Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Arkham Horror perky pro detektivy

Zdravíčko,

dovolil bych se podělit o vlastní mini rozšíření do původní hry Arkham Horror (v české verzi), bo nevlastním ani jedno rozšíření.

Jedná se o soubor perků pro každého z detektivů. Neměl jsem jednou co dělat a chtěl jsem pro naši skupinku (hrajeme většinou v 8 lidech a hodně pro legraci) přichystat něco extra a jelikož jsem velký rpg fanda a mám toho nahráno opravdu hodně, rozhodl jsem se pro rozšíření rpg složky.

Trochu mě mrzelo, že detektivové jaksi nelevelují a jelikož hra je už tak složitá, zvolil jsem tuto malou inovaci.

Pro každého detektiva z původní verze jsem sepsal po 3 percích (ala fallout), které přidávají nějakou novou specifickou schopnost, která nějak souvisí s daným detektivem, nebo nějakým popkulturním schématem :-) Snažil jsem se držet při zemi, aby schopnosti nebyly kriticky důležité, ale zase ne vyloženě zbytečné a zkusily přidat trochu taktiky a plánování a rozšířily využití hrdiny. Často jsem se snažil schopnosti i trochu limitovat, aby nepřinášely pouze konstantní výhodu. A trochu jsem se snažil o humor, mno :-D

Pro přidělení schopnosti jsem zvolil limit zisku trofejí nestvůr v hodnotě součtu životů minimálně 15, nebo tří trofejí brány, nebo kombinace (jedna trofej = 5 životů), které detektiv musí nasbírat, aby kolem a kolem se dostal na další "level" a mohl si vybrat první a jediný perk.

Přiznám se, že to není moc testované, hraje nás hodně a na schopnosti moc nedošlo, ale vidím v nich potenciál.

Každopádně jedná se o pouze vlastní tvorbu a drobnou snahu přidat do původní hry trochu více rpg modelu. Sám nemohu posoudit, nakolik to je zdařilé, jen mi přišlo škoda nechávat si to pro sebe. Klidně nešetřete kritikou a takové, klidně to berte jako takovou srandu "jo a haha a tady jsi fakt trapný :-D" a třeba to bude někomu k věci, ocením nějakou odezvu.

Jinak tady je odkaz na uloz.to

http://uloz.to/xmK7vXz/arkham-horror-perky-pro-detektivy-pdf

a dál jsme to dal do stažení, ať s tím administrátoři dělají co jen budou chtít.

S pozdravem Milan

P.S. promiňte chyby, jsem opravdu velmi zdechlý člověk, když jsem o korekturu, třeba se k tomu někdy dokopu, nebo spíš požádám někoho, kdo se mi o takové věci stará, pokud potřebuji něco napsat :-D
6.7.2012 22:41:34

perky
Ahoj,

co se levelovani postav v AH tyce, tak to tam opravdu chybi, ale rekneme ze nejake male zlepsovani postav prislo s Innsmouthem, kde ma kazda postava svuj mini pribeh a ten kdyz splni tak ma nejaky bonus a naopak. :-)
Zkus kouknout, treba by se mohlo libit.

7.7.2012 09:48:18

uživatelský příspěvek roku
Ahoj,

tak jsem si konečně vzpomněl, že jsem se chtěl na to tvé minirozšíření kouknout a musím říct, že je super. Na rozdíl od Vojty mi třeba levelování v Arkhamu rozhodně nechybí, ale tím mám na mysli levelování jak je pojímáno ve většině RPG. Možnost získání jedné nové unikátní schopnosti považuju za bezva nápad.

K provedení samotnému ovšem mám pár výhrad:
Samotný zisk perku (pouze) po získání určitého počtu trofejí, aniž by je musel vyšetřovatel utratit a dokonce ani vlastnit, a někam si to zapisoval, nebo spoléhal na svou paměť mi přijde jednak nesystémové a jednak tím pravděpodobně v krátké době získá dvě významné výhody. Nevím, jak u vás, ale u nás je nejčastější volbou za trofeje spojenec, který se získá za 10 bodíků, ale většinou už jich je o něco víc, takže 15 je tu co nevidět.
Osobně bych to viděl spíš na utracení 10 bodů, takže by se jednalo o jakousi alternativu ke spojenci - sic třeba ne tak přínosnou, ale nemusel by se kvůli ní ztrácet čas chozením do penzionu, nebylo by zde riziko ztráty a možnosti by se s rostoucím strachem nesnižovaly :)

A pak k jednotlivým perkům - jak píšeš, je vidět, že ti šlo o zábavu a že to není testované. Hodně řešení mi přijde nesystémových, nevyvážených, nebo pro hru nevhodných. Nicméně představivost ti rozhodně nechybí a spousta nápadů je naopak výborných, takže díky, že sis je nenechával pro sebe.

Pokud nejsi proti, rád bych si to více či méně poupravil, hodil na kartičky a eventuelně začal používat. Případně, pokud budeš mít zájem, tak se pochopitelně rád podělím o své nápady a počtu, co nového napadne tebe. A pokud bude zájem o hotové řešení, tak rovněž rád nasdílím.

Osobně bych tě jmenoval na uživatelský příspěvek k Arkhamu roku.

18.9.2012 20:31:50

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas