Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Unikátní - vzácný, Spojenec - pomocník - česká verze

Dobrý den, mám dotaz, je tu ke stažení verze pravidel 1.2 (já mám verzi v krabici 1.1), v té nové se používají najednou termíny "unikátní" namísto "vzácný" nebo "spojenec" namísto "pomocník". To znamená, že další překlady nových rozšířeních budou používat tyto nové termíny? To už mé přítelkyni těžko horko budu vysvětlovat, už teď má z pravidel nafouklou hlavu. :-) jo a kostky dané přímo v té krabicové verzi jsou docela naprd :-).
11.2.2013 13:42:34

piratmartin
Jde o to, že pravidla tady na zh překládal jiný člověk než pravidla do české verze hry ("krabicové verze"), takže záměna termínů v případných rozšířeních nehrozí. S kostkama máš jaký problém?

11.2.2013 16:46:34

crimson king
Nepadaj na nich tolik šestky a pětky. Přijde i že se málo otáčí při dopadu na zem. Že nemají zakulacené rohy aby se mohli více valit a otáčet :-). Ale je to asi jen můj osobní pocit.

11.2.2013 19:19:39

piratmartin
skus hadzat tie kocky na stole a nie na zem :-D

Ja som s originalnymi kockami ani nehral, pouzivam tie prve, ale kocky kliatby a pozehnania nemam.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=6&esem=2&esum=158

11.2.2013 20:00:02 | Upraveno autorem (porovnej)

piratmartin
Musíš víc házet ;) Mě naopak více padají 4-6, s jedinou vyjímkou, pokud mám házet na to abych přišel o požehnání nebo smlouvu, tak mi vždy padne 1 :)
Ale toto je jen můj osobní pocit, nedělám si žádnou statistiku.
@ dajo26: Ty kostky vypadají moc pěkně, ale ta cena... Stejně, když už bych do toho šel, kupoval bych aspoň dvě sady... na prokleté/požehnané kostky bych se vy... Každopádně, dají se ty kostky snadno číst, nezdržuje to při hře?

11.2.2013 21:09:15

Crimson King
Su uplne prehladne, kedze zasahy maju symbol pentagramu. mne staci tychto 5 kociek, tiez sa mozem vyprdnut na curse a bless sety.
Ako, ked si fakt fanda Arkhamu, tak vyhodit prachy za ten zakladny set urcite nebudes lutovat.

11.2.2013 21:15:16

Kostky
Také vlastním kostky přímo pro Arkham Horror a mohu jen doporučit. Naopak jsem si dokoupil navíc ještě jeden set a jsem víc než spokojený, výborně doplňují atmosféru. Dále mohu doporučit originální FFG plastové stojánky, které jsem pořídil ke všem branám , monstrům a vyšetřovatelům. Pravda, leze to trochu do peněz...

11.2.2013 21:24:41

BladeBrown
Prosím můžeš mi hodit sem nebo do pošty odkaz co myslíš těmi "originál FFG stojánky" ? Díky, zajímalo by mě to.

11.2.2013 21:45:42

kostky
O prastarých symbolech místo úspěchů vím... Spíš mi šlo o jejich použití pro prokletí/požehnání, ale asi to nebude nic závažného. Stejně už je mám dlouho v plánu :)

@Tygr: http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=86&esem=2&esum=153

11.2.2013 21:55:17

kostky,typy,karty...
Tak kostky přímo pro Arkham v "bone" verzi bych měl dostat od přítelkyně, tak se na ně těším.
Pěkné žetonky srdce a mozku sem našel tady - http://www.etsy.com/listing/116263873/stamina-sanity-tokens-for-arkham-horror
Tohle je taky dobrý nápad, kostky sem si už koupil a místo mozků a srdce tam dám ty kostky, ať uspořím místo http://teleology.com/wp/wp-content/uploads/2012/04/AH-Combined-Tray-In-Use.jpg teď čekám až přijdou.
Jen škoda že nemam ten plastovej kryt jak je na té fotce na kartu detektiva aby neodjížděli ty podělané "O" žetonky na těch schopností, když člověk nechtěně strčí do té karty detektiva. To bych chtělo nějaký typ na to, kde něco jako ten plastový kryt na "O" žetonky koupit.
O stojáncích na nestvůry sem taky přemýšlel, pač jak je vše barevné, tak často nějakou nestvůru přehlédnu a nepohnu s ní, ale když bude stát tak ji nepřehlédnu. Ale že bych stále vyndával a zandával při vytažení nestvůry do hry tu nestvůru do stojánku, tak to ji brzo ošoupu ne? Žetony detektivů tam mam strčené do stojanku napořad. Ale s těma nestvůrama nevím, jestli bych je tam měl našoupat do stojánků všechny.
Obaly na karty mi přišli dnes, tak už se těším až to našoupu do obalů.
Přemýšlel sem ještě, že bych širokou průhlednou izolepou přelepil z obou stran příšery, aby se neohmataly a přečuhující konce izolepy ostříhal... to by šlo ne? :-)
Ještě by to chtělo nějaký speciální stojánky na kartu zvěsti a prostředí, aby se na ni nezapomínalo.

12.2.2013 08:03:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas