Arkham Horror: The Black Goat of the Woods

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Black Goat of the Woods - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The one of thousand

Zdá se mi to nebo členství v kultu nepřináší žádné výhody? Jen se vyčerpají korupční karty.. Proč by si tedy měl vyšetřovatel vybrat vstup do kultu při setkání v lese,jeskyni nebo na ostrově?
24.8.2012 22:34:55

stejný dotaz
Nějak mi uniká smysl vstupu mezi ty fanatiky a taky mi unikla v pravidlech ta chvíle kdy to má nastat, krom toho, že na jedné kartě lokace Temné jeskyně je to napsané, ostatní dvě lokace jsem četl. Ale, to by znamenalo, že je to uplně k ničemu.
Nějak mi tu chybí aspoň nějaké pravidlo či motivace na začátku hry, které určí, který hráč bude psychicky náchylný ke vstupu nebo nějaké jiné určení (hod 6k).
Krom toho, že hráč-člen kultu má vpodstatě podkopávat činnost ostatních, tak je nesmysl, aby si to vybral někdo dobrovolně.

4.5.2016 12:24:12

Svobi
ANo, je to jedna z nejméně použitelných záležitostí, i to je důvod, proč považuju Black Goat za nejslabší malé rozšíření, dá se to trošku zpestřit tím, že budou všichni vyšetřovatelé začínat hru jako členové kultu.

4.5.2016 12:38:52

vstup
Další věc co mi tu chybí je rozbití toho kultu a tím odstranění vlivu Kozího heralda.
Jinak vstup do kultu je uplně nanic, podobně jako Stříbrná lóže kam občas vlezem jen tak z legrace, tak jako když se jeptiška nebo gengster stane policajtem :) nebo fakt z nudy hráč zajde zakuřit na nádraží :) = to bude chtít vylepšít Dunwichem.
Už tu jen chybí vychytávka jako v Dead of Winter kdy pes může střílet a používat dalekohled.

4.5.2016 12:54:26

Stříbrná lože
Dovolím si nesouhlasit, setkání v loži můžou být potenciálně dost silná. Samozřejmě záleží na štěstí a konkrétní situaci. Nejvíc se samozřejmě vyplatí s Dianou, která o členství nemůže přijít.

Ale kult je fakt k ničemu. Snad jediná zmrvená věc ve hře.

4.5.2016 18:49:05

Návrhy na vylepšení významu Kultu Kozy
Nahoďte sem nějaké použitelné návrhy. Oprava předchozího.

1) jak řekl Froggery: " všichni hráči začínají v tomto kultu", jako oběti své doby a města, ve kterém žijí, nebo alespoň půlka hráčů dostane členství na začátku hry. I přestože jsou členy kultu, tak jejich obtížené svědomí je vede k poražení tohoto kultu. Kult porazíte ve chvíli kdy zabijete Temného Druida, nestvůra s hexa dimenzionálním znakem. Podle pravidel rozšíření, vytvoře kupku s nestvůrami s hexa znakem:
3x Mládě temnoty (Dark young)
3x Dítě kozy (Child of Goat)
2x Kozí splozenec (Goat spawn)
1x Temný druid (Dark Druid)

2) Vytvořte komínek z těchto žetonů tak, že Druid bude úplně na spodu komínku a ostatní žetony promíchejte a naskládejte je na sebe na Druida. Z takhle vytvořeného komínku pak postupně odebíráte hexa nestvůry.

3) Tyto nestvůry po zabití se stávají Trofejemi a po jejich použítí je odkládejte mimo hru.

4) když by se dostaly hexa nestvůry do Okolí, po navršení limitu se vracejí na komínek s hexa nestvůrami.

5) Prastarý se neprobudí když komínek s hexa nestvůrami se vyprázdní, ani se komínek nedoplní z odložených hexa nestvůr ! Vyjímka je bod 4)

6) Ale jakmile je Temný druid zabit, pak moc Kultu pomine, ze stupnice Zkázy Prastarého se odstraní 2 žetony Zkázy (doporučuji jako odměnu). Zbývající hexa nestvůry na herním plánu se stávají obyčejnými nestvůrami podle základních pravidel nebo popisu na zadní straně žetonu nestvůry.

7) členství v kultu je tímto ukončeno, Kozí Herald se odstraní ze hry, netáhnou se už další karty Setkání s kultem. Hráči si ponechají všechny karty Korupce, které už mají. Karty Korupce se odstaňují pouze uzavřením Brány se stejným dimenzionálním znakem.

8) Hráči s členstvím v Kultu, by měli navštěvovat lokace s kultem kdykoliv se tam objeví nějaká aktivita jako brána, příšera, stopa. Tím se zajistí tažení karet Setkání s Kultem. Zároveň není naškodu i táhnout kartu Lokace jako obvykle. Hra je pak příběhově záživější.

5.5.2016 11:14:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas