Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kostky!

Valím oči a toužím po nich:
http://fortressat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1442&Itemid=691
18.9.2009 11:02:51

kostky
Já si hned několik objednala pro sebe a známé:)

9.12.2009 17:38:13

ad kostky
Když už tady Sappho nahodila obrázky, tak bych rozproudil diskuzi kolem toho, jak se vám s novýma kostičkama hraje a jak na vás při hře působí.
My už máme za sebou pár her s těmato kostičkama a musím říct, že jsou určitě prokleté samotnými Prastarými. Z 27 hodů hodit jen 3 úspěchy, to už se mi dlouho nepodařilo :-)
Atmosféra Arkhamu z nich ale jen čiší (včetně toho zoufalství z nepodařených hodů) a jsou opravdu mistrovsky udělané. Jsem taky velmi rád za to, že jsem si objednal 2 balíčky a máme tak 10 kostek. Hned se s nimi v soubojích háže lépe a když na kostkách vidím dostatek Elder Signů, tak hned mám pocit, že jsem tu stvůru poslal velmi efektně zpět do její prokleté dimenze :-)

11.1.2010 16:49:36

ad ad kostky
Plně souhlasím s Kadaverem, avšak s jedním rozdílem: naše kostky jsou asi požehnané. Možná to bylo tím, že jedním z vyšetřovatelů byla Sestra Mary. Házela jeden zásah za druhým. Kdyby bylo nejhůř, můžeme naše čtyři sady promíchat a přerozdělit ;)
Kostičky jsou opravdu kouzelné a atmosféru v pochmurném Arkhamu dokreslují výborně. Také dávám 1* za zpracování.

11.1.2010 17:27:36

reklamace Dráčku Tome
Dostala jsem arkham k Vánocům (kostky mám normální ne ty namachrovaný) a dnes jsem ho poprvé zkoušela hrát a musím napsat, že po 10 hodech jsem musela kontrolovat jestli mají kostky vůbec pětku a šestku :_(
Takže mě pořád mydlili až jsem unaveně utekla a zítra to půjdu zkusit znovu

16.1.2010 21:43:36

rbx

Ella
Tak ja ti pošlu ty svoje, jsou hrany jen parkrat a stejně si dřív nebo později koupím ty namachrovany.:-)

16.1.2010 22:11:53

kocky
ja som kupil 10 kociek cierno zelenych, je to krasa:) obcas to pada bozsky obcas hrozne xD
Ale videl som uz aj dake cerveno cierno neviemake, tiez velmi pekne :)

9.3.2010 09:25:06

Chessex kostky
Ahoj! Na BGG probíhá zřejmě poslední objednávka speciálních kostek pro AH od společnosti Chessex, více se o nabídce dozvíte zde:

http://boardgamegeek.com/article/11875881#11875881

Měl by někdo o kostky zájem? Poštovné by se pak mohlo rozložit na značně příjemnější částku. Pokud ano, tak mi co nejdříve napište, díky.

4.4.2013 15:37:23

To Thales
Kostky jsou to sice pěkné, ale nějak mi na nich chybí i zbývající čísla. Přecejen např. jednička se špatně hází, když je na kostkách jen 5 a 6.

4.4.2013 17:15:19

Yaksha
Taky si můžeš představit, že šestka je ve skutečnosti jednička, pak třeba na Cursed kostce to máš naprosto jednoduché ;)

Thales: Moc mi nejsou jasné ty ceny. Chápu, že čím víc jich udělají, tím jsou levnější... ale proč je pak nejlevnější cursed?

4.4.2013 18:05:32

postavy
Některé postavy by s těmito kostkami mohli mít problémy. Právník (za clue zvýší hodnotu kostky o 1 místo toho aby hodil novou) a "Skids" O'Toole (jedničky může přehazovat dvěma novýma kostkama)

Když už tak bych šel do origu http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=6&esem=2&esum=158

4.4.2013 18:16:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Kostky
Je to jednoduché - cena při výrobě se počítá dle počtu stěn, které se upravují (symbol). Čím více stran je upravených, tím vyšší je cena. Cursed má na sobě pouze 1 symbol (6), normální má 2 (5, 6) a blessed má tři (4, 5, 6).

Rinter: Ani jedno mi nepřijde jako velký problém a dá se vyřešit v rámci libovolných šestistěnných kostek, nejenom těch od FFG nebo Chessexu. ;-)

A pokud jsi viděl blessed a cursed kostky od FFG, jistě jsi byl zklamán podobně jako já. Oproti základním kostkám, ať už v béžovo-černé nebo černo-zelené kombinaci, je kvalita bohužel horší.

Každopádně máme s objednávkou čas na rozhodnutí do 18.4., potom bych měl napsat, jak to vypadá se zájemci z ČR (bude mnohem levnější to poslat v jednom balíku do ČR a pak obálkami nebo osobně v rámci země. Kdyby o tom někdo přemýšlel, napište mi. Řeším to paralelně i na Deskožroutovi a pár zájemců by se našlo. :-)

4.4.2013 21:58:43

Kostky
Zatím je to dle následujícího ceníku:

Cursed: $0.60 (cca 12 Kč)
Normal: $1.10 (cca 22 Kč)
Blessed: $1.65 (cca 33 Kč)

Potom poštovné do ČR je $24 (cca 480 Kč), což by se rozpočítalo dle počtu objednávajících. V rámci Prahy a Kladna osobní předání, takže zadarmo a nebo poštou (musím zjistit cenu malé obálky s bublinkami, známku počítám 10 Kč). Záleží tedy na počtu objednaných kostek a také na konečném množství, které se podaří dát při celkové objednávce dohromady. Při překročení 200 ks, 500 ks a 1000 ks je potom cena za jednotlivé kostky nižší a nižší. Brian odhaduje normální kostky na 500+ a kostky požehnání a prokletí na 200+. Takže cena by měla být o něco nižší, ale zatím není jasně dané o kolik. S poštovným asi moc hnout nepůjde.

Clo a DPH bych ještě vyřešil s Brianem, který to bude objednávat. Jelikož to není obchod, ale normální hráč, nemusí při odesílání vyplňovat cenu zásilky, čímž bychom se mohli DPH i clu úplně vyhnout i při překročení částky. Momentálně by objednání např. 10 ks od každého druhu (30 kostek) vyšlo na 670 Kč + poštovné. Stejné množství kostek od FFG vychází na cca 1200 Kč. Tím se do nich nechci nijak opírat, jenom dávám srovnání.

5.4.2013 08:47:40

Zájemci?
Tak zatím to vypadá, že bychom objednávali čtyři, čímž se poštovné smrskává na nějakých 120 korun,-. Měl by tady někdo zájem?

11.4.2013 09:40:14

Poslední možnost ;-)
Brzy se bude uzavírat objednávka, takže pokud by někdo o kostky měl zájem, napište mi soukromou zprávu. ;-)

24.4.2013 13:58:15

Ukončení objednávky v pátek večer
V objednávce bylo dosaženo počtu 500 ks normálních kostek, takže tento víkend se objednávka bude uzavírat. Zítra večer budu posílat finální objednávku pro ČR/SK. Pokud máte zájem o kostky, napište mi závazně. Do dvou týdnů od potvrzení budou odeslány peníze přes PayPal. Výsledná cena jednotlivých kostek momentálně na 100% vychází na níže uvedená čísla, která se mohou pouze snížit:

Prokletí: $0.60
Normální: $0.95
Požehnané: $1.65

Jednotné poštovné pro celý balíček do ČR je 24 dolarů.

16.5.2013 15:01:18

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nightvault
Warhammer Underworlds - Nightvault
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas