nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arkham Horror: Kingsport Horror

Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na pobřeží Massachusetts zahaleno mlžným oparem leží městečko Kingsport. Chráněno proti zhoubnému vlivu Prastarých mocnými strážci ukrývá na strmém Kigsportském vršku netušené síly, které mohou vyšetřovatelům v jejich boji výrazně pomoci. Pro zasněné je Kinsport město plné divů, pro snílky následují své sny příliš bezhlavě je to ale město plné nebezpečí.

Bohužel i na toto město nyní dopadl stín Prastarých a ač má Kinsport své strážce, tenké předivo oddělující náš svět od ostatních se začíná trhat.

Již druhé velké rozšíření stále populárnější společenské hry Arkham Horror tuto hru obohacuje opět o mnoho nových herních prvků:

  • herní plán s mapou města Kingsport
  • Strážci - mocní ochránci našeho světa, kteří vyšetřovatelům usnadňují jejich boj s Prastarými. Jedná se o obdobu Zvěstovatelů, kteří naopak pomáhají Prastarým v jejich příchodu na náš svět.
  • Trhliny (Rifts) - pohyblivé trhliny, které za určitých podmínek na náš svět vypouští hordy nestvůr. Na začátku hry je předivo mezi světy nepoškozené, ale pokud si vyšetřovatelé nedají pozor, mohou se v Arkhamu otevřít až 3 trhliny a výrazně vyšetřovatelům zkomplikovat život.
  • Vodní nestvůry, které se mezi vodními poli (ta jsou označená symbolem) pohybují podobně jako létající nestvůry a po polích souše jako běžné nestvůry
  • Nepolapitelné nestvůry, které se před vyšetřovateli skrývají a všemožně se snaží vyhnout souboji
  • Epický souboj s Prastarým, ve kterém každé kolo souboje ovlivňuje náhodně tažená karta z balíčku nového typu karet (občas se může stát, že jako první v kole souboje útočí Prastarý, občas dokonce může v kole zaútočit pouze jedna z bojujících stran apod.)

Samozřejmostí je i 8 nových vyšetřovatelů, 4 Prastaří, 2 Zvěstovatelé (Heraldi), mnoho karet vyšetřovatelů (běžných i unikátních předmětů, kouzel, dovedností, spojenců a pár dalších) a také množství karet Prastarých (například karty setkání v Arkhamu a Kingsportu, Mythos karty, karty setkání v jiných světech) a několik dalších herních prvků.

Autor: Zeus

Vybíráme z aukcí

Chimera Station
Chimera Station
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>