Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dva hráči

Chtěla bych se zeptat, zda tato hra neztrácí na hratelnosti a napětí pokud se hraje pouze ve dvou - v diskuzích a recenzích jsem o tom hodně četla, ale radši bych slyšela další názory...
Díky
26.5.2009 12:26:27

rbx

Ella
Ja z vlastni zkusenosti musim rici ze ne. Ve dvou si kazdy vezme dva vysetrovatele, tim se dostane do idealniho poctu, kdy se jeste otevira prijatelny pocet bran a da se to jakz takz ustihat. Nas to proste i ve dvou bavi, ono prece jen sehnat na takto dlouhou hru vice hracu je pro nas dost obtizne. Takze za me takto :-)

26.5.2009 13:03:12

Ella
Arkham je perfektní v jakémkoli počtu :) jak říká rbx, ve dvou každý za dva vyšetřovatele. Arkham je prostě super :)

26.5.2009 13:50:55

Ella
taky se pripojuji, ve dvou perfektni, podle me jedna z mala her, ktera neztraci ani procento z herniho mechanismu tim, ze neni hrana v plnem ci vetsim poctu hracu. Jak rika rbx, staci si vzit za jednoho hrace dva detektivy, ale ani to neni nutnost. Pro lepsi prehled muze mit kazdy i jednoho detektiva a je to ve dvou fajn. Stresove honicce za zaviranim bran to nic neubere na kraser, souboji s potvorama taky ne. A vubec, jdu tu hru zminit do auditka o nejlepsich hrach pro dva:-)

26.5.2009 14:26:04

Vojtech Musil

Ani v jednom to neni nuda :-)
Ahoj, hral jsem to i sam a to s jednim vzsetrovatelem a celkem se to dalo a melo to napeti. Hrali jsme to o vikendu v peti, takze teoreticky nejtezsi varianta a dohrali jsme to za 2,5 hodky, takze to neni problem pro jakykoliv hracu, kdyz se vi, co a jak zavrit. Spis mi prislo, ze pri zavreni 4 bran to zacala byt nuda, protoze se uz nic nemohlo stat a v klidu jsme hru dohrali :-) Zalezi ale i na charakterech, ktere si hraci vylosuji :-)

26.5.2009 16:31:04

Vojta
právě aby se při zavření bran nevkrádala nuda, zkus variantu Storm Knight (podle jejího tvůrce). Je na geeku a myslím, že i zde.

26.5.2009 16:35:12

všem
Moc díky za názory nějak mě chytla nakupovací takže uvažuju mezi - Arkham Horrorem, Battlelore, War of the Ring a Age of Conan(ten až by byla čeština) - vím, že to je každé z jiného soudku, ale prostě se mi všechny moc líbí

btw. - ještě, že jsou zatrolené hry, aby se člověk něco o hrách dozvěděl

26.5.2009 17:40:11

Ella
Arkham, War of the Ring a Age of Connan - to je samozrejmost, neni nad cim vahat:-D

26.5.2009 18:50:17

Ella
Arkhamem nic nezkazíš už z toho důvodu, že až otevřeš krabici a vyvalí se na tebe ta neuvěřitelná halda věcí, nebudeš litovat ani koruny, kterou jsi zaplatila ;)

26.5.2009 18:53:29

Vojtech Musil

to sydo:
Ahoj, mohl bys mi pls poslat ten odkaz na SK? Nemuzu se tu k tomu nejako doklikat. Dik moc :-)

27.5.2009 18:02:34

Vojta
tady to je:
http://www.boardgamegeek.com/thread/70828

27.5.2009 18:11:12

Vojta
a Sigi ho má i zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/house-rules-52/

27.5.2009 18:14:48

Vojtech Musil

sydo
Dik moc za linky. Trochu jsem to omkrnul a ty od Sigiho jsem nasel na ofiko webu fantasy flight games (doufam, ze to jsou oni...) a maji to tam v AJ a mam je taktez stahnute... ale od toho SK se lisi rapidne. Nicmene jeste jsem to neprecetl cele, tak uvidim, jestli se jen nepletu, ale vypada to hodne zajimave :-) Jen nesouhlasim s jednim a to je rozdavani 2-3 detektivu. Protoze v ten okamzik bez datadisku hraci dostanou na vyber ze vseho a vyberou zakonite to nejsilnejsi :-)

28.5.2009 14:26:37

Vojta
Ten Sigiho soubor je shrnutí všech house rules se kterými hraje, samotný Storm Knight je až n akonci. Na ofiko stránky jsem nekoukal, takže nemohu porovnat.

28.5.2009 16:13:26

dojmy
Prevcirem jsem hral prvni hru sam s jednim detektivem. Trvala mi zhruba 3-4 hodiny, protoze jsem furt lezel v pravidlech. Vcera jsem hral opet sam, ale uz se dvema detektivy. Hra mi trvala zhruba 3 hodky. JEste jsem dost cumel do pravidel, ale myslim, že dalsi hra pujde uz jak po masle ;) Mimochodem opravdu dobra hra ;)

29.5.2009 09:45:38

Vojtech Musil

Odulin
V jednom hraci to je nejvetsi masakr podle meho nazoru. Potom staci zakladni pravidla, bohuzel to neni takova zabava, jako v peti. Rozhodne to ale je super, ze si to clovek muze zahrat sam a to jak s jednim investigatorem, tak i s peti atp... :-)

30.5.2009 14:24:00

OMG!
Ludia, prave som zazil 7 hodin Arkhamu + 30 minut medziprestavka, v 2 hracoch a 4 charakteroch...to sa nedalo...takaaa smola, ale nakoniec sme tu siestu pecat polozili :-D Ale dufam ze takato dlha hra to bola naposledy!!!:) I ked na to, ako dlho sme to hrali, nuda nebola nikdy.

29.12.2009 03:09:38

for onimko
stale lepsie ako my. kupili sme si ju s priatelom pod stromcek a v sobotu sme ju rozbalili a pripravili k hraniu a za dva dni sme stale tam lebo sa nevieme dostat cez tie obsirne pravidla.. takze radsej by som 7 hodin hrala ako dva - tri dni riesila ci to budeme vobec vediet hrat ;)

29.12.2009 17:16:42

for LilDevil
Ak ste z Brna, alebo okolia Piestan, nie je problem, velmi rad a ochotne s Vami zahram a zasvetim Vas:) Ja som to tiez dostal pod stromcek, a mam odhoranych 7 hier (2 hry este pred vianocami vdaka Mirinmi Arkhamu:)), z toho 4 prehry a 3 vyhry:)

30.12.2009 00:20:30

sry to Miri
*oprava, Mirinemu Arkhamu:)

30.12.2009 00:21:17

to LilDevil
Určitě napiš odkud jste. Rád vám někdo pomůže. Můj akční radius pro pomoc je Ostravsko.

30.12.2009 07:51:49

Arkham
Kdyby měl někdo zájem z Brna si dát Arkham i s rozšířeními, tak se můžete ozvat (I*C*Q *258*697*314* nebo sem do pošty) - poslední dobou je to čím dál tím těžší a je nás málo, tak hledáme další hráče.

30.12.2009 08:52:56

Larmec
Pokud by nevadila moje pokulhavajici anglina tak se muzem po novym roce domluvit :)

30.12.2009 14:15:03

Jasně
Stačí se mi ozvat a není problém, čas mám téměř pořád ;-)

30.12.2009 16:06:00

to onimko a sappho
sme z BA. skusime si to zahrat, ked sa k tomu po dvoch dnoch dostaneme a ked nam to nijako nepojde, tak urcite budeme potom potrebovat pomoc. zatial dakujem.

30.12.2009 23:46:02

Arham ve dvou
Za mě: hraju jen ve dvou každý jednoho vyšetřovatele a naprosto okej:) Jednou jsem hrál ve čtyrech, ale s lidma, které to moc nezajímalo:( a jednou jsem to hrál sám za 4! vyšetřovatele a bavil jsem se náramně:)

31.12.2009 00:15:13

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas