Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hlášení z bitev

Hodně se tady diskutuje o této skvělé hře, ale jsou to hlavně diskuse o pravidlech a výrobě komponentů. Chybí mně tady názory a hlavně výsledky ze samotné hry a tak taky zkusím zavést toto vlákno. Podobně jako se na FFG dávají hlášení z bitev u Memoiru nebo Liga v Arkhamu, rád bych si i tady přečetl jak se dařilo ostatním v bitvě s Prastarými.

V nadpisu hlášení napište vždy "Základ + rozšíření, Prastarý vs. množství detektivů" např. Základ, Hastur vs. 5 detektivů. A v popisu potom jací detektivové se zúčastnili, jaký byl výsledek a případně nějaké zajímavosti a průběh hry, ale to již není nutné.
5.2.2010 10:02:03

Základ, Cthulhu vs. 8 detektivů
V pátek 7. února se samotnému Cthulhovi postavili "Ashcan Pete, Mandy Thomsonová, Dexter Drake, Jack Monerey, Joe Diamond, Bob Jenkins, Michael McGlen a Vincet Lee. Hra skončila vítězstvím detektivů zapečetím bran, když Cthulhu zaplnil 9 žetonů zkázy.

7.2.2010 08:29:31

DD

Zaklad, Ithaqua vs. 4 detektivove
V mrazivych dnech v Arkhamu patrali "Darrell Simmons, Joe Diamond, Mandy Thompson a Bob Jenkins". Hra skocinla zapecetenim bran kdy Ithaqua mel 8 zetonu zkazy. Hra akorat trvala solidni 4 hodiny, protoze v jednu chvili jsme se dostali troska do patove situace, kde jedina otevrena brana byla branena pro nas neresitelnymi tvory, a tak jsme cekali az se otevre nejaka dalsi vhodna kterou budeme moci zapecetit, coz chvili trvalo protoze padali Mythos s lokacemi ktere byly jiz zapecetene :o). Ale jinak nam celkem prala kostkova stestena takze nebyl zadnej zasadni problem.

7.2.2010 10:36:02

Zaklad, Ithaqua vs. 5 detektivu
Hry se zucastnil doktor, psychiatricka, archeolog, Joe Diamond a Mandy Thompson. Hra trvala cca 5 hodin, protoze jsme hrali se zacatecnikama a museli jsme jim poradne vysvetlit pravidla. Prastary se nakonec probudil po zaplneni doomtracku, kdyz jsme meli zapecetene 3 brany. Vzhledem k tomu, ze si 3 detektivove tesne pred probuzenim prastareho dosli pro pozehnani, tak jsme , Ithaquu ve tretim kole souboje rozstrileli na hadry. jedinou obeti prastareho se stala psychiatricka, ktera ovsem vastupovala do zaverecneho souboje pouze s jednim zivotem.

15.2.2010 07:43:44

Innsmouth+Curse of the Dark Pharaoh - Tsathoggua (Dunwich) vs. 6 vyšetřovatelů
Na oblizování velkého jazyku Tsathogguy celou se celou hru těšili atletka Rita Young (Dunwich), kuchařka Zoey Samaras (Innsmouth), polda Tommy Muldoon (Innsmouth), Lara Croft-like Ursula Downs (Innsmouth), pašerák Finn Edwards (Innsmouth) a mafioso Michael McGlen (Základ). Drželi se statečně, ale příliš se potulovali ztraceni v čase a prostoru (v průběhu hry tam skončilo asi 5 investigátorů). V této hře to hodně žilo v Innsmouthu, byly tam otevřeny tři brány, ale naštěstí se nám dařilo držet stvůry na uzdě, takže Deep One Track byl zaplněn jen dvěmi žetony. Každopádně příchod dvou Mythos karet, které namísto otevření brány přidají dva Doom tokeny nás pěkně zařízl. Hra skončila zaplněním Doom tracku ve chvíli, kdy nám stačilo zavřít tři brány (ve dvou z nich již byli investigátoři a v té poslední předtím už asi 3 předchozí pokusy zklamaly, i když to byly Dreamlands) nebo zapečetit 2 brány (na to bohužel nezbyly Clue Tokeny). Závěrečný souboj jsme ani nehráli, když jsme zjistili, že většina z nás by v druhém kole zemřela, neboť jsme neměli dostatek trofejí bran a monster na přežití hladového strejdy.

15.2.2010 10:16:20

Základ +Innsmouth deska + karty a monstra všech rozšíření vs. 6 vyšetřovatelů
Proti Glaaki a nemrtvým se postavili Jim Culver, Patrice Hathaway, Norman Withers, Joe Diamond, Tommy Muldoon a Roland Banks. Po dlouhém a utrápeném potácení mezi blázincem, nemocnicí, obchody (ve snaze sehnat nějakou zbraň) a často ztraceni v čase a prostoru se vyšetřovatelé postavili Glaaki tváří v tvář a zjistili, že není tak strašná, jak si celou hru mysleli, takže ji rozstříleli magickými zbraněmi ve čtyřech kolech.

21.2.2010 09:16:28

Základ, Nyarlathotep vs. 4 detektivové
Nyarlathotepovi a jeho maskovaným příšerám se postavili náhodně vylosovaní detektivové Carolyn Fern (psycholožka), Vincent Lee (doktor), Harvey Walters (profesor) a Sister Mary (jeptiška). Velmi dobře zvládnutá hra, kdy se dařilo likvidovat příšery a zapečetit 6 bran. Na konci hry na hracím plánu zůstala pouze jedna příšera, ale zato ta největší "Bůžek s krvavým jazykem".

10.3.2010 08:42:18

Základ, Azatoth vs. 4 detektivové
Azathothovi čelili Vncent Lee(doktor), Jenny Barnes(diletantka), Bob Jenkins(obchodník) a Michael Glen(gagster). S přehledem zvládnutá hra. Hned zpočátku jsme zapečetili brány v Independent square, Witch house a Woods. Tím jsme podstatným způsobem omezili přibývání doom tokenů na doom tracku. Potom se nám podařilo získat 2 elder sign a zavřít další 2 brány. Poslední bránu zapečetila diletantka Jeeny Barnes. Během hry se objevili celkem tři rumors karty, ktere jsme pokaždé velmi rychle zneškodnili. Nikdo nebyl Lost in time and space. Doom track se zaplnil asi cca z poloviny.

13.3.2010 17:16:26

1 hra - Ithaqua a 2 detektivové
Na Ithaqu šli Jenny Barnes a Mandy thompson. No ze začátku jsme víc četli pravidla než hráli, ale nakonec z toho byl slušnej boj. Ale když už jsme měli zavřít poslední bránu starodávným symbolem objevilo se nám prostředí, které zakázalo takto pečetit brány. Takže na ... Nakonec jsme Ithaqu umlátili čím to šlo
první a určitě ne poslední hra nám trvala 5,5 hodiny

14.3.2010 10:27:15

Vojtech Musil

to Ella:
Tak tomu rikam koule, jit na AH ve dvou a jeste to skoro vyhrat. Je pravdou, ze my s kamosem hrajeme vzdy AH s Dunwichem ve trech a to je asi stejne jako zaklad ve dvou.... rozhodne 5,5 hodiny je masakr :-D
A pro vsechny ostatni: Uz vam nebudu muset zavidet, ze mate insmouth, kingsport aj.... nastval jsem se a objednal jsem posledni 4 rozsireni.... :-) Tesim se, az to dojde a ja si zaslintam.

18.3.2010 10:24:17

Vejtech Musil
No jelikož jsme hráli poprvé, tak jsme dělali ještě nějaké chyby. Po přečtení pravidel jsem si vyladila taháky k Arkhamu a příště už to nebude taková sranda :-)

18.3.2010 10:47:39

Vojtech Musil

to Ella:
Jo jo, poprve to je vzdy nejhorsi.... to pockej, az zkusite (jestli se k tomu premluvite) Storm Knight pravidla s domacimi pravidly (House Rules) od Richarda Launiuse, to teprve zacina byt zabava....

18.3.2010 10:56:46

Vojta
no přemluvíme se k tomu určitě jde spíš o to najít čas
přítel jak jsme dohráli Arkham tak šel hledat PC hru ... Cthulu (či jak to je) a teď paří jak vzteklej .-)

18.3.2010 11:32:00

Vojtech Musil

to Ella:
:-D No a jaka tam je podobnost mezi aha a PC hrou Cthullu? :-) Btw. neni to skoda? Ten cas by sel investovat do zahrani si AH :-P

18.3.2010 14:04:30

Vojtech
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth opravdu není špatná PC hra, ale naprosto souhlasím s tím, že je trestuhodné ztrácet tím čas, když se na polici válí AH :-)

18.3.2010 14:10:05

:-)
no vysvetli to paranovi

19.3.2010 16:43:59

:)
Tuto hru mi neda nenahlasit :)
hrali sme 4 : Joe Diamond, Ursula Downs, Finn Edwards, Trish Scarborough. AOO bol Glaaki a hrali sme so vsetkymi (celymi) rozsireniami okrem KH.
Turn 1 : Ako Mythos karta sa objavilo nieco ako "Person missing". Joe Diamond (ja :) ) sa ocitol Lost in time and space. Este netusil, ze to je jedna z poslednych veci co spravil za hru :)
Nasledne kola sme zatvarali a sealovali brany :) 1* sa v ramci Mythosu objavila brana na zasealovanej oblasti. Vo stvrtom kole sa Joe Diamond vratil do Arkhamu. Dalsie kolo sa Joe Presunul do Banky aby si od Ursuli pozical peniaze na vlak :) Trish, ktora bola v inom svete v ramci stretnutia narazila na montrum "Nightgaunt". Naschval prehrala suboj a tak ju toto monstrum vytiahlo z brany von (ano, tak to funguje :) ). Jedine co nam stacilo na vyhru je, aby sa na konci kola neotvorila nova brana. Mali sme dve zasealovane oblasti, brana sa ofc otvorila na jednej z nich :)
V siestom kole sme teda vyhrali hru. Celkovy cas aj s rozbalovaim cca 1 hodina. Joe Diamond hadzal raz kockou :)

18.4.2010 22:12:11

to sa3xxx
To jste museli mít teda opravdu pekelné štěstí. Nám se už jednou stalo, že se v 5. kole probudil Prastarý :-)

18.4.2010 22:47:26

:)
jj bolo to fakt stastie :) myslim ze tretia moja superrychlahra :)
raz sa nam ale stalo take, prva brana sa otvorila v devil reefe, prve kolo sme potiahli toto "http://www.arkhamhorrorwiki.com/Strange_Sightings!" a hrali sme so 6 vysetrovatelmi. To znamenalo ze 6 monstier hned vedla toho Innsmouthskeho portalu, ktory zvysuje terror level (herald bol King in yellow :) a deep one rising track :) a vsetci nasi vysetrovatelia niekde v general store a nizsie :)
Alebo sme minule ako prvu kartu otocili tu, ze sa z plochy odstrania vsetky clue tokeny :)

19.4.2010 08:53:18

:)
vcera sa nam podarila dalsia zaujimava hra :)
Hrali sme traja, kazdy za dvoch vysetrovatelov. Rozsirenia sme mali vsetky cele, az na KH. AOO bol Chaugnar Faugn, takze sme chceli vyhrat na zatvaranie bran/sealovanie.
Nulte kolo sa otvorila brana do Yuggothu. Jedna vysetrovatelka (tusim agnes?) skocila rovno do nej. Ako stretnutie otocil tuto kartu : http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Gate138.png. Co znamenalo, ze prve kolo hry bojoval so Shub-Niggurathom. Netreba snad dodavat, ze zomrel :)
Hra potom pokracovala celkom zaujimavo, kedze v lokacii Esoteric order of Dagon. Ked sa otvorila prvy krat, niekto do nej hned skocil. Mal 5 Clue tokenov tak sme dufali v Seal :) Dva tokeny musel ale pouzit aby prezil a tak branu iba zavrel. Hned dalsie kolo ho to vcuclo znovu :) Kym sa mu ju podarilo, tak sa par krat otvorila brana na brane - monster surge. Vysledkom coho boli 4 tokeny na Deep one rising track a cca 12 monstier v Innsmouthe (a nikto kto by strazil vortices :)). Hra vyzerala zabito, ale dako sa nam podarilo zastavit monstra v Devil reef (niekto vosiel do jednej brany a vysiel cez tuto) a postupne sme vycistili cely innsmouth aj arkham bez toho, aby nam uslo jedine monstrum :) Nakoniec sme s trochou stastia pozatvarali brany a vyhrali sme. Na konci hry sme mali nevyuzitych asi 8 zetonov bran a monstra s thougness dokopy 36 :) Celkove skoro nieco okolo 38 bodov, myslim ze nas rekord :)

24.4.2010 11:32:45

edit
*kedze v lokacii Esoteric order of Dagon sa otvorila 4* brana :)

Dodam este, ze vysetrovatelku zabitu v prvom kole nahradila spionka Trish. Hned prve kolo sa jej podarilo pokazit svoj Personal story. Kedze potom je vyrazne slabsia, tak brat hladal sposob ako sa jej zbavit :) Ako other world encounter mal moznost zabit si postavu a zasealovat branu v ktore bol :)

24.4.2010 11:35:58

:)
Vcera znovu zaujima hra. Teda vynimocne lahka :) Hrali sme klasicky : Vsetky rozsirenia okrem AH, 3 hraci, kazdy po dvoch vysetrovateloch.
Kocky, ani karty sa takto nikdy nespravali. Za celu hru sme ako skupiny nezvladli len zopar checkov. V cca 5-tom kole sme mali 3*elder sign a sialene vela silnych zbrani a spellov. Nikto nefailol svoj personal story.
Najzaujiamvejsia (aspon pre mna) bola doteraz podcenovana postavicka Jacqueline Fine (http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:JacquelineFine.png). Spolu s kuzlom Arcane Insight(http://www.arkhamhorrorwiki.com/wiki/images/0/03/ArcaneInsight.png) bol AOO - Shudde M'ell (http://www.arkhamhorrorwiki.com/wiki/images/e/ec/ShuddeMell.png) uplne pod kontrolou. Na konci hry mal iba tri doom tokeny :) Az to bola vcera nuda :)

27.4.2010 14:03:08

:)
vcera znovu zaujimava hra. :)
v skratke, 6 vysetrovatelov vs. Chaugnar Faugn + The Dark pharaoh.

Vyhrali sme na sealovanie bran. Hra mala dve zaujimavosti.

1. Hrali sme cca 14 kol a na konci mal AOO iba 6 doom tokenov :)
2. Zobudil sa Dunwich horror. Jedneho vysetrovatela sme nabalili, dali mu Blessing a siel ho zabit. Na posledny Clue token sa mu to podarilo :) V Dunwichi bola otvorena brana, tak tam dalsie kolo skocil (R'lyeh). Ako stretnutie mal dvojfarebnu kartu : Suboj s Cthulu :) Znova to vyhral presne na jednu kocku, cim sa nasledne zapecatila 6 brana a my sme vyhrali :)

15.5.2010 14:18:12

Joe

Prvá hra
Včera sme dali prvú našu hru (trio otec + my dvaja synátori) s tým, že ja som mal v podstate preštudované pravidlá a zhliadol som zahraničné výučbové videá, takže výklad pravidiel nebol až taký dlhý. Celkovo hra trvala 3 hodinky.

Výsledok: v poslednom boji sme s Prastarým Ithaquom zvíťazili celkom v pohode, keďže sme každý mali zbrane pridávajúce aspoň +5 k boju. Postavy som zvolil z tých najvyrovnanejších (kombinácia 5/5 alebo 6/4) a Ithaqua tiež kvôli jeho relatívnej ľahkosti pre nováčikov.

Počas hry sme nestihli zavrieť ani jednu bránu, najmä kvôli tomu, že sme ešte nemali až taký prehľad o tom, čo kde získať a kam sa najviac oplatí chodiť, ale aj kvôli dvom veciam:

Často nám chodila brána na rovnakú lokáciu (minimálne 3x), takže sa príšery množili celkom rýchlo a aj keď sme nakoniec nemali nejakú veľkú úroveň strachu (2), aj tak ich bolo dosť - takže bolo treba sa im buď vyhýbať, alebo s nimi bojovať.

Tiež bol menší problém s tým, že príšery boli z tých najsilnejších v hre :) Takže často sa nám stalo, že sme skončili v Nemocnici.
Ale nevadí, aspoň sme prešli skúškou ohňom.

No a čerešnička na torte som bol ja, ktorý som bol dvakrát preskúmavať bránu, ale vždy ma zhodilo stretnutie v nej, ktoré mi (vďaka objaveniu príšery a následnému prehranému boju) doprialo "stratenie sa v čase a priestore + oneskorenie", takže som strácal ťahy ako na bežiacom páse. Aj preto som trochu "zacheatoval" a na konci som sa postavil do mesta, akoby som tam pred koncom hry bol - inak by na to boli len dvaja :-P A chcel som sa finálneho súboja zúčastniť... Aj keď s odstupom času si myslím, že by Ithaqua dali aj sami, kocky padali celkom dobre a bolo po ňom asi za 6 kôl boja.

Počas hry sme sem-tam pozabudli na niektoré drobnosti (ako lietajúce príšery, ktoré sa nepresunuli k detektívovi na ulici, ak tam zostal, alebo zníženie vitality od Ithaqua, tiež pre detektíva na ulici), ale myslím, že všetky podstatné pravidlá dodržané boli.


Hlavný je ale výsledok - veľmi zaujímavá partia a hra, ktorá vás vtiahne :)
A určite sa teším na ďalšiu hru, ktorá síce možno nebude tak skoro, ale určite bude...

6.2.2012 11:24:54

Vybíráme z Bazaru

Azul - Letohrádek
Azul - Letohrádek
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas