Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Light In The Fog

Dokázal ho někdo už sehnat? Pro EU a UK je vydání hrozně posunutý :/ Jedinej shop, kde jsem to viděl přeskočit z preorder do out of stock (gameslore) píše, že jim i dodavatel dodal méně, než měl.

Jana & Jonáš
10.3.2021 00:55:39

re :
Miner : Je to tak špatné snažit se být dobrý člověk a třeba tím i někoho inspirovat? Ano, souhlasím že by to měli dělat jiní. Třeba ti s mandátem od voličů, nebo správci a leadři projektů, podporující nějaká žánrová řešení. Evidentně se tak bohužel neděje. Co tedy zbývá? Držet ústa a krok? Ok. Nechme toho.

TomL : Čtu to co píšeš. Ale neřešíme už konkrétně tenhle případ, nýbrž obecně překupnictví. treslson byl jen okatá záminka jak píchnout do vosího hnízda. Byl jsem docela zvědavý co z něj vylétne. Postiženého a pár řadových protifandů bych čekal. A taky pár fandů, kteří nevěřícně zírají na prázdné regály týden po releasu stejně jako já. Ale dva zdejší adminy teda moc ne.

25.3.2021 13:28:46

louza
Pojď dělat inkvizici spíš na bazar na Facebooku a ne tady, kde to lidi myslej většinou dobře ;) A to teď myslím zcela vážně a bez úmyslu tě urážet nebo zesměšňovat. Taky mě serou překupníci a argument "je přece kapitalismus a volný trh" neuznávám, ale zde uvedený jeden balíček na bazaru fakt není ten případ. Zato na fb jsou denně inzeráty "zabalená, ještě ve folii, nedá se sehnat" a cena dvojnásobek - a za týden znova, protože ten člověk koupil posledních 10ks hry v ČR a teď se na tom mastí. Pranýřovat někoho, že vezme ze zahraničí jeden kus, aby se vrátilo poštovné, je nesmysl. A opravdu je velký rozdíl mezi touhle "optimalizací vlastních nákladů" a "překupnictvím". Kdyby treslson skoupil všech 10 kusů objednaných do ČR, tak je to jiná a pranýř klidně pomůžu stavět taky. Takhle mu jen popřeju úspěšný prodej i s výdělkem na poštovné ;)

25.3.2021 13:29:50

re : Dansemacabre
Já ale nevím kde tam nějaký bazar je. Účet na FB sice mám, ale používám ho minimálně. Myslím, že kdybych viděl co se děje tam, asi by mě to zdrtilo :-) Chodím sem, právě proto, že tady jsem doufal, že tady je to lepší.

25.3.2021 13:44:38

louza
Jakože cože? Postavíš filipiku proti překupnictví na (nejen) z mého pohledu korektním a férovém přístupu treslsona a nazýváš to zobecněním? Vzhledem k tomu, že jsem se do AH dostal teprve nedávno, tak neustále zírám jen na prázdné regály a přemýšlím, jestli jsem do rozjetého vlaku nenastoupil příliš pozdě, ale přesto nesdílím tvůj názor - pokud někdo objedná ze zahraničí zboží, které je lokálně nedostupné a prodává to za retailovou cenu, tak můžu říct - jen víc takových! Protože přesně tenhle přístup zvyšuje dostupnost produktu na našem špatně zásobeném trhu.

Prosím, až budeš chtít šířit dobro, zkus si na to najít nějakou vhodnější situaci, pak to možná bude fungovat.

25.3.2021 13:48:39

louza
Být "dobrým člověkem" může zahrnovat i toleranci a přívětivost vůči členům komunity, jíž jsme tady na Zatrolenkách všichni součástí. A v rámci vlastní duševní hygieny zkusit věřit, že co se nám zdá špatné, je spíš produkt nedorozumění, než zlého úmyslu. Samozřejmě že zlo a svinstvo je třeba potírat, ale lepší je doufat, že většina lidí je dobrá a tak k nim i přistupovat ;)

25.3.2021 13:52:01

@Dansemacabre
Amen. :)

25.3.2021 14:01:28

...

Tywe, no to je diskuze. Chudák... btw Light in the Fog šlo celkem u nás i sehnat. Ale takový Horror in High Gear, to je jiná. Za to by se tu trhaly ruce. Já bych byl mezi prvníma...

25.3.2021 19:38:24

louza
"treslson byl jen okatá záminka jak píchnout do vosího hnízda"
Myslím, že tím je dostatečně jasně řečeno, že je to vlastně jen nesmyslný trolling. :)

25.3.2021 20:52:01 | Upraveno autorem (porovnej)

rly
"btw Light in the Fog šlo celkem u nás i sehnat."
šlo...celkem...? Já už měsíc sleduju čtyři-pět větších českých eshopů, i maily jsem kvůli tomu různě psal, a ani jeden to zatím neměl a nemají k tomu co říct. Až an ten svět her kde se ozvali včera. To ten Horror šel sehnat lépe, ten jsem náhodně viděl aspoň ve dvou obchodech aniž bych to musel den co den hlídat. Tehdy jsem akorát udělal chybu že jsem se rozhodl počkat a podpořit místní obchod, ale těm to nedošlo dosud.

25.3.2021 21:52:31 | Upraveno autorem (porovnej)

defith
Proč trhat ruce? Kup si ho na amazonu, mají tam ještě čtyři...

26.3.2021 08:17:32

...
Borghal Rantipole: Máme asi opačnou zkušenost, HiHG jsem ani nezahledl skladem, ale je pravda ze jsem spoléhal na predobjednavku. LitF jsem normálně koupil.

Louza: Ty si dobrej troll, vytacis se ze někdo nabízí balík za nakupku a doporučuješ mi, ať to koupím v USA za 1100...

26.3.2021 08:32:44

defith
https://www.amazon.co.uk/Fantasy-Flight-Games-Arkham-Horror/dp/B08JH4BVV7/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=horror+in+high+gear+arkham&qid=1616751758&sr=8-1 - i s poštovným cca pětikilo. Když objednáš víc kusů, tak ti za to tady utrhaj ruce (v dobrým i ve zlým) :)

Doporučuju nehledat na Amazon.com, ale na Amazon.de, Amazon.fr nebo Amazon.co.uk

26.3.2021 10:44:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Chybějící
Já nemám Horror in High Gear a Devil Reef, ale počítám, že se časem objeví. Vidím to spíš na problém v globálním supply chain.

Nedávno jsem četl článek o tom, jak v číně dochází kontejnery a doprava všeho se zpomaluje a zdražuje. V průběhu pandemie začali lidi v USA (o tom byl článek, ale bude to platit do jisté míry globálně) objednávat víc věcí, ale zároveň pandemie v USA značně omezila logistiku a to jak přepravu po kontinentu, tak i vykládku zboží. Takže obrovské množství dovezené zboží zůstavá nevyložené z kontejnerů v USA přístavech, lodě se pak vrací do Číny prázdné. A to způsobuje nedostatek kontejnerů. Je to samozřejmé, že se to časem vyřeší, ale chvíli to potrvá.

https://www.cnbc.com/2021/01/22/shipping-container-shortage-is-causing-shipping-costs-to-rise.html

26.3.2021 10:51:35

re : Dansemacabre
:-))

26.3.2021 10:57:13

Amazon
600, ale díky. Samo hledám na amazon.de, uk me kvůli momentálním problémům ani nenapadlo... každopádně smějící se troll určitě myslel tem americkej, pac tam mají přesně ty 4 kusy o kterých psal.

26.3.2021 12:02:47

defith
Promiň nesměju se tobě. Pobavil mě danse na můj vlastní úkor. Jinak, ano. Myslel jsem ten americký. O tom byla tahle diskuse. I o tom jak to udělat aby to nestálo 1100. Osobně bych tam nenakupoval, ale byl jsem jednohlasně náležitě poučen a proškolen. Postup je jasný a všeobecně schválený. Takže směle do toho...já budu ale nejspíš dál civět do prázdných stojanů.

26.3.2021 12:50:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner
No jedno je jasné, bude spíš ještě hůř, jak se teď sekla ta loď ve Suezu a kompletně ho zablokovala :-)

26.3.2021 13:11:25

ehm...
Hele, co se místo toho kočkování domluvit a to poštovný z Amazonu nebo odjinud si podělit, zvlášť pokud se povede najít eshop, kde mají těch chybějících packů víc? just saying... :D
(já teda svou sbírku prodal minulý týden - hlavně protože jsem primárně sběratel a sralo mě, kolik času zabere snaha "mít to všechno" a nutnost kompletovat to po balíčkách z různých zemí EU)

26.3.2021 13:16:56

@Borghal
To konťáky v USA moc neovlivní. A kolem afriky je to do evropy týden navíc. Jistě jsou komodity, kde to je průšvih, deskovky to úplně nejsou. :)

26.3.2021 13:18:20

Je to už dlouho, ale z toho posledního cyklu mám 3 packy, víc se mi jich nepodařilo sehnat a zrovna light in the fog jsem omylem koupil dvakrát… kdyby někdo chtěl vyměnit za jiný nebo ho odkoupit, tak napište. 

18.8.2021 19:09:45

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nightvault
Warhammer Underworlds - Nightvault
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas