslední dvě power v tahu (když nevím co lepšího s nima napáchat) mohl vyměnit za 1 honor a zůstává na svým místě a nejde jako jediný kuchnutý mostrum do voidu?
25.9.2010 04:40:28

doplňování karet do center row
Karty do center row se doplňují ihned jakmile odtud "zmizí" (získání hrdiny, zabití monstra, banish) ? Buď jsem slepý nebo to tam u hrdinů a constructů není napsané, jen u monster je napsané, že se za ně po jejich zabití nebo banish ihned karta do vcenter row doplní

5.11.2010 12:18:49

Beholder
My je doplňujeme hned. A většinou poslední karta, kterou zabiju nebo koupím, odkryje nějakou pecku, která se hodí Radkovi :)

5.11.2010 12:21:01 | Upraveno autorem (porovnej)

hnedka
Je to myslím přímo v pravidlech nějaká větička že musí být neustále k dispozici v řadě 6 karet, takže okamžitě doplnovat!

5.11.2010 12:28:25

sydo, M.N.
ok, souhlasím, ale ať hledám jak hledám, tak tu větičku nevidím :)

5.11.2010 12:51:29

DD

doplnovani
Jj, doplnuji se hned jakmile karta zmizi. Takze treba kdyz mas dost run a jsou tam jen plevely tak koupit ten nejlevnejsi nejmin spatnej a pockat co se misto nej ukaze.

5.11.2010 12:56:18

tak sem to možná...
tu větičku viděl tady a v pravidlech není...

http://www.ascensiongame.com/howtoplay

Whenever a card leaves the Center Row, it is immediately replaced... (v části portal deck and game setup)

5.11.2010 13:06:05

M.N.
díky...proč to sakra není v pravidlech?

5.11.2010 13:21:18

rbx

Beholder
To je divne, ze by to nebylo v pravidlech. My nic jineho nez pravidla necetli a hrajeme to spravne.

5.11.2010 22:17:08

ještě k tomu doplňování karet do central row
V jakém momentě se karty doplňují v tomto případě - zabiju monstrum, které mi za odměnu umožní získat hrdinu z central row. Doplním prázdné místo ještě před vyřešením reward nebo až potom?

6.11.2010 16:00:12

hnedka :D
prostě, jak je v central row volnej flek, hnedka tam šupni novou kartu...

občas mívám takovej pocit, že to co je v central row je super, mám nachystaný jak to vykombinuju, co poberu za karty a už se teším jak si je pěkně položím na odkládací balíček, že zapomenu okamžitě doplnit řadu a pak se biju do hlavy, bo zpravidla v těchto (naštěstí řídkých) případech dojde do řady karta ještě lepší než ta jakou sem měl vyhlídnutou...

tzn. okažitě doplnovat... jednoznačně

6.11.2010 16:44:56

M.N.
ok, díky ;)

6.11.2010 17:03:52

DD

jj ihned
Treba i nestvura ktera umoznuje znict kartu (banish) z center row umozni znicit kartu ktera prisla misto te nestvury.

6.11.2010 19:09:50

sic jsem to nikde nezjistoval
mno. my to hrajeme, ze teda nemuze
nejdriv resolve zabiti potvory a az pak nova karta

6.11.2010 19:57:14

ndru
Určitě okamžitě. Nikdy nesmí zůstat volné místo v centre row.

6.11.2010 23:34:16

njn. postizeni z MtG
kde se vyuziva logiky stacku

7.11.2010 09:14:15

počet karet na ruce
Chci se ujistit, že jsem to pochopil správně s diskartováním na konci tahu. Hráli jsme to tak, že po dokončení nákupů, řezání monster atd. všechny karty vyjma vyložených konstruktů diskartujeme (vyložené + případné zbylé na ruce). Je to tak správně? Zdá se mi, že v pravidlech jsou o tom dvě zmínky, které by se daly vykládat různě. Cituji:

V sekci Turn Brakedown

1) ...
2) Place PLAYED Hero cards in your discard pile after you are done acquiring and defeating cards.
3) Draw five cards from your personal deck.

Tady by z bodu 2 vyplývalo, že karty co mi zbyly na ruce si nechám do dalšího kola a dle bodu 3 si dolíznu dalších pět karet.

ALE

V sekci Ending Your Turn

....place any REMAINING CARDS IN HAND and any Heroes played during your turn into your discard pile.

což hovoří celkem jasně. Je teda to druhé vysvětlení úplnější a tedy správně?

9.11.2010 19:31:59

to halbarad
a pak jeste pisou neco na desce (e;

pochopili spravne. kazde kolo zacinas s peti kartami na ruce (se ctyrma pokud nekdo sundal pana lzi)

9.11.2010 19:35:32

halbarad
No ja se ridim tim druhym a zahazuju na konci sveho tahu vse;) A myslim, ze vsichni ostatni taky.

9.11.2010 19:36:09

to aneken
hrali jsme par her. kdy ti na ruce karty zustavaly do dalsiho kola a to teprve zacinalo maso

9.11.2010 19:51:56

to ndru
no to si právě myslim, že by vypukl značnej masakr, kdyby sis to mohl syslit.

9.11.2010 19:58:19

all
mě z těch pravidel tak trochu připadá, že autoři Ascension prostě přepokládají, že všichni znají Dominion :)

9.11.2010 20:05:03

spis ze vsichni
hraji MtG

9.11.2010 20:23:02

No...
Když za tím taky stojí přední hráč MtG, není se čemu divit. Já taky považuji znalost MtG za součást základního vzdělání, čili čtení, psaní, počítání, základy stolování a společenského chování, MtG... :)

9.11.2010 22:47:04

to Havelock
mas to ve spatnem poradi
cist (anglicky), MtG, pocitat (vyhry), mluvit (nadavky), cist&psat&mluvit (materstina)....

9.11.2010 23:02:50

any other
ted se tak trochu hadame jestli
any other psano na Samaelove karte znamena jednu jinou nebo vsechny ostatni. co z toho?

21.11.2010 19:59:34

Vybíráme z Bazaru

Cuba Libre
Cuba Libre
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas