Arkham Horror: Dunwich Horror

xxxxxxxxxo hodnoceno 158x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Dunwich Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spojení rozšíření

Dobrý den
V pondělí mi má přijít tohle rozšíření. Zároveň již s přítelkyní máme koupené rozšíření "Prokletí Temného Faraona". Dají se obě kombinovat, nebo mám zavčas vytřídit kartičky? Děkuji za odpověď.
28.9.2014 00:39:51

Dundee64
Určitě není problém kombinovat, naopak je to spíš plus, hra je pak pestřejší.

28.9.2014 01:51:46

kombinace
Čím více rozšíření tím více zábavy a herní doba se prodlouží

28.9.2014 09:07:26

Potenciální problém s Mythosem
Kombinování rozšíření určitě přináší nové kombinace, neohrané události a vylepšení. Ale je nutné podotknout, že kombinování většího množství rozšíření s sebou nese i jeden negativní efekt - rozmělnění Mythos karet.
Dunwich horror track v DH, Deep Ones Rising track v IH a akty v KiY jsou do určité míry závislé na Mythos kartách daného rozšíření. A pokud chodí méně často, tak pak ta mechanika ztrácí dech a vyšetřovatelé se jí nemusí bát.
Nicméně tenhle efekt stojí za řeč pouze u většího počtu rozšíření u DH + DP to ještě žádný znatelný vliv nemá (67 mythos karet základ, 36 dunwich a 18 faraon).
Tenhle problém se snaží řešit Miscatonic horror, nebo je možné smíchat vše ostatní a pro mythos karty tahat vždy jen základ + jedno vybrané rozšíření a ignorovat zbývající.

28.9.2014 11:40:58

beorn
Jo myslím že i primo FFG doporucovali hrát jedno velké a jedno malé, já to takhle taky kombinuju, plus nechavam nektere veci z ostatnich rozsireni jako treba prave Zraneni/Silenstvi z Dunwiche.

28.9.2014 15:36:40

Froggery
Vidíš, to ani nevím, že je doporučovaná tahle kombinace. Jinak kromě Mythosu se dá kombinovat všechno bez obav, o tom žádná. Tam jsou už jenom pozitiva :)

28.9.2014 19:19:24

Má to cenu?
Ahoj. Chtěl bych nějaké rozšíření ke hře Arkham Horror a připadá v úvahu pouze CZ Prokletí temného faraona(bazar) nebo Dunwich. Na Dunwich nemám už bohužel místo na stole pro novou herní desku a na zemi hrát nechci. Má podle vás smysl kupovat Dunwich a nepoužívat tu novou desku?

Chtěl bych hlavně zvýšit počet karet setkání v Arkhamu, nějaké nové předměty atd. O změnu hratelnosti mi nejde.

Díky

17.1.2017 07:21:35

Titus
Z myho pohledu to smysl nema. Na desce jsou novy lokace a karty na ne budou nejspis odkazovat. Takze by sis poridil rozsireni a pouzival z neco cca polovinu..? Spis se podivej po nejakym malym rozsireni a pripadne si ho pocesti, preklady jsou tady snad ke kazdymu co vyslo :)

17.1.2017 14:39:18

Prokletí temného faraona?
To jsem si myslel. A co třeba Prokletí temného faraona?

17.1.2017 15:07:11

Titus
Podle mého názoru to smysl má, i když nebudeš hrát přímo s deskou Dunwich..

Na Dunwich desku se vztahují "pouze" karty setkání lokací v Dunwichi a mythos karty..

Mnoho nezávislých karet na desce Dunwich ti bohatě rozšiřuje současnou karetní zásobu, jen připomenu 7 nových karet pro každou lokaci v Arkhamu a 8 nových vyšetřovatelů nehledě na další karty předmětů, kouzel, spojenců, prastarých, bran, monster..

Nesmím ani zapomenout na skvělé karty šílenství a zranění, které si můžeš vzít místo ztráty poloviny vybavení.. Dodnes si připomínáme hlášky, které nastaly, když jsem si lízl depresi těsně před procitnutím prastarého :-)

17.1.2017 17:50:54

Vybíráme z Bazaru

Archmage
Archmage
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas