Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojanky na brany a monstra

Zdravim, neviete poradit, kde zohnat nejake vhodne stojanky pre brany a monstra v Arkhame? Napad s ohnutymi papierovymi spinkami nie je zly, ale ma to cheap look, na druhu stranu na mieru vymodelovane stojanky bran, co su na BGG, su tazko k zohnatiu, pretoze ten typek isto nie je z ciech a cena tiez nebude nizka. Preto dajte sem Vase napady, skusenosti pls, ako riesite toto sprehladnenie hry:)
25.12.2009 23:51:19

?
1, naco to robit?
2, daju sa pouzit stojany k investigator tokenom. Ak mas aj dake rozsirenia, tak mas pri hre cca 20 volnych stojanov, co staci... ale imho je to zbytocne. vzdy ked pride monstrom, vlozit do stojanu (kazi sa tym token) a za chvilku to zas davat prec...

26.12.2009 14:03:16

Stojanky
Já si je chci též vyrobit - k zpřehlednění počtu monster na ploše. Zatím chci zkusit figurky Cthulhu, na které nějak upevním svorku, do které vrazím potvoru. Navíc když si před hrou připravím tolik stojánků, kolik je monster limit, budu hned vědět, kdy jsem dosáhl limitu a nemusím furt počítat potvory.

26.12.2009 14:22:32

Right OR Wrong
Sydo ma pravdu, chcem to kvoli sprehladneniu hry, na druhu stranu, sa3xxx ma tiez pravdu, budu sa neustalym vytahovanim a nasadzanim nicit tokeny monstier a bran...:-/

26.12.2009 16:01:28

Solution
Riesenie je toto, ani nenici tokeny, sprehladnuje hru, a navyse je to aj pekne:) Ale mozem len snivat...
http://boardgamegeek.com/image/378445/arkham-horror

26.12.2009 16:17:09

no
občas závidím lidem, co maj jednu dvě hry, že se jim můžou takhle věnovat a vyrábět si po večerech různý zlepšováky jako jsou držáky na brány v Arkhamu, megašuplíkoidní bedna na Battlelore a podobně ... kdybych to udělal jen k desetině svejch her, tak už přespávám na ulici a celej (poměrně velkej) byt je zaplácanej hrama a doplňkama (ne že by to tak občas místy nevypadalo už teď :-)

26.12.2009 21:29:44

tak tak:)
Mas pravdu, moja zbierka je zatial len malicka oproti tym vasim...spociatku som si vravel, fajn mam Osadnikov, kupim si vsetky rozsirenia, spravim na nich velku truhlu...vsetko toto sa udialo, ale spoznavam stale nove a dobre hry, ktore kupujem a kupit chcem, a chcem ich mat tiez rovnako vytunene:) A to nejde! Z toho by jeden zosalel?!

26.12.2009 22:17:06

stojánky
Opravdu stačí přebytečné a nějakým barevným sprejem stříklé stojánky vyšetřovatelů - aby se neničily žetony bran a monster, stačí z těch stojánků jedním říznutím skalpelem vypreparovat drážky.

1.2.2010 13:09:36

stojánky
no..já si nechtěl ničit detektivy neustálím vyndáváním a zandáváním...takže jediná šance stojánky na monstra a brány pořídit, mohu doporučit jakási hra s miniaturami..jeden mě vyšel na cca 2 Kč..stačilo jen trochu protáhnout pilníkem..a hráči si pak tolik nepletou monstra s postavou...jako v případě kdy jsou stojánky stejné (ano..to se u nás skutečně jednomu hráči několikrát stalo..:) )

6.4.2010 10:50:11

btw
btw ako cheap nahrada stojanov som v jednej hre pouzival korkove stuple z vina :) Zoberes stupel, rozkrojis na cca 3 valceky a do kazdeho spravis priecne zarec asi 1cm hlboky, kam vopchas vysetrovatela.

6.4.2010 12:39:36

mrakoplas

stojánky
Jak na prisery, tak na brany jsem udelal drzaky z moduritu - prace na pul hodky - 3hodky schnuti a pul hodky barveni a graf. dodelavky..

6.4.2010 19:48:09

mrakoplas

stojanky
a jeste hodne se pouzivaji plastove vrsky od PET lahvi - zarez a je to..

6.4.2010 19:49:28

mrakoplas
Nechces sem hodit fotky, tech svych stojanku z moduritu. Docela by me to zajimalo a myslim, ze ostatni taky.

7.4.2010 06:23:32

Malkav
Z ceho jsou ty stojanky, ktere se dnes objevili ve fotkach?
Vypadaji jednoduse a docela dobre.

8.4.2010 10:51:15

stojánky
Je to k nějaké hře typu Warzone, v černém rytíři hned za dveřmi vlevo dole...sáček stál 99 Kč a mohlo jich tam být cca 50...
výroba i s pokusy cca 30 minut...zatím nejlepší poměr cena/výkon co jsem na trhu sehnal..

12.4.2010 16:46:11

to Parxel
Díval jsem se na fotky a moc hezká práce. Možná jsou některé z nich ale trošku velké, ale jinak je to opravdu mňam. Taky bych bral, nechceš mi jich taky pár vyrobit? ;-)

27.5.2010 18:20:33

to Parxel
Nádherné stojánky! 8-O Přídávám se ke Kadaverovi, kdyby jich bylo pár nazbyt... ;-)

Jinak já krom stojánků ze hry používám klasické plastové z Pelennoru. Mám vždy dva zakleslé k sobě, aby se roztáhly. Ale nejsou průhledné, takže u bran i monster musíme neustále vyndavat ze stojanů, pokud chceme vidět znak brány nebo charakteristiky monster. :-/ Zkusím ještě upylovat/uříznout drážky z těch originálních, jestli to bude sedět i bez nich.

27.5.2010 18:49:16

Kadaver + Thales
Dík za pochvalu podstavců. To je naše společná práce s přítelkyní. Jinak co se týká té výroby, tak asi největší problém je, že nejsme profíci a tak jsme schopný udělat pouze stejný motiv, ale ne dvě přesně stejné brány. Navíc to děláme z hlíny, takže by to asi nepřežilo cestu poštou. Jinak by se to dalo domluvit. Chceme je vzít na Zatrocon, tak tam můžem hodit řeč.

27.5.2010 20:09:16

to Parxel
Na Zatroconu bohužel nebudu, neboť jsem v tu dobu v Maďarech.
Ale užijte si to tam kluci beze mě :-)

27.5.2010 21:32:53

to Parxel
Na Zatroconu budu a beru s sebou i Arkham, takže se určitě rád mrknu a třeba se na něčem domluvíme ;-)

27.5.2010 23:24:38

stojanky vyroba
Asi jako postup vyroby nez hlinu bych doporucoval samotvrdnouci modelarske hmoty, jakmile budete mit original, ktery vam bude vyhovovat, tak prelakovat a ze silikonu vyrobit formu (je treba dopredu pocitat pri navrhu stojanu, ze se budou odlevat a dodrzet zakladni pravidla, aby stojan vubec sel odlit :) pripadne odlevat zvlast predni a zadni stranu) jakmile budete mit formu, tak jako material bud resin (plast) nebo dentalni sadru, nabarvit a prelakovat. Jestli se dostanu pred zatrolenkama do dilny, tak zkusim neco vyrobit :)

28.5.2010 08:13:44

fimo
nemá náhodou průhlednou hmotu? nejsem si jistá na 100%

28.5.2010 08:14:57

Ella
Má, ale ta má svá specifika a strašně ráda se pálí...=)
Není dobré začínat své zkušenosti s fimem zrovna s průhlednou barvou...

28.5.2010 09:41:03

Parxel
Tak to je masakr, vypadají nádherně. Na víkend mám sice partii Civky od AH, ale tak nějak tuším, že mi zbude i nějaký čas na pokusy napodobit tohle úžasné dílo :-)
Díky za inspiraci a doufám, že to namáš chráněno autorskými právy :-).

28.5.2010 09:55:52

Kolouch
To víš, že ne. To je spíš pro inspiraci ostatním. Není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Jde jen o to, zkusit to a trochu si s tím pohrát. Ze začátku jsem s tím docela zápasil, ale pak se to rychle zlepšilo. Ale musím říct, že přítelkyně je na tohle šikovnější. V neděli když se hrál hokej, tak udělala podstavec draka, který má bránu na zádech. Prostě paráda. Škoda jen, že se hlína tak snadno láme.

28.5.2010 10:24:16

Ella fimo
Z fima dělá kamarádka takové korálky, které pak dál používá. My jsme si práci s fimem asi 3 týdny před tím zkusili, ale na podstavce na brány nám nepřišlo moc vhodné. (Pouze osobní názor, zase tolik zkušeností nemám)

28.5.2010 10:26:22

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas