Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

JH

Vyplatí se česká verze hry ?

Zdravím, uvažuju o koupi Arkhamu, chci se zeptat, kupovat českou verzi? Pokud bych se později rozhodl koupit rozšíření Dunwich a další, tak ta jsou v angličtině. Prosím o radu, zda to nějak z estetického hlediska nevadí, když by základní hra byla v češtině a rozšíření v angličtině.. máte někdo s tímto zkušenosti? Angličtina mi nevadí, rozumím bez problému, ale s ohledem na ostatní české hráče by asi byla vhodnější čeština ža?

Nebo se zeptám jinak... stojí česká verze hry za to? Je ve hře hodně dějových textů a příběhů, nebo se v podstatě jedná jen o několik slov v nadpisech a funkcích karet - př. Hitpoints, Damage, Go to... Je překlad zdařilý, má smysl? Nebudou se pak tlouct české a anglické pojmy z rozšířených verzí hry?


Díky...
31.3.2013 11:10:17

JH

Ještě doplním
Je více verzí češtiny? Našel jsem Arkham v češtině za dobrou cenu, je možné že se např jedná o prvotní vydání přeložené hry, tj. s chybami?

31.3.2013 11:22:51

názor
Ahoj, co se týče odpovědí na Tvé otázky:

1) textu je v Arkhamu opravdu dost
2) míchání anglické a české verze - podle mě je možné, sám to tak mám a nemám pocit, že by to něčemu vadilo.
3) překlad - no... Osobně to mám udělané tak, že mám anglickou verzi se základem počeštěným odsud staženým překladem od Mortheho. Dle mého názoru je kvalitnější než oficiální překlad a bez chyb.
Pokud jde o překlad malého rozšíření Prokletí temného faraona, tak tam jsem slyšel, že je překlad už lepší. Osobně jsem neměl možnost to posoudit.
4) co se týče matení pojmů v češtině a angličtině, když má člověk kombinovanou verzi, tak myslím, že tak jednu dvě hry to může dělat trochu problém, ale pak se to srovná.

31.3.2013 11:52:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, Prosím! Evropa
Jízdenky, Prosím! Evropa
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas