nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arkon

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hill Gaming Company
Autoři: Casey Hill
Douglas Hill
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kdesi na severu v divokých končinách je země zmítána neustálým bojem národů. Je to jako všude - elfové nesnášej trpajzlíky, lidi opovrhujou (podle nich) tupými orky, orkové opovrhujou změkčilými elfy a nadutými lidmi a trpajzlové by odsud nejradši vyhnali všechny ostatní, protože jsou z podstaty misantropové. Lidi jsou hamižný a mocichtivý, orkové potřebujou k životu otroky (a je jedno z jaký rasy). No prostě stres, napětí a disharmonie - kdo v tom má jako žít.

Ale nebylo tomu vždycky takhle. Kdysi se objevil Arkon - mystický vůdce, který dokázal nastolit řád a harmonii. A i když to nevydrželo moc dlouho, objevila se časem Arkonova inkarnace znovu, vždy jednou za pár set let. Bohužel sláva a moc kterou Arkon má, láká spoustu dobrodruhů, aby se také vydávali za Arkona. A tak čas od času dojde ke krutému boji, ze kterého nakonec vychází jen jeden opravdový a pravý Arkon. Arkon, který dokázal spojit klany a opět na čas nastolit harmonii.

V karetní hře Arkon představují hráči kandidáty na titul mýtického „vyvoleného“ - Arkona. Pomocí své chytrosti, schopnosti odhadnout sílu soupeřů a citu pro vhodný okamžik, mohou porazit ostatní lžiArkony a dokázat tak svou pravost a vyvolenost.


Příprava hry:

Zamíchejte balíček 52 karet (mezi nimiž se nachízejí karty akcí a karty klanů/ras). Každý hráč dostane do ruky 5 karet a můžete se pustit do intrikaření.


Průběh hry:

Tah hráče se skládá ze 4 fází:

  1. Hraní akci: Hráč může zahrát libovolný počet karet akcí. Akce na kartách představují různé speciální schopnosti, intriky a kouzla.
  2. Dražba karet klanů: Hráč může dát postupně kolik chce karet klanů do dražby. Hráč vyloží draženou kartu klanu do středu stolu a následně mohou všichni hráči tajně přikládat své karty. Každá karta má určitou hodnotu vlivu. Hráč, který má po odhalení karet největší vliv, získává draženou kartu (vyloží ji před sebe). Před hráčem vyložené karty jsou jednak cestou k vítězství a také mu přidávají stálou hodnotu vlivu.
  3. Hraní akcí: Hráč může opět zahrát libovolný počet karet akcí.
  4. Dobrání karet: Hráč si dobere do ruky 1-2 karty (2, pokud nabídl alespoň jednu kartu do dražby). Pak si po jedné kartě doberou i ostatní hráči. Limit karet na ruce je pro všechny hráče osm.

Poté je na tahu další hráč po směru hodinových ručiček.


Konec hry:

Hra končí, pokud se některému z hráčů podaří získat (tj. mít před sebou vyložené) alespoň 4 karty různých klanů, nebo 4 karty stejného klanu. Tento hráč se stává novým Arkonem.


KS edice hry obsahuje také karty postav, které hráčům propůjčují jistou specifickou schopnost. Tyto karty jsou náhodně rozlosovány nebo vybrány na začátku hry.

Autor: čínan

Vybíráme z aukcí

Agricola
Agricola
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>