Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

počeštenie

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať: mám možnosť zakúpiť si Arkham z Nemecka za veľmi výhodnú cenu, avšak len nemeckú verziu. Nakoľko po nemecky neviem ani slovo, by ma zaujímalo či je možné pomocou tu dostupných prelepkov hru kompletne počeštiť alebo poslovenčíť. Ďakujem
24.3.2010 17:37:41

pocesteni
v podstate az na herni plan (ktery lze resit take prelepkama) tak lze hru kompletne pocestit. Ale mozna bych ockal na info od BF jak to vypda s vydanim kompletni ceske verze

24.3.2010 17:57:32

a
za tie peniaze to fakt nestoji :) v EN je to super. ak nekupujes aj vsetky expanzie, tak to IMHO nestoji za to :)

24.3.2010 20:49:50

sa3xxx
Takhle s tímhle tvrzením nemohu nic než nesouhlasit. Člověk, který anglicky umí, si sice text na kartě přeloží, ale když to hraje v rodným jazyce, tak je zážitek o 100% lepší, protože se nemusí soustředit na text, jenom vnímá atmosféru karty. A to nemluvím o lidech, kteří cizí jazyk tolik neumí. Pro ty je taková hra často mimo, protože někdo jim to neustále musí roztřeseně překládat, což je právě u tak atmosférické hry, jako je Arkham (kde záleží na každém slově), značně ochuzující o zážitek ze hry.

Jinak jsou přeloženy kompletně všechny karty + nestvůry + pravidla + herní plán (Ella), tudíž by se dalo říct, že Arkham je komplet lokalizovaný.

25.3.2010 07:26:07

cestina
Naprosto souhlasim s Morthem, prestoze jsem kartam jakz takz rozumnel, tak neni nad to hrat takovou hru v cestine

25.3.2010 07:42:09

presne tak
hru je lepsi pocestit, protoze kartam clovek porozumet muze, ale co si budem povidat, Arkham Horror voli spise literarni vypravnou formu nez popis aby mu rozumel kazdy a i clovek jakz takz anglicky chapajici muze u nekterych sluvek a vet tapat nad jejich vyznamem. Coz hru zdrzuje, narusuje to celkovou atmosferu a jakekoliv kouskovani hry timhle zpusobem snizuje kvalitu hrani.

25.3.2010 07:45:28

Morthe
takže škemrám a smutně koukám, prosím prosím dodělej ještě ty karty Mýtů a Bran :-)

25.3.2010 08:16:54

Ella
ááá sypu si popel na hlavu, že to ještě není =( ... ale odpolko na to mrknu, takže zítra by něco z toho mohlo vykouknout na světlo světa... nějak teď nic nestíhám =(

25.3.2010 08:50:14

:-)
jenom se jemně připomínám - nakonec si radši tisknu vše barevně - než bych něco přeložila z angličtiny, tak bych se šla klouzat
a abych řekla pravdu akorát včera jsem dozastrkala poslední vytištěné popisky do karet, takže mi trocha volna taky neuškodí :-)
spíš jenom abys na nás nezapomněl :-)

25.3.2010 09:00:11

Ella
jemný připomínání zásadně nepomáhá... ideální je přijít, kopnout, říct: "Už konečně dodělej ty brány, ty linej chcípáku!", no a do druhýho dne to je ;)

25.3.2010 09:05:24

:-D

25.3.2010 09:24:14

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas