Arkham Horror: Final Hour

xxxxxxxooo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Final Hour - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Carlo A. Rossi
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Informace

První článek na FFG: https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/7/31/arkham-horror-final-hour/
Trailer na hru: https://www.youtube.com/watch?v=fPsQ3_j5FzI
Povídání o herních mechanismech (30:27): https://youtu.be/k84ZS6YhY1M?t=1827

Svižná kooperativní mlátička, kdy běháte po univerzitě, zabíjíte příšery a odhalujete stopy. Je to lehký deduktivní element - snažíte se přijít na dvě stopy, které odpovídají rituálu. Čím více stop ve hře odhalíte, tím větší šanci na úspěch budete mít.

Místo běžných akcí každý hrdina používá karty, na kterých jsou vždy dvě možnosti. Jedna vyloženě dobrá (běhá a mlátí), druhá zpravidla horší (zároveň aktivuje nepřátele atd.). Která akce se provede ovlivňují ostatní hráči kartami priorit. Vždy se totiž provedou dva pozitivní a dva "negativní" efekty. Tyto karty priorit se rovněž použijí na konci hry k hádání správných symbolů rituálu, je tak dobré nad jejich použitím trochu přemýšlet.

----

Osobně se mi to docela líbí. Eldritch a Arkham mám moc rád, ale čas od času bych si chtěl dát ve světě Arkham Files něco krátkého (a Temné Znamení mě už moc netankuje). Final Hour se má i s rozložením vejít pod hodinu. A i když to bude dost přímočaré, atmosféra tam snad bude.

---
Autor hry Velryby ničí svět
1.8.2019 22:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
konečně venku...

https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/f9/19/f9198456-ba9b-47ff-baf4-00036f62d24e/afh01_rulebook_compressed.pdf

19.11.2019 20:55:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Datum?

Nějaké novinky ohledně data vydání? Pořídil bych klidně i anglicky, ale rád bych podpořil překlad :)

25.6.2020 13:19:13

čekání na BF vzdávám
Pořídil jsem nakonec anglicky, stejně tam kromě pravidel moc textu není. BF sice mluvil o tom, že to vydá na letošní vánoce, ale z release listu na webu jim to nakonec zmizelo. Buď jim to covid posunul, nebo zapracovala vyšší moc FFG. Ta hra nevypadá moc vyprodaně.

8.9.2020 00:35:04

Zrušeno
České vydání zrušeno?! Ví někdo víc? Důvod?

6.12.2020 08:30:53

celyl
Údajně se jedná o propadák. Hra nebyla přijata dobře, špatně se prodává a Asmodee s ní do budoucna nepočítá.
---
Time Slug Studio

6.12.2020 09:13:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor
Hra ze světa mythosu bez mythosu.. Nevím, ale bez toho Lovecraftovského textu, který navozoval atmosféru, to prostě není ono a víc si člověk uvědomí, že to je jen o házení kostkou..

Edit: V této hře se nehází kostkou, srovnával jsem ji se staršími kousky. Jen jsem chtěl naznačit, jako byste hráli Arkham horror nebo Eldritch horror bez atmosferických textů. Není to špatné, ale pro mě to ztrácí 70% z hry.. Je to jen čistě můj názor, protože já Mythos hry miluju právě díky atmosféře, kterou tady necítím..

6.12.2020 19:12:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Hm
Jsem si rikal, ze je ticho po pesine...

6.12.2020 21:43:54

až na to
že tady se kostkou nehází... Docela jsem se na to těšil jako alternativu k TZ, škoda...

7.12.2020 08:41:37

Atmosféra
Zrovna s atmosférou tady problém úplně není. Jmenuje se to Final Hour a má to opravdu představovat tu poslední chvíli před tím, než se vše zaplní monstry a vy se hekticky snažíte dokončit daný úkol. To podle mě funguje skvěle. A od začátku hry máte pocit, že nestíháte.
Špatně to nefunguje ani mechanicky, ale právě tam je podle mě největší kámen úrazu. Každé kolo zahrajete kartu akce lícem dolů a na ni položíte kartu s číslem iniciativy (nižší číslo se vyhodnotí dříve). První dvě karty se zahrajou s pozitivním efektem, druhé dvě s negativním.
Problém je v tom, že tato hra má obtížnost stále dost Arkhamovskou, takže to bývá těsné a není tu příliš prostoru pro přešlapy. Jenže ty během hraní budete dělat právě kvůli tomu systému hraní karet.
Ve dvou se to celkem dá uhrát, protože si člověk zvládne ohlídat, aby alespoň jedna jeho karta prošla podle plánu, ale ve čtyřech ten zmatek roste. Osobně mě to hraní bavilo a přijde mi to jako fajn hra, ale na rozdíl od ostatních FFG Mythos her jsem u toho viděl rozladěné spoluhráče, které to prostě štvalo.
---
Time Slug Studio

7.12.2020 09:06:20

vtipné
Vše okolo chápu, i přesto mi to přijde vtipné. Se slávou oznamujeme vydání a jejda ona to vlastně není dobrá hra. Omlouváme se a vydání rušíme. Amen.

7.12.2020 11:53:31

Vybíráme z Bazaru

Duna: Imperium - Vzestup Iksu (nová ve folii DE)
Duna: Imperium - Vzestup Iksu (nová ve folii DE)
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas