Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doporučený vek - 12+?

Zdravím, zaujala ma táto hra, chcela by som ju kúpiť deťom. Aké sú vaše skúsenosti, sú schopné samostatne ju hrať 12r. deti? Angličtina je ok, ale mám dojem, že pravidlá sú komplikované.
Vďaka za odpovede
14.12.2010 22:54:36

alazala
Ať mne přítomní klidně ukamenují, ale přesto, že tato hra teď vyšla v češtině, tak bych to dětem nekoupil. Je spousta vhodnějších her. Napiš schválně, proč jsi se rozhodla koupit právě tuto?

14.12.2010 22:56:32

preto
Zaujalo ma, že hrajú hráči spoločne proti hre a tiež námet, atmosféra ... zdá sa mi, že by ich to mohlo viac zaujať ako napr. Shadows over Camelot

14.12.2010 23:07:46

alazala
Tak to potom jo. ALe ted je těch kooperativek celkem dost. ROzhodně se jukni na "Space alert" a taky se podivej na Pandemic. Ten se hodně hraje. A spíš než arkham bych doporučil BattleStar galactica.

14.12.2010 23:43:03

Ghost stories
No pokud není AJ problém, tak bych ještě upozornil na Ghost Stories.

15.12.2010 00:50:53

rbx

rowdas
Ghost Stories mi pro dvanactilete deti neprijde moc zabavne.

Arkham mi pro ne prijde nevhodny, spis bych to videl na tu Battlestar Galacticu, i kdyz popravde bych je spis tipoval na Shadows over Camelot. Tam by me zajimalo, proc si myslis, ze by je nebavil? uz je to pro ne prilis detinske?

15.12.2010 01:09:44

to alazala
jen bych upozornil, na minimální počet hráčů u "Shadow over Camelot" a "Battlestar Galactica" je 3. to jen takove malé upozornění ;-)

15.12.2010 07:33:30

vdaka
Vďaka za odpovede, pozriem aj na tie ostatné. Máme 3 deti vo veku 12, 12 a 10 - chcela by som práve takú hru , kde majú spolupracovať , nie hrať proti sebe, to ma dosť oslovilo. Zatiaľ hrali len carcassone, ale väčší sú už takí puberťáci, že to pre nich nie je zaujímavé. Fantasy by bolo super, ale ešte zvážim aj Shadows over Camelot.

15.12.2010 09:20:43

alazala
Galactica je podle me totalne nevhodna, protoze ve trech je nehratelna. Idealni pocet je 5. Krom toho to neni ciste kooperativka, do te to ma hodne daleko. Arkham bych rad doporucil, ale bojim se, ze se hra zvrhne a dominantni osoba prevezme roli vudce a zbytek se podridi, ale nenu to nutne pravidlo. Ghost Stories je podle me pro decka opravdu nuda. Mozna by stalo za zminku nejaka semikooperativni hra, treba prichazejici Mansion of Madness, to by mohla byt pro tri decka parada. Ale jelikoz hra teprve prijde, tak jen nedockave cekam. Za zvazeni stoji hry jako jsou DOOM, Descent, kde je jeden pan jeskyne a zbytek musi rozmyslet, jak postupovat na svych cestach, ale horsi to je s vyvazenosti postav a opet role vudce.

Obecne v techto kooperativkach je problem, ze nekdo prevazi ostatni a bude se snazit je ridit :-)

15.12.2010 09:52:08

Vojtech Musil
V případě vůdce - vodiče loutek, je velice dobrá kooperativní hra Space Alert, vzhledem k průběhu hry v reálném omezeném čase, takový vůdce nemá ani při nejlepší vůli čas to zvládnout.

EDIT:
To Alzala

Co se týká námitky V.Musila, pak je to věc, která se u kooperativních her hraných proti hře může stát, že prostě někdo převálcuje vůli ostatních, ale pro sourozence si myslím to nebude zase takový problém, s nějakým hledáním a vymezováním svého prostoru v rodině mají svých zkušeností dost.

15.12.2010 09:57:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Hike
Ja prave space alert nechtel doporucit, protoze mi to pripada, ze to je opet hra vhodna pro plny pocet lidi. Hral jsem ji jednou, ale vim, ze v mensim poctu tam je misto volneho hrace vyplnena robotem a uz mi to neprislo tak super, jako kdyz jich hraje 5. Kazdopadne hra je to vazne super. :-)

V tomto s tebou rozhodne nesouhlasim. Ano, pokud by jim bylo 18, 20 let, tak se domluvi, ale domluvit se ve 12, jak se co zahraje? Bojim se, ze prave v tomto veku muze dojit k vaznym stretum. Zalezi, jak spolu sourozenci vychazeji, to uz ale posoudi dotazujici se sama :-)

15.12.2010 10:51:08

vojtech
Jenom detajlík. Myslím, že ve čtyrech to není problém. A žádný robot není. Jinak bych se odprostil od kooperativky a koupil SmallWOrld

15.12.2010 11:16:13

alazal

Mám celkem bohaté zkušenosti: starší synové 10 a 12 + jejich kamarádi.

Pandemie je nebaví. Výjimečně je přesvědčím. Klon Pandemie - Forbidden Island - je bavil více (lepší téma).

Stíny nad Kamelotem ano. A to hrajeme angl. verzi.

BSG - ano, velmi, ale všichni chtěji být piloti a strašně se pohádají, ještě než se začne hrát.

Ghost Stories - když vyhrajou, baví je to. Ale spíš ne.

Space Alert - ano baví. Velmi.

AH - hrála jsem s nimi několikrát, v zásadě oni by hráli pořád, ale já jim to už odmítala předčítat a překládat. Líbí se jim to moc, ale nesmíte od toho čekat hru jako s normálními hráči - oni furt chodí do obchodu, čekají na lepší zbraně. Jim je celkem jedno, kdy se probudí prastarý a jestli to přežijou. Je hlavně zajímá, aby, až zhynou, měli u sebe zajímavé zbraně.

15.12.2010 11:29:40

Elenistar
Diky. Jelikoz jsem to hral jen jednou, pravidla predcital kamarad a bylo nas pet, tak jsem prave nevedel, jestli tam je nejaka takova uprava s robotem. Takze robot se pouziva pri hre 3 hracu, jestli si to pamatuju dobre. Potom je Space Alert dobra volba :-)

Sodovka
ad Galactica: To jen potvrzuje moje slova o hadkach pri hre. Ale uz jen vyber postav je detail a probiha bourlive, co teprve jine situace behem kooperativek? :-D . Co je ale nejvtipnejsi, ze pilot je asi nejhorsi postava ve hre :-D Admiral i politik je mnohem zajimavejsi. Ale chapu, ze chlapi chteji litat v letounu a kosit raidery. Jak rika ale kamarad, neprehanejte se kluci, nejsou za to expy....

AH - takovy pristup bych rozhodne necekal, ale dulezite je, ze hra bavi :-)

15.12.2010 11:38:17

Sodovka
"Je hlavně zajímá, aby, až zhynou, měli u sebe zajímavé zbraně." :-)))
Přesně a výstižně. U nás sice ne u Arkhamu, ale u většiny jiných her, kde jsou zbraně, nebo cokoliv co se sbírá :)

15.12.2010 11:48:37

ah bsg
Já myslím že děti mají povahu takovou že chcou být u kormidla všichni, a pokud jde o to kdo má být pilot - přece postavy se vybírají od prvního hráče, tak v případě dětí není problém zavést systém "tedka budeš první hráč ty, příště bude on ... ". Jinak je pravda že mezi námi dospělými pilota nechce hrát nikdo :)
jinak BSG je jedna z mála her kterou jsme hráli ve třech hodně často protože netrpí jako ostatní hry syndromem "jak se dva perou třetí se směje"...

16.12.2010 09:05:59

jde to
Mě je devět a pravidla jsem zcela pochopil.

3.4.2011 20:06:36

mojich 5 centov
ak su sikovne tak zvladnu :) Ale zas netreba deckam odopierat hry kde hraju proti sebe :)

3.4.2011 22:22:42

alazala
Já bych to bral podle děcek. Mám tady na ZH známého, který hraje AH s dvěma holčinama a ty jsou z toho podle jeho vyprávění nadšený. Takže záleží spíš na tom, jestli by je hra zaujala tématicky.

Akorát vím, že si malinko přizpůsobují pravidla, tak aby to děcka bavilo a nebylo to tak pro ně tak obtížné.

4.4.2011 07:00:36

to ondron
Ta hra neni o tom, pochopit par zakladnich pravidel, ale ohlidat tech x milion pravidel kolem, ktere hlida nekdo, kdo tu hru ma hergot nahranou. Pravidla jako u vsech FFG her jsou velmi trivialni a daji se shrnout do par bodu, ale nastava milion ruznych situaci, ktere jiz nekdo musi ohlidat a to je trochu problem jako u kazde FFG hry, ktera pocita s temer kazdou prkotinou.

11.4.2011 19:46:55

Vybíráme z Bazaru

Alhambra 3. rozšíření
Alhambra 3. rozšíření
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas