Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lovecraft Bytosti vs Triffids

Všimli jste si toho, že ty lavkrafrovy bytosti vzhledu rostlin jsou použity ve filmu Den Triffidů? první film je asi z roku 1962, další je natočený 2009.

Ve filmu se Trifidi snaží převzít vládu nad touhle planetou, a tak si říkám, že by ty květinové inteligentní bytosti které hybernovali miliony let v Horách Šílenství, procitli a chtěly zpět svou planetu, na které se usídlil a rozlezl tvor Lidský? Jo, to dává smysl.

Co vy na to?
21.8.2014 15:05:56

trifidi
Jestli oni se trifidi z filmů hlavně nepodobají trifidům z knížky ;).
Jestli se Wyndham inspiroval Lovecraftem, kdo ví...

4.9.2014 13:32:39

Spíš ne
No, nevim jestli se Wyndham inspiroval, ale četl jsem zmiňovanou Lovecraftovu povídku a rozhodně tam spojitost nevidím. Sice jsem Den Trifidů nečetl ani neviděl, ale mám docela základní přehled o co jde.
U Lovecrafta jsou předně ty bytosti dávní vládci země, kteří byli vytlačeni jinou rasou, klimatickými změnami a následně i svými bývalými otroky (Shoggothy). Myslím, že Trifidi jsou nějaké uměle vyšlechtěné rostliny, které ovšem dříve neexistovaly. Nemluvě o velkých rozdílech ve schopnostech Trifidů a rostlinné rasy u Lovecrafta. Ta toho dokázala podstatně více.

4.9.2014 16:33:28

Coewolf
tak jasně že by tam byla inspirace maximálně hodně volná.
Jak říkáš, trifidi byli uměle vyšlechtěné potvory.

Mimo to i vzhledově tam je spojitost dost volná, snad jen že je to v zásadě kytka a je to velké a nebezpečné,
ale už v základních počtech to nesedí - Staří měli tělo v pětkách - symetrické podle osy s pěti žebry, pěti křídly, pěticípá hlava atd...
trifidi mají tři kořeny, ale jinak se tuším o nějaké další symetrii moc nemluvilo

4.9.2014 18:52:07

Wolfhound
Souhlas. Osobně jsem na to spojení koukal dost překvapeně, protože by mě to v životě nenapadlo.

4.9.2014 20:31:06

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas